FUTBAL: Cigeľ a Malá Čausa si body rozdelili

GÓLY: Š. Mjartan - Stopka

ROZHODOVAL: Pavlovič, 300 divákov, ČK: Katrena - Ľahký

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Š. Mjartan, Bača, Katrena, Zaťko, Rendek, Halaška, Cserge, Lučan, str: Čertík, Bugár, Oboňa

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Ľahký, Borik, M. Krško, L. Chlpek, Stopka, M. Krško, Drozd, Ľ. Chlpek, P. Petráš, str: T. Petráš

V enormnej horúčave začali obe mužstvá opatrne, ale svižne. Prví pohrozili, v 15. min. hostia, keď domácemu brankárovi vypadla lopta z rúk, no z následného centra Cigeľ odvrátil na roh. V 18. min. kopal domáci Š. Zaťko priamy kop z 20-tich metrov, no brankár hostí jeho dobre mierenú strelu vyrazil. V 24. min. sa však domáci už radovali, keď Š. Mjartan dorazil loptu do súperovej siete – 1:0. V 34. min. mali veľkú šancu aj hostia, no vyrazenú loptu nedokázali doklepnúť do siete. Podarilo sa im to v 36. min., keď Stopka vyrovnal na 1:1. Tesne pred odchodom do šatní dostal Katrena červenú kartu a domáci museli dohrávať desiati. Po hodine hry kopala Malá Čausa pokutový kop, no kapitána Petráša vychytal bravúrne brankár Gregor. Paradoxom bolo, že domáci s desiatimi hráčmi odohrali druhé dejstvo lepšie, ako to prvé, i keď v 90. min. inkasovali aj hostia červenú kartu, ktorú dostal Ľahký. Remíza je spravodlivá, aj keď hostia najmä v prvom polčase boli futbalovejší, no ponúkané šance, vrátane jedenástky nevyužili.

JÁN ČERNÁK

N. Pravno - Z. Kostoľany 1:2 (0:1)

GÓLY: Haluš – Liptaj 2

ROZHODOVAL: Miakiš, 300 divákov

N. PRAVNO: Alsharabi – Čičmanec, Valentín, Luščák, Bielik, Pekár, Haluš, Valko, Vetrák, Slezák, Jamrich, str: Pavlíček, Češek, Chupek

Z. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Hulíni, Výškrabka, Pavkeje, Hancko, R. Zvalo, Kobes, Šurina, Liptaj, Cmarko, Rozemberg, str: Oršula, M. Zvalo, Mokoš

V horúcom počasí sa vedenia ujali hostia – 0:1. Po zmene strán sa po zle odkopnutej lopte hostia dočkali aj druhého zásahu – 0:2. Hoci z priameho kopu korigoval Haluš na 1:2, hostia už záver ustáli a z Nitrianskeho Pravna si odniesli všetky tri body. Ku remíze mali domáci blízko, no zahodili dve čisté šance.

LENKA KLAJBEROVÁ

Oslany – Podolie 2:2 (0:1)

GÓLY: Hudec, Richter – Červeňanský 2

ROZHODOVAL: Papuča,80 divákov

OSLANY: Greguš – Šándrik, Žiak, Adamec, Jeozefák, Černák, Tadial, Bryndza, Richter, Mališ, Hudec, str: Koryťák, Kasala

PODOLIE: Palkech – Hrušovský R., Ščepko, Toráč, Hrušovský M., Gučík, Červeňanský, Omasta, Hlaváč, Križák, Augustín, str: Ivana, bobocký, Ohrablo

Už v prvej minúte sa hostia ujali vedenia a zaskočili domáci tím. V 20. minúte sa vyznamenal domáci gólman po strele Červeňanského. Do polčasu ešte spálil tutovku domácich Mališ. Začiatok druhého polčasu domáci opäť zaspali a hostia zvýšili svoje vedenie na 2:0. O tri minúty však skóroval Hudec a vrátil domácich do zápasu. V 69. min. Richter vyrovnal na konečnýh 2:2, keď gól nepriniesol ani záverečný tlak domácich. Vo veľkom teple sa tak zrodila zaslúžená remíza.

DUŠAN BALÁŽ

Kamenec p/Vt. - Horná Poruba 2:0 (1:0)

GÓLY: Nechala ml., Šimo

ROZHODOVAL: Kasala, 200 divákov

KAMENEC: Janoška – Nechala st., Kováčik, Stančiak, Nechala ml., Gabriel, Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo, str: Vojdáš

H. PORUBA: Smolka – Prostinák, Staňo R., Majerík, Papp, Staňo P., Staňo F., Pagáč, Revak, Staňo T., Staňo J., str: Vlasatý

Domáci staronový tréner Komžík začal víťazstvom. Prvých 20 minút bolo stretnutie vyrovnané, ale potom sa začala prejavovať herná kvalita domácich, keď skóre otvoril Nechala ml. V druhom dejstve po peknej kombinačnej akcii zvýšil Šimo. O osude stretnutia rozhodli dve červené karty hostí, a domáci pohodlne ustrážili výsledok.

ŠTEFAN NECHALA

Lazany - Chocholná-Velčice 1:2 (0:1)

GÓLY: Kliment – Tuharský, Tulpík (11m)

ROZHODOVAL: Majer, 200 divákov

LAZANY: Pročka – Ďureje, baláž, Šimo, Pekár, Humaj, Paukeje, Masaryk, Brzáč, Kliment, Važan T., str: Chudý, Hianik, Važan J.

CHOCH.-VELČICE: Horňák – Lukša, Cingel J., Krajčovič, Michalec, Tulpík, Dvizd, Kozárek, Adamči, Tuharský J., Cingel L.,str: Tuharský Juraj

V Lazanoch hrali dvaja nováčikovia súťaže vyrovnanú partiu. Hostia sa ujali vedenia po zaváhaní domácej obrany. V druhom dejstve, po peknej akcii, domáci vyrovnali. Keď sa lámal zápas, zahral úmyselne v pokutovom území domáci Pekár, za čo bol následne vylúčený. Nariadený pokutový kop rozhodol o víťazstve hostí, keď snahu domácich o vyrovnanie zastavilo brvno hosťujúcej brány.

TIBOR ŽIAK

Ostatné výsledky: Ladce - Tr. Turná 5:0, Stará Turá – Ilava 2:1, V. Uherce – Horovce 0:0

Kanianka - Drietoma 3:3

Ostatné zápasy: Dolná Súča - Stará Turá 8:0 (7:0), Chynorany - Tr. Turná 5:3 (3:2), Borčice - Prečín 5:1, Šimonovany - Domaniža 2:2 (1:0), Papradno - Opatová n/V. 3:1, D. Kočkovce - Bošáca 1:5.