FUTBAL: Predposledný Pravenec zaskočil Lazany

Výsledky 26. kola Majstrovstiev Oblasti.

Dohrávka 17. kolo:

Sebedražie – D. Nová Ves 3:1 (1:0)

GÓLY: M. Kolodzej 2, Bryndza - Štrbák

ROZHODOVAL: Čikes, 80 divákov

Vyrovnaný zápas, v ktorom domáci využili svoje šance. Hostia nastrelili žrď a spálili aj vyloženú šancu, keď útočníka hostí vychytal brankár Gregor. Domáci dosiahli góly po pekných akciách.

IGOR ČERTÍK

26. kolo:

Pravenec – Lazany 0:0

ROZHODOVAL: Mikši, 150 divákov

PRAVENEC: Krč – Belanský, Majzlan, Kanianský, Valach, Mendel, Jánoška, Filkorn, Lalúch, Velentýn, Pavlíček, str: Luščák, Mihalička, Bobocký

LAZANY: Rybár – Trongel, Baláž, Hancko, Pekár, Humaj, L. Baláž, Masarik, Sikela, Hijanik, Važan, str: Brvač, Kliment, Zimmer

Vo výbornom stretnutí nebolo vidieť rozdiel v postavení v tabuľke. Priam naopak, domáce mužstvo bolo lepšie, technickejšie s väčšou túžbou po víťazstve. V 10. min. najväčšiu šancu zápasu spálil Jánoška, keď išiel sám na bránu, no strieľal vedľa. V 20. min. domáci dali gól, no rozhodca ho neuznal. V druhom polčase hostia hru vyrovnali, no šance boli opäť na domácej strane, keď v 50. min. opäť Jánoška neprekonal hosťujúceho gólmana. Domáci nepremenili aj ďalšie sľubné príležitosti, a tak stav ostal bezgólový.

MILOŠ BOBOCKÝ

Opatovce nad Nitrou - Nitrianske Rudno 4:2 (2:2)

GÓLY:Kohút, Hulíni, Ptreje, Minich – Juríček, Škraban

ROZHODOVAL: Ficel, 100 divákov

OPATOVCE: Gendiar – Šimurka, Mečiar, Krčík, Hulíni, Líška, Kohút, Petreje, lalík, Minich, Teslík, str: Kováč, Čičmanec

NIT. RUDNO: Divéky – Juríček, Kluvanec, Harag P., Cibulka, Škraban D., Rambala, Harag M., Andrys, Bárta, Škraban M., str: Páleš, Ptáček, Drobec, Valach

Po zlom začiatku domácich už v 21. min. ukazovala sveteľná tabuľa skóre 0:2 pre hostí. Opatovčania sa však spamätali a ešte do polčasu vyrovnali na 2:2. V druhom dejstve po dobrej kombinačnej hre pridali ďaľšie dva góly a zaslúžene vyhrali.

RÓBERT ŠIMURKA

Diviacka Nová Ves – Skačany 4:1 (2:0)

GÓLY: Pekár, Štrbák, Vavro, Jankeje – Borcha

ROZHODOVAL: Vážny

D. N. VES: Cíger – Paulďuro, Šlabiar, Geczy, Jankeje, Tomko, M. Cíger, Uhlár, Štrbák, Vavro, Pekár, str: Hanzlík

Hráči domácich začali vo vysokom tempe, ale nepodarilo sa im využiť niekoľko sľubných príležitostí. Vytúžený prvý gól dosiahli až v 28. minúte, keď sa presadil Martin Pekár. Svoj dobrý výkon v prvom polčase domáci korunovali gólom do šatne, keď sa presadil domáci kapitán Ľubomír Štrbák. Svoje nasadenie domáci preniesli aj do druhého polčasu a v 58. minúte sa presadil peknou strelou Lukáš Vavro. Domáci po strelenom góle poľavili a hostia prevzali iniciatívu, ktorú pretavili do gólu, keď sa presadil Marián Krajčo. Hostia ešte pohrozili nátlakovou hrou, ale domáci hráči drámu nepripustili, keď v 83. minúte skóroval po druhýkrát v zápase Ľubomír Štrbák. Domáci tak zaslúžene získavajú tri body.

Ráztočno – Malinová 2:0 (2:0)

GÓLY: Krutý 2

ROZHODOVAL: Maňuch, 150 divákov

RÁZTOČNO: Pes – Sokolovský, Petrucha, Madaj, Škrtel, Bača, Kozárik, Ondrejka, Kerata, Krutý, Sobota, str: Drozd, Rendek, Strelka

MALINOVÁ: Zaťko – Bolfík, Deexler, Luprich Mir., Luprich Mich., Bobok, Štiffel, Žigmond, Žigmund, Filkorn, Dudáš M., str: Čavojský, Dudáš J., Štálnik, Štefan

V zápase dobrej úrovne, o ktorú sa pričinili obe mužstvá mali domáci výborný nástup do stretnutia. Po góloch v 7. a 10. minúte bolo v podstate o osude stretnutia rozhodnuté. Aj keď