FUTBAL: Cigeľ zachraňoval bod až v poslednej minúte

GÓLY: Lučan 2 – Puček, P. Chorvát

ROZHODOVAL: Buranský, 250 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Š. Mjartan, Bača, Halaška, Zaťko, Scerge, Rendek, Lučan, Csámal, str: Čertík, Málik

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulin, Púček, Koníček, Vanko, Hrubý, M. Chorvát, Hasenovič, Civák, P. Chorvát, Ma. Kováč, str: Mi. Kováč, Hulaj

Nováčik súťaže z Tr. Turnej prekvapil výborným výkonom, dobre organizovanou obranou a rýchlym prechodom do útoku. Už v 8. min. nastrelili brvno domácej bránky. Domáci hrali opatrne, čakajúc na príležitosť, dostať sa do vedenia. Boli to však hostia, ktorí v 22. min. gólom Pučeka otvorili gólový účet zápasu. Cigľania odpovedali v 30. min., keď z uhla nádhernou strelou Lučan vyrovnal – 1:1. V 35. min. mal premiérový zásah na kopačkách nováčik v domácich radoch Csámal, no jeho strela len trela brvno hosťujúcej svätyne, a tak sa polčas skončil za nerozhodného stavu 1:1. Druhý polčas bol podobný prvému, útoky sa striedali a v 59. min. hosťujúci P. Chorvát zabezpečil hosťom vedenie – 1:2. V 65. min. mali hostia 100-percentnú šancu, keď Sivák v samostatnom nájazde na domáceho brankára nenamieril presne, a tak sa stav nemenil. Podobnú situáciu si hostia zopakovali aj v 85. min., no šťastena aj tentokrát stála na domácej strane. Partizán sa snažil aspoň o vyrovnanie, čo sa mu podarilo až v poslednej minúte, vďaka strelecky disponovanému Lučanovi, ktorý aj v tomto stretnutí osvedčil svoj „nos na góly.“

JÁN ČERNÁK

Oslany - Chocholná-Velčice 0:5 (0:1)

GÓLY: 46., 64. Ján Tuharský, 32. Tulpík, 75. L. Cingel, 85. Surovský

ROZHODOVAL: Prelec, 200 divákov

OSLANY: Greguš – Wolf, Žiak, Zrnek, Jozefák, Černák, Bryndza, Šandrik, Richter, Tadial, Mališ, str: Kasala, Štálnik, D. Gaži

CHOCH.-VELČICE: Horňák – Lukša, J. Cingel, Krajčovič, Juraj Tuharský, Tulpík, Gvizd, Kozárec, Lobík, Ján Tuharský, L. Cingel, str: Papp, Brlej, P. Surovský

Domáce Oslany v hodovom stretnutí utrpeli debakel. V zostave chýbali niekoľkí hráči zo základnej zostavy, čo nováčik a vedúci celok náležite využil. Prakticky sa hralo na jednu bránu, hostia predviedli brilantný výkon, skóre otvoril po polhodine hry Tulpík. Hneď po prestávke Tuharský zvýšil na 0:2 a bolo rozhodnuté. Domáci brankár Greguš okrem 5-tich inkasovaných gólov najmenej ďalším piatim zachránil svojími pohotovými zákrokmi. Hostia nastrelili trikrát konštrukciu brány, v prvom polčase im rozhodcovia navyše pre ofsajd a faul na brankára neuznali ďalšie dva góly. Za celé stretnutie domáci vystrelili iba dvakrát do priestoru brány, čo bolo tiež príčina vysokej prehry. Z prítomných divákov, takmer polovica z Chocholnej odmenila hráčov nevídanými ováciami a potleskom. Zaslúžene, vysoko, zvíťazili hostia.

DUŠAN BALÁŽ

N. Pravno - Horná Poruba 1:0 (0:0)

GÓL: Valentýn

ROZHODOVAL: Kusý, 150 divákov

N. PRAVNO: Balčirák – Čičmanec, Valentýn, Luščák, Bielik, Pekár, Haluš, Valko, Jaško, Slezák, Jamrich, str: Pavlíček, Habšuda

H. PORUBA: Smolka – Mazáň, R. Staňo, Majerík, Šamánek, P. Staňo, F. Staňo, Pagáč, Revák, Floriš, Papp, str: Hetflajš, Ďuriš, A. Staňo

V Nitrianskom Pravne sa hral vyrovnaný futbal. Šťastena sa v druhom dejstve priklonila na domácu stranu, keď jediný gól zápasu zaznamenal Valentým. K dobrému zápasu prispel i kvalitný výkon rozhodcovskej trojica.

LENKA KLAJBEROVÁ

Z. Kostoľany – Horovce 1:0 (0:0)

GÓL: 64. Mokoš

ROZHODOVAL: Nagy, 100 divákov

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo Marek - Zvalo Michal, Výškrabka, Pavkeje, Šurina, Hancko, Cmarko, Duda, Zvalo Radovan, Kobes, Liptaj str. Mokoš, Hulini

HOROVCE: Rajník - Kučo, Barták, Kuric, Gereg, Svorada, Kormendy, Mazan, Pagáč, Kameništiak, Kebis str. Barkáč, Prekop

Obe mužstvá predviedli kvalitný bojovný výkon. O jediný gól zápasu sa postaral v 64. min. striedajúci Tomáš Mokoš, ktorý skóroval už po dvoch minútach strávených na ihrisku.

