FUTBAL: Oslanom na záchranu nepostačí ani víťazstvo s Ilavou

Výsledky dohrávaného 19. kola V. ligy Sever.

GÓLY: 33. Kováčik, 50. Hrehuš, 68. Šimo

ROZHODOVAL: Hafrovič, 200 divákov

KAMENEC: Jánoška – Nechala, Kováčik, Stančiak, Pánis, Hrehuš, Fábry, Vančo, Pisár, Višňovský, Šimo, str: Ďurta, Vojdáš, Plachý

PODOLIE: Paukech – R. Hrušovský, Ščepko, Švajka, M. Hrušovský, Gúčik, R. Bobocký, Toráč, Omasta, Hlaváč, Augustín, str: Uhlík, T. Bobocký, Križák

Domáci zabudli na výprask z minulého týždňa. Divákom predviedli v slušne hranom stretnutí dobrý výkon. Čo obrana domácich nezachytila kryl brankár, a tak si hostia vyškolení z efektivity odišli z Kamenca bodovo naprázdno.

ŠTEFAN NECHALA

Oslany – Ilava 5:1 (1:0)

GÓLY: 6., 84., 88. Hudec, 64., 66. Richter – 80. Mišík

ROZHODOVAL: Kahún, 70 divákov

OSLANY: Greguš – Žiak, Koreň, Šandrik, Gaži, Bryndza, Tadial, Richter, Hudec, Štálnik, Brida, str: Adamec, Sledz

Stretnutie dvoch posledných tímov malo po hodine hry slabú úroveň. Až v závere duelu sa strelecky presadili najmä domáci futbalisti. V 4. min. hostia nastrelili bočnú sieť a o dve minúty Tadial našiel Hudeca, ktorý hlavou otvoril skóre – 1:0. Tento hráč v 30. min. tvrdou strelou roztriasol hornú žrď. Najväčším nebezpečenstvom pre domácich bol Sviečka, ktorý štandardkami a sólovými únikmi komplikoval brankárovi Gregušovi život. V druhom polčase, v 64. a 66. min. vydarenými strelami do rovnakého rohu brány zaznamenal Richter dva góly. V 84. min. Hudec bez prípravy prízemnou strelou dal štvrtý gól zápasu. Hostia 3 min. pred koncom zaznamenali Mišíkom četný úspech, keď strela išla od žrde. V 88. min. to bol opäť Hudec, ktorý preloboval brankára a stanovil skóre na 5:1. Pekné víťazstvo domácim na záchranu zrejme stačiť nebude.

DUŠAN BALÁŽ

Ladce – Z. Kostoľany 2:0 (1:0)

GÓLY: 13. a 48. Melicher.

ROZHODOVAL: Tonkó.

LADCE: Janke – Melicher, Homer, F. Váň, Koštialik, Kušík (K. Mražík), E. Mražík, Machala, Martinka (Mikuška), Viskup, Kučma (Makas).

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Hulínyi, Výškrabka, Michal Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Šurina, Mrtvík, Liptaj, Cmarko, Oršula.

V 4. min Kučmovu strelu Marek Zvalo vyrazil na roh a v 8. min si poradil so strelou Martinku. Po Viskupovom prieniku otvoril skóre v 13. min Melicher. V 17. min Janke vyrazil strelu Liptaja a o minútu E. Mražík trafil zblízka iba brvno po Melicherovej akcii. V dobrej pozícii sa v 31. min po Kučmovej peknej prihrávke ocitol Viskup, ktorý trafil iba gólmana. V 38. min hosťujúci Oršula z dobrej pozície mieril tesne veľa. Druhý gól cementárov dal v 48. min Melicher. Potom sa zápas upokojil, až v 73. min Marek Zvalo vyrazil Melicherovu gólovú strelu na roh a o dve minúty Liptaj hlavičkoval nad. V 83. min sa po Hanckovej strele zatriaslo brvno nad Jankeho hlavou a tri minúty pred koncom Cmarko zblízka netrafil bránu. Zápas sa dohrával v priateľskej atmosfére a Ladčania sa lúčili s divákmi výhrou.

FERDINAND GACH

Stará Turá – Cigeľ 3:0 (0:0)

GÓLY: 70. Osuský, 79. Majtás, 83. Durec

ROZHODOVAL: Papuča, 150 divákov.

STARÁ TURÁ: Kucharovič – Borcha (Durec), Straka, Denk, Štefík, Popelka (Bordák), Vido, Kubica, Osuský (Szekfu), Majtás, Peterka.

CIGEĽ: Čertík – Ďuriš, P. Mjartan, Katrena, Š. Mjartan, Halaška, Málik (Oršula), Bugár, Orság, Lučan, Zaťko.

Domáci si boli vedomí, že víťazstvom v tomto zápase skončia na štvrtom mieste. Diváci v prvom polčase góly nevideli, hoci šancí domáci mali. V 5. min strieľal Peterka nad, v 14.min Majtás trafil tyč, v 33. min Borcha kopol loptu priamo do náručia Čertíka a najväčšiu v 44. min, kedy Kubica nedočiahol na loptu dva metre pred bránkovou čiarou po centri od Peterku. Hostia trafili prvýkrát medzi žrde v 40. min Lučanom. V druhom polčase pribúdali šance domácich, ale góly padali až vtedy, keď hosťom dochádzali sily. V 70. min Osuský – 1:0, 79. min Majtás – 2:0 a v 83. min Durec – 3:0. Skóre mohlo byť i vyššie, ale niekoľko šancí domáci nevyužili. Hostia mali v tomto polčase jedinú gólovú šancu v 73. min, ale Štefan Mjartan neprekonal pozorného Kucharoviča.

MATÚŠ SOLOVIČ

Ostatné zápasy: Šimonovany - Borčice 2:2, Ľuborča – Tr. Teplice 5:5, Malá Čausa – voľno.

Góly: Minich 2

Ostatné zápasy: Horná Poruba - Stará Turá 6:3, Prečín - Bošáca 5:0, Tr. Turná – Papradno 7:0, Kanianka – Plevník 2:3 (2:0), Opatová – Dubodiel 3:0, D. Kočkovce - Drietoma 1:5, Bošany mali voľno.

15. Stará Turá 28 5 2 21 35:111 17

ŠTK: Kolačín vylúčili zo súťaže, výsledky sa anulovali.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 3 969

Pre zásahy mestskej polície je dôležitá jedna vec. Ako jej môžete pomôcť?

Mestská polícia dostáva množstvo oznámení od ľudí. Tie im veľmi pomáhajú v ich práci. Nie všetky však prídu včas.

Bojnickí hokejbalisti získali na turnaji v Likavke striebro

Hokejbalisti uspeli uplynulý víkend na celoslovenskom turnaji v Likavke pri Ružomberku.

Handlovskí florbalisti North Stars mali naviac

Hráči North Stars Handlová sa zapojili už po štvrtýkrát do kremnickej florbalovej hobby ligy (FHL), ktorú organizuje miestne CVČ pod vedením zakladateľov súťaže Miroslava a Mária Hricovcov.