FUTBAL: Cigeľ zachraňoval bod až v poslednej minúte

GÓLY: Lučan 2 – Puček, P. Chorvát

ROZHODOVAL: Buranský, 250 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Š. Mjartan, Bača, Halaška, Zaťko, Scerge, Rendek, Lučan, Csámal, str: Čertík, Málik

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulin, Púček, Koníček, Vanko, Hrubý, M. Chorvát, Hasenovič, Civák, P. Chorvát, Ma. Kováč, str: Mi. Kováč, Hulaj

Nováčik súťaže z Tr. Turnej prekvapil výborným výkonom, dobre organizovanou obranou a rýchlym prechodom do útoku. Už v 8. min. nastrelili brvno domácej bránky. Domáci hrali opatrne, čakajúc na príležitosť, dostať sa do vedenia. Boli to však hostia, ktorí v 22. min. gólom Pučeka otvorili gólový účet zápasu. Cigľania odpovedali v 30. min., keď z uhla nádhernou strelou Lučan vyrovnal – 1:1. V 35. min. mal premiérový zásah na kopačkách nováčik v domácich radoch Csámal, no jeho strela len trela brvno hosťujúcej svätyne, a tak sa polčas skončil za nerozhodného stavu 1:1. Druhý polčas bol podobný prvému, útoky sa striedali a v 59. min. hosťujúci P. Chorvát zabezpečil hosťom vedenie – 1:2. V 65. min. mali hostia 100-percentnú šancu, keď Sivák v samostatnom nájazde na domáceho brankára nenamieril presne, a tak sa stav nemenil. Podobnú situáciu si hostia zopakovali aj v 85. min., no šťastena aj tentokrát stála na domácej strane. Partizán sa snažil aspoň o vyrovnanie, čo sa mu podarilo až v poslednej minúte, vďaka strelecky disponovanému Lučanovi, ktorý aj v tomto stretnutí osvedčil svoj „nos na góly.“

JÁN ČERNÁK

Oslany - Chocholná-Velčice 0:5 (0:1)

GÓLY: 46., 64. Ján Tuharský, 32. Tulpík, 75. L. Cingel, 85. Surovský

ROZHODOVAL: Prelec, 200 divákov

OSLANY: Greguš – Wolf, Žiak, Zrnek, Jozefák, Černák, Bryndza, Šandrik, Richter, Tadial, Mališ, str: Kasala, Štálnik, D. Gaži

CHOCH.-VELČICE: Horňák – Lukša, J. Cingel, Krajčovič, Juraj Tuharský, Tulpík, Gvizd, Kozárec, Lobík, Ján Tuharský, L. Cingel, str: Papp, Brlej, P. Surovský

Domáce Oslany v hodovom stretnutí utrpeli debakel. V zostave chýbali niekoľkí hráči zo základnej zostavy, čo nováčik a vedúci celok náležite využil. Prakticky sa hralo na jednu bránu, hostia predviedli brilantný výkon, skóre otvoril po polhodine hry Tulpík. Hneď po prestávke Tuharský zvýšil na 0:2 a bolo rozhodnuté. Domáci brankár Greguš okrem 5-tich inkasovaných gólov najmenej ďalším piatim zachránil svojími pohotovými zákrokmi. Hostia nastrelili trikrát konštrukciu brány, v prvom polčase im rozhodcovia navyše pre ofsajd a faul na brankára neuznali ďalšie dva góly. Za celé stretnutie domáci vystrelili iba dvakrát do priestoru brány, čo bolo tiež príčina vysokej prehry. Z prítomných divákov, takmer polovica z Chocholnej odmenila hráčov nevídanými ováciami a potleskom. Zaslúžene, vysoko, zvíťazili hostia.

DUŠAN BALÁŽ

N. Pravno - Horná Poruba 1:0 (0:0)

GÓL: Valentýn

ROZHODOVAL: Kusý, 150 divákov

N. PRAVNO: Balčirák – Čičmanec, Valentýn, Luščák, Bielik, Pekár, Haluš, Valko, Jaško, Slezák, Jamrich, str: Pavlíček, Habšuda

H. PORUBA: Smolka – Mazáň, R. Staňo, Majerík, Šamánek, P. Staňo, F. Staňo, Pagáč, Revák, Floriš, Papp, str: Hetflajš, Ďuriš, A. Staňo

V Nitrianskom Pravne sa hral vyrovnaný futbal. Šťastena sa v druhom dejstve priklonila na domácu stranu, keď jediný gól zápasu zaznamenal Valentým. K dobrému zápasu prispel i kvalitný výkon rozhodcovskej trojica.

LENKA KLAJBEROVÁ

Z. Kostoľany – Horovce 1:0 (0:0)

GÓL: 64. Mokoš

ROZHODOVAL: Nagy, 100 divákov

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo Marek - Zvalo Michal, Výškrabka, Pavkeje, Šurina, Hancko, Cmarko, Duda, Zvalo Radovan, Kobes, Liptaj str. Mokoš, Hulini

HOROVCE: Rajník - Kučo, Barták, Kuric, Gereg, Svorada, Kormendy, Mazan, Pagáč, Kameništiak, Kebis str. Barkáč, Prekop

Obe mužstvá predviedli kvalitný bojovný výkon. O jediný gól zápasu sa postaral v 64. min. striedajúci Tomáš Mokoš, ktorý skóroval už po dvoch minútach strávených na ihrisku.

MARIÁN RYBÁR

Lazany – Ladce 0:2 (0:2)

GÓLY: Koštialik, E. Mrážik

ROZHODOVAL: Matulova, 170 divákov

LAZANY: Rybár – Ďureje, Baláž, Hancko, Pekár, Humaj, Palkeje, Masaryk, Chudý, Šaray, Važan, str: Hianik, Brzáč, Kliment

LADCE: Machala – Mojto, Homér, Váňa, Koštialik, Kršák, E. Mrážik, Nikuška, Martinka, K. Mrážik, Kučma, str: Melicher, Kušík, Prúša

Hostia boli behavejší, technickejší, ešte do polčasu zužitkovali dva rohy a z Lazian si odniesli všetky tri body. Za zmienku stojí v druhom polčase iba brvno Važana.

TIBOR ŽIAK

Kamenec p/Vt. – Ilava 1:0 (0:0)

GÓL: 65. Šimo

ROZHODOVAL: Hagg, 250 divákov

KAMENEC: Jánoška – Hrehuš, Kováčik, Stančiak, Nechala, Gabriel, Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo, str: Čavojec, Vančo

ILAVA: Vrábel – Porubčan, Strapko, Rendek, Galko, Šedo, Pružinec, Šuranský, Kňažek, Koťan, Hrubina

Po vyrovnanom prvom polčas domáci zatlačili, bolo len otázkou času, kedy prekonajú hosťujúceho brankára. Hostia hrozili len nebezpečnými rýchlymi útokmi, ktoré však domáca obrana a brankár s úspechom likvidovali. Druhý polčas bol v réžii Kamenčanov, ktorí z množstvo gólových príležitostí využili jednu, a tak cenné víťazstvo získali zaslúžene.

ŠTEFAN NECHALA

Stará Turá – Malá Čausa 3:1 (0:1)

GÓLY: 59. Kubica, 76. Denk, 86. Sládek – 14. Čampiš

ROZHODOVAL: Dolník, 120 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Antálek, Maroň, Denk, Štefík, Mazák (Szekfu), Gablech, Kubica, Popelka (Sládek), Majtás, Peterka (Bordák).

MALÁ ČAUSA: D. Drozd – Čampiš, Lugár (Tines), Borik, Mir. Krško, L. Chlpek (T. Petráš), Slaný, Mich. Krško, V. Drozd, Ľ. Chlpek (Mihál). P. Petráš.

Domáci sa s chuťou pustili do útočenia a v 9. min Gablech trafil tyč. Ten istý hráč v 27. min vyslal tvrdú strelu, ktorú brankár hostí bravúrne vyrazil. Pokusy Majtása a Peterku skončili nad bránou hostí. Domáci brankár Viskup v 6.min vytlačil strelu na roh, ale v 14. min ho prekonal Čampiš, keď jeho priamy kop z 25 m nešťastne tečoval domáci hráč. V druhom polčase až v 57. min prvá nebezpečná strela hráča hostí Petra Petráša letela tesne nad vinkel. Keď v 59. min Kubica z pokutového kopu vyrovnal po faule brankára, domáci cítili, že s kvalitným súperom môžu aj vyhrať. Trénerovi Starej Turej Čičalovi vyšiel ťah so striedaním, keď v 65.min poslal do hry Michala Sládka, ktorý oživil útok. V 66. min bombu Peterku branká hostí vyrazil a v 74. min Sládek kopol loptu tesne vedľa tyče. Jeden z najlepších hráčov na ihrisku, obranca Denk, sa ocitol v skrumáži pred bránou Malej Čause a v 76. min poslal domácich do vedenia. To nemuselo dlho trvať, lebo v 80. min Viskup v trme-vrme zabránil gólu. Keď Sládek v 83. min obišiel aj brankára a z uhla loptu kopol vedľa brány, si všetko vynahradil v 86. min, keď po prihrávke od Peterku uzavrel skóre na zaslúžených 3:1. Objektívny tréner hostí povedal: „Prehrali sme preto, lebo sme po prestávke prestali hrať futbal.“

Bošáca – Kanianka 1:0 (0:0)

Ostatné zápasy: Dolná Súča – Prečín 5:0 (4:0), Tr. Turná – Drietoma 1:2, Chynorany – Domaniža 1:4 (1:2), Borčice - Svinná 7:0, Šimonovany - Stará Turá 4:0 (3:0), Papradno - Dubodiel 5:5 (1:4), D. Kočkovce - Opatová n/V. 2:1.

16. Opatová n/V. 3 0 0 3 3:13 0

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!