MARIÁN RYBÁR

Lazany – Ladce 0:2 (0:2)

GÓLY: Koštialik, E. Mrážik

ROZHODOVAL: Matulova, 170 divákov

LAZANY: Rybár – Ďureje, Baláž, Hancko, Pekár, Humaj, Palkeje, Masaryk, Chudý, Šaray, Važan, str: Hianik, Brzáč, Kliment

LADCE: Machala – Mojto, Homér, Váňa, Koštialik, Kršák, E. Mrážik, Nikuška, Martinka, K. Mrážik, Kučma, str: Melicher, Kušík, Prúša

Hostia boli behavejší, technickejší, ešte do polčasu zužitkovali dva rohy a z Lazian si odniesli všetky tri body. Za zmienku stojí v druhom polčase iba brvno Važana.

TIBOR ŽIAK

Kamenec p/Vt. – Ilava 1:0 (0:0)

GÓL: 65. Šimo

ROZHODOVAL: Hagg, 250 divákov

KAMENEC: Jánoška – Hrehuš, Kováčik, Stančiak, Nechala, Gabriel, Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo, str: Čavojec, Vančo

ILAVA: Vrábel – Porubčan, Strapko, Rendek, Galko, Šedo, Pružinec, Šuranský, Kňažek, Koťan, Hrubina

Po vyrovnanom prvom polčas domáci zatlačili, bolo len otázkou času, kedy prekonajú hosťujúceho brankára. Hostia hrozili len nebezpečnými rýchlymi útokmi, ktoré však domáca obrana a brankár s úspechom likvidovali. Druhý polčas bol v réžii Kamenčanov, ktorí z množstvo gólových príležitostí využili jednu, a tak cenné víťazstvo získali zaslúžene.

ŠTEFAN NECHALA

Stará Turá – Malá Čausa 3:1 (0:1)

GÓLY: 59. Kubica, 76. Denk, 86. Sládek – 14. Čampiš

ROZHODOVAL: Dolník, 120 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Antálek, Maroň, Denk, Štefík, Mazák (Szekfu), Gablech, Kubica, Popelka (Sládek), Majtás, Peterka (Bordák).

MALÁ ČAUSA: D. Drozd – Čampiš, Lugár (Tines), Borik, Mir. Krško, L. Chlpek (T. Petráš), Slaný, Mich. Krško, V. Drozd, Ľ. Chlpek (Mihál). P. Petráš.

Domáci sa s chuťou pustili do útočenia a v 9. min Gablech trafil tyč. Ten istý hráč v 27. min vyslal tvrdú strelu, ktorú brankár hostí bravúrne vyrazil. Pokusy Majtása a Peterku skončili nad bránou hostí. Domáci brankár Viskup v 6.min vytlačil strelu na roh, ale v 14. min ho prekonal Čampiš, keď jeho priamy kop z 25 m nešťastne tečoval domáci hráč. V druhom polčase až v 57. min prvá nebezpečná strela hráča hostí Petra Petráša letela tesne nad vinkel. Keď v 59. min Kubica z pokutového kopu vyrovnal po faule brankára, domáci cítili, že s kvalitným súperom môžu aj vyhrať. Trénerovi Starej Turej Čičalovi vyšiel ťah so striedaním, keď v 65.min poslal do hry Michala Sládka, ktorý oživil útok. V 66. min bombu Peterku branká hostí vyrazil a v 74. min Sládek kopol loptu tesne vedľa tyče. Jeden z najlepších hráčov na ihrisku, obranca Denk, sa ocitol v skrumáži pred bránou Malej Čause a v 76. min poslal domácich do vedenia. To nemuselo dlho trvať, lebo v 80. min Viskup v trme-vrme zabránil gólu. Keď Sládek v 83. min obišiel aj brankára a z uhla loptu kopol vedľa brány, si všetko vynahradil v 86. min, keď po prihrávke od Peterku uzavrel skóre na zaslúžených 3:1. Objektívny tréner hostí povedal: „Prehrali sme preto, lebo sme po prestávke prestali hrať futbal.“

Bošáca – Kanianka 1:0 (0:0)

Ostatné zápasy: Dolná Súča – Prečín 5:0 (4:0), Tr. Turná – Drietoma 1:2, Chynorany – Domaniža 1:4 (1:2), Borčice - Svinná 7:0, Šimonovany - Stará Turá 4:0 (3:0), Papradno - Dubodiel 5:5 (1:4), D. Kočkovce - Opatová n/V. 2:1.

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  7. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  8. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  1. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

VERÍM

Blíži sa čas Vianoc, čas radosti, hojnosti, pokoja. Čo z tejto atmosféry dokážeme prijať, čo nám môže pomôcť uvidieť a čo nám môže pomôcť nájsť?

Traja ľudia boli zranení pri nehode dvoch vozidiel

Tri osoby utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 10. decembra pred piatou večer na Bratislavskej ulici v Trenčíne. Na mieste zasahovalo päť trenčianskych hasičov.

Na internete predáva traktor aj iné veci podvodník

Muž na internete predáva traktor aj materiál na stavbu. Po zaplatení však od neho nič neuvidíte. Je to podvodník. Polícia žiada o spoluprácu.

Futsalistky ovládli prestížny turnaj, juniorom sa darilo menej

Ženy TNF Mia San Mia Kanianka turnaj vyhrali s plným počtom bodov, Nikoleta Hološková vyhrala aj cenu o najlepšieho strelca turnaja.