FUTBAL: Víťazstvom v derby sa Dolné Vestenice priblížili k záchrane

(Zdroj: ĽUBOMÍR ŠESTÁK)

Lehota p/Vt. - D. Vestenice 2:3 (1:1)

GÓLY: 17. Zaťko, 57. Kriška – 12. Stručka, 48. Masár (11m), 77. Dvonč

ROZHODOVAL: Krč-Konečný, 300 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Zaťko, Gendiar, Jankula, Kriška, Píš, Kohút, Šimko, Benčat, str: Roháč

D. VESTENICE: Jurenka – Humaj, Maruniak, Slaný, Stručka, Dvonč, Bruška, Masár, Škarka, Cagáň, Bučko, str: Kolenčik, Šramka

Úvod sa niesol v réžii domácich. Vypracovali si dve šance, tá prvá bola „jedenástková“, no rozhodcova píšťalka zostala nemá. V 12. min. po rohovom kope otvoril skóre hlavou Stručka – 0:1. V 17. min. po trestnom kope vyrovnával Dalibor Zaťko – 1:1. Od tohto momentu sa hralo medzi šestnástkami, domáci pohrozili až v 41. min., keď akciu Kohúta nedokončil Kralovič. Po zmene strán nebezpečne vypálil Kriška. V 48. min prenikal Dvonč, ktorý bol faulovaný a pokutový kop premenil Masár – 1:2. V 57. min. domáci krásnou strelou vyrovnali na 2:2. Domáci hrozili Kralovičom, Gendiarom, Šimkom, no po obrovskej chybe v 76. min. paradoxne inkasovali, keď s prehľadom zakončoval Dvonč – 2:3. Domáci mohli vyrovnať v nadstavenom čase, no Zaťko opustenú bránu netrafil.

VILIAM ŠKRÍBA

FC Baník Horná Nitra - N. Dubnica 1:1 (0:1)

GÓLY: Viktory (11m) - Behan

ROZHODOVAL: Roman, 479 divákov

FC BANÍK: Kováčik – Kurinec, L. Krško, Pekár, Sľuka, Uríček, Černák (83. M. Krško), Viktory, Hanus (65. Duchoň), Turančík, Brestovanský (56. Baláž)

N. DUBNICA: L. Rekem (13. Kosiba) – Urdej, Smolík, Štiffel, Smolka, Behan, Golej, M. Rekem (46. Závodný), Maník, Švikruha, Staňo (46. Marušinec)

V prvom polčase mali prevahu domáci, v 11. min. po centri Sluku minul bránu hlavou Černák. V 24. min. prihral Hanus Viktorymu, ktorý strelil iba do brankára. V 27. min. pálil nad Černák. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 45. min., keď Behan otvoril skóre zápasu – 0:1. Do druhého polčasu vstupujú hostia aktívnejšie, v 48. min. triafa nad Urdej. V 57. min. vyrazil brankár strelu Černáka a Turančík netrafil ani opustenú svätyňu hostí. Brankár N. Dubnice fauloval Baláža, pokutový kop premenil Viktory a bolo1:1. V závere zostali šance domácich nepremenené, a tak sa body delili.

MARTINA GAŠPAROVIČOVÁ

N. Pravno - H. Obdokovce 2:0 (0:0)

GÓLY: Slezák 2

ROZHODOVAL: Obeda, 250 divákov

N. PRAVNO: Pročka – Palkeje, Dubec, P. Bielik, E. Čičmanec, Haluš, Vetrák, Adamček, Jamrich, Kaman, Slezák

H. ODBOKOVCE: Uhlár – Kováčik, T. Kopún, Kuchtiak, Janus, Bisák, Krajči, M. Kopún, Rybanský, Hlrik, Bazala, str: Gubáň

Domáce mužstvo síce naplno bodovalo, ale či to bude stačiť na udržanie v IV. lige SZ je otázne. V prvom polčase sa hralo z oboch strán slabé stretnutie, do šancí sa prakticky nedostalo ani jedno mužstvo. Po zmene strán sa hra zlepšila najmä zásluhou hostí, ktorí mali loptu na svojich kopačkách viac. Do šance sa dostali v 64. min., keď dvakrát nastrelil žrď. O výhre domácich rozhodol tréner mužstva Igor Slezák, ktorý v 54. min. po pekne akcii napálil loptu pod brvno a v 58. min. po faule na Haluša premenil pokutový kop – 2:0. V 80. min. mohol opäť, muž zápasu, Slezák upraviť na rozdiel troch gólov, no trafil vedľa, a tak sa skóre nemenilo.

FRANTIŠEK FAZEKAŠ

Púchov – Kanianka 4:2 (3:0)

GÓLY: 3. Matej Loduha, 6. Gamboš, 8. Ďurovec, 60. Vrábel – 62. Richter, 80. Šnirc.

ROZHODOVAL: Janus, 150 divákov.

PÚCHOV: Ciesar – Riška, Šamánek, Zavadzan, Glórik (67. Solík), Kopiš, Kmošena, Vrábel (73. Leško), Gamboš (69. Hudec), Matej Loduha, Ďurovec.

KANIANKA: Blažek – Teslík, Kurbel, Babašta, Šnirc, Mečiar, Bátora, Richter, Petráš, Minich, Šuník.

Púchovčania mali výborný nástup a už v 3. min. otvoril skóre Matej Loduha. O tri minúty pekným gólom zvyšoval na 2:0 Gamboš a fantastickú päťminútovku zakončil v 8. min. tretím presným zásahom Ďurovec. Do prestávky bol Púchov lepším tímom, ale Blažek už ďalšie góly neinkasoval. Po prestávke domáci kontrolovali priebeh hry a po hodine zvyšoval na 4:0 Vrábel. O dve minúty potešil hostí strelou spoza šestnástky Richter. Domáci mali ďalšie šance, ale stav sa nemenil. Desať minút pred koncom trafil presne Šnirc a znížil prehru hostí.

ĽUBOMÍR TALDA

Ostatné zápasy: Križovany – Krtovce 3:1, Bošany – Častkovce 0:0, Partizánske - Tr. Stankovce 0:1, Prečín – Holíč 3:1

Beluša – Nitrianske Rudno 1:4, (0:1)

FC Baník Horná Nitra B – Holíč 2:1 (0:1)

Góly: Maruniak, Valach

Boleráz – Nováky 4:2 (1:0)

Ostatné zápasy: Vrbové – Považská Bystrica 1:7, Trenčianske Stankovce – Nová Dubnica 0:3, Lednicke Rovne – Ilava 5:0 (2:0), Moravany – Veľké Kostoľany 0:4, Brvnište malo voľno.

1. V. Kostoľany 26 22 2 2 100:27 68

2. P. Bystrica 26 20 2 4 86:28 62

3. H. Nitra 27 19 3 5 102:38 60

4. Led. Rovne 26 14 3 9 79:44 45

5. Tr. Stankovce 26 14 2 10 67:47 44

6. Beluša 26 14 1 11 71:44 43

7. N. Dubnica 26 12 6 8 67:35 42

8. Brvnište 26 13 2 11 47:45 41