FUTBAL: V gólovej prestrelke domáca prehra FC Baníka

Výsledky 4. kola Majstrovstiev regiónu západ.

(Zdroj: ARCHÍV: IVAN MRIŠKA)

FC Baník Horná Nitra – Beluša 3:4 (3:3)

GÓLY: 7. Viktory, 9. Černák, 44. Turančík – 1. Gažo, 23. Peter Vavrík, 28. Novisedlák, 48. Ondrička (11m)

ROZHODOVAL: Ilon, 677 divákov, ŽK: 60. Viktory – 38. Jánoško, 57. Frťala

FC BANÍK: Lacko - Kamdem (31. Kôstka), Krško, Pekár, Sluka, Oravec (59. Oškrobaný), Černák, Viktory, Zaťko (64. Brestovanský), Turančík, Belanec, tréner: Viliam Ilko.

TJ KOVO: Gombár - Holeščák, Pavol Vavrík, Cibík, Jurga, Novisedlák, Ondrička (83. Ondrášik), Peter Vavrík, Gažo, Jánoško (87. Hrnčík), Frťala, tréner: Leonard Stehel.

Pred peknou diváckou kulisou mali hostia úvod ako z rozprávky. Už v 1. min. Peter Vavrík peknou kolmicou do pokutového územia vysunul Gaža, a ten povedľa domáceho brankára Lacka pohodlne otvoril skóre stretnutia - 0:1. Domácich futbalistov nešťastný úvod nedeprimoval, zatlačili hosťujúce mužstvo do hlbokej defenzívy. V 5. min. po akcii

Oravec- Kamdem-Turančíkova prihrávka nenašla žiadneho voľného spoluhráča. V 7. min. domáci futbalisti pekne nakombinovali, vzápätí vznikla trma-vrma v pokutovom území hostí a Viktory strelou z ôsmich metrov vyrovnal - 1:1. V 9. min. na rohový kop Oravca najlepšie zareagoval Černák, a peknou hlavičkou otočil skóre stretnutia - 2:1. V 23. min. uvoľnil Ondrička Petra Vavríka, a ten nedal domácej obrane a brankárovi šancu - 2:2. V 29. min. hostia opäť nebezpečne zakombinovali, Peter Vavrík uvoľnil cez stred obrany Novisedláka, a ten vedel čo s loptou - 2:3. Minútu pred odchodom do šatní sa domáci futbalisti a fanúšikovia dočkali, na nádherný pas Černáka z vlastnej polovice ihriska si pekne nabehol Tiurančík, oklamal brankára hostí a vyrovnal - 3:3. V prvom polčase videli diváci na prievidzskom futbalovom štadióne veľa vzpruhu na obidvoch stranách, pekné góly, ale i hrubé chyby domácej obrany.

Úvod druhého polčasu opäť vyšiel hosťom. Unikajúci Jánoško padol v pokutovom území, na pokyn asistenta rozhodcu odpískal hlavný arbiter veľmi prísny pokutový kop proti domácim, ktorý Jánoško bezpečne premenil - 3:4 V 53. min. mal najväčšiu šancu druhého polčasu domáci Turančík, keď sa pekne vyhol postaveniu mimo hry, avšak jeho strelu po úniku vyrazil brankár hostí na rohový kop. V 81. a 84. min. hlavičky Oškrobaného a Sluku skončili vedľa a nad bránou hostí, a tak skóre zostalo nezmenené a všetky tri body si odniesli hostia.

IGOR BELÁK

Ostatné zápasy: Komárno - Veľký Meder 1:3, Gabčíkovo – Palárikovo 0:0, Topoľníky – Bánovce 3:2, Neded - Tr. Stankovce 3:1, FC Nitra jun. – J. Bohunice 1:3, Led. Rovne – Galanta 4:0, Domaniža – V. Ludince 3:4