FUTBAL: O postupe rozhodnú posledné dve dohrávky

GÓLY: M. Lachký 2, Trgina, Ďurdina – Rendek 2

ROZHODOVAL: Ištín, 200 divákov

CHREN.-BRUSNO: P. Lachký – Šoučík, Šalátek, Jakubík, Gilan, Malári, Trgina, Ďurďina, M. Lachký, E. Vojtko, I. Vojtko, str: Kohút

BOJNICE: Hohoš – Tadial, Prístavka, Kušnír, Zemanovič, Ziman, Benko, Ondráš, Rendek, Rybár, Tomasta

Zápas sa hral už v sobotu a bol súčasťou osláv 80. výročia založenia futbalu v obci. Aj napriek absencii viacerých hráčov oboch táborov, sledovalo početné množstvo divákov zaujímavý futbal, v ktorom sa striedali lepšie momenty s horšími. Víťazstvom domáci podporili zdarný priebeh osláv, ktoré pokračovali slávnostným posedením všetkých žijúcich hráčov histórie klubu.

ĽUBOŠ ŠALÁTEK

Hradec – Liešťany 5:2 (3:2)

GÓLY: Čičmanec 2, Laluha, Novotný, Kanianský – Sedláček R. , Sedláček V.

ROZHODOVAL: Moniak, 80 divákov

HRADEC: Štefanek – Farkaš, Šovčík, Svitok, Laluha, Letavaj, Majtenyi, Kanianský, Čičmanec, Mokrý, Novotný str: Pekár, Briatka

LIEŠŤANY: Uhlár – Bielik, Sedláček R. , Mišovic, Pôbiš M. , Lomnický, Petrišák, Javorček J. , Kotula, Mäsiarik, Duchoň str: Pôbiš N. , Sedláček V. , Šprlák

V prvom polčase jednoznačná prevaha domácich. Za stavu 3:0 však poľavili a dostali 2 góly do šatne. V druhom polčase nedovolili súperovi vyrovnať a zaslúžené zvíťazili.

JOZEF JAŠKO

Nitrianské Sučany - Podhradie 5:1 (1:1)

GÓLY: Vlnka 2, Argyusi 2, Vácha - Kmeťko

ROZHODOVAL: Hodas, 200 divákov

N. SUČANY: Hurtiš - Mikláš, Šimka, Čertek, Zimmer, Talian, Fodor M., Argyusi, Fodoer B., Vlnka, Vácha, str: Mihálik, Haluš, Mikláš Mar., Fodoer P.

PODHRADIE: Sokolík - dudáš, Farkaš, Mujkoš, Kmeťko, Gašparovič, Chudý, Bystrík, Daňo, Homola, str: Junas, Šnirc

Hostia sa už v 10. min ujali vedenia. Domácim sa aj napriek veľkej snahe do polčasu podarilo iba vyrovnať. V druhom dejstve už mali jasne hru pod kontrolou a z množstva šancí strelili štyri góly a rozhodli tak o osude stretnutia.

MAREK MIKLÁŠ

Nováky – Mačov 5:2 (1:1)

GÓLY: Orušla P. 2, Belko, Roháč, Riziky – Púčik, Škríp

ROZHODOVAL: Čulaga, 50 divákov

NOVÁKY: Hajnovič st. – Sedlák, Stankovský, Belko, Krajčí, Oršula R. , Bránik, Hajnovič ml. , Tarageľ, Oršula P. , Roháč str: Žiak, Riziky

MAČOV: Divéky - Králik, Škríp, Púčik, Koššo, Sobota, Znamenák, Blaho R. , Kaňa P. , Kaňa V. , Blaho B. str: Oršula, Vajda

Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, ale domáci zdrvujúcim záverom rozhodli o svojom víťazstve, keď ešte v 73. min. prehrávali 1:2.

ĽUBOMÍR ĎURECH

Čavoj - Tužina 2:1 (2:0)

GÓLY: Karvaš, Čičmanec M. - Rybár

ROZHODOVAL: Kališ, 100 divákov

ČAVOJ: Krúpa - Cičmanec R., Vlčko, Čičmanec L., Kučera, Čičmanec D., Čičmanec Da., Karvaš, Čičmanec M., Petráš, Cibulka, str: Vlčko D.

TUŽINA: Klopan - Dobiš, Sláviček, Hanzlík, Pekár, Kvasnica A., Gomberček, Solčány, Rybár, Galus, Kvasnica V., str: Srnka

Hral sa bojovný a vyrovnaný futbal. Domáci boli oslabení o viacerých hráčov základnej zostavy. O víťazovi rozhodla väčšia túžba po víťazstve domácich hráčov.

DUŠAN VLČKO

Valaská Belá - Rudnianska Lehota 4:2 (4:0)

GÓLY: Furka M. 3, Siekel – Belanec M. , Cebák Mir.

ROZHODOVAL: Žiak , 250 divákov

V. BELÁ: Jurenka – Pánis, Luchava, Kučera, Dušička M. , Mokriš, Pišta, Dušička R. , Iskra, Furka M. , Siekel str: Šimka, Furka L.

RUD. LEHOTA: Samardžia – Belanec J. , Balucha, Belanec M. , Belanec A. , Cebák Mil. , Harag A. , Šimo, Harag M. , Belanec D. , Kopčan str: Cebák Mir.

Diváci videli vynikajúce derby stretnutie pri početnej kulise s prehľadným výkonom hlavného rozhodcu. V prvom polčase domáci futbalisti „zostrelili lídra“ súťaže štyrmi gólmi. V druhom dejstve sa hostia nevzdávali, znížili na rozdiel dvoch gólov, ale v závere stretnutia nepremenili pokutový kop. Tento zápas bol prvý v jarnej časti, ktorý Rud. Lehota prehrala.

MAREK NEMČEK

Kľačno – Poruba 2:1 (0:0)

GÓLY: A. Hanus, Maurér - Ábel

ROZHODOVAL: Blahač, 150 divákov

KĽAČNO: Bakus – Maurér, Strečanský, Mendel, Leitman, A. Hanus, Greschner Mi. , Sloboda, Greschner F. ,Hanus P. ,Greschner Ma. str: Kubásek, Oprendek, Polák, Pavlíček, Vrábel

PORUBA: Rusnok L. – Čavojský Mi, Gebrlin, Valach, Čavojský Ma., Gaman, Kozák E. , Ábel, Galač, Rusnok N. , Tisaj str: Čavojský F., Prievoda, Kozák V. , Škovran, Vilka

V Kľačne sa hral zápas o záchranu. V prvom polčase boli domáci futbalovejší. Zápas sa niesol v nervóznom tempe, množstvo faulov, domáci viedli 2:0 a hostia v nadstavenom čase znížili na 2:1 z pokutového kopu.

5. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  9. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  10. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 339

V priestoroch Stredného hradu približuje pohľady na Bojnický zámok, jeho okolie a mesto v minulosti a porovnáva ich so súčasnosťou.

Novú multimediálnu expozíciu pripravilo pre svojich návštevníkov Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice.

2 h

Viaceré ulice v Prievidzi budú mať modernejšie verejné osvetlenie. S výmenou zastaraných svietidiel za nové začali v tomto období Technické služby mesta Prievidza (TSMPD).

6 h

Pandemické opatrenia sa uvoľňujú a postupne sa dostáva k slovu aj šport. Amatéri majú dovolené trénovať v malých skupinkách, ale podľa odhadov by sa mohlo začať hrať už koncom mája.

10 h

Bunker, ktorý je prístupný po celý rok a je častým cieľom domácich aj zahraničných turistov, tentoraz navštívili vandali. Ich vyčíňanie si najviac odniesla návštevná kniha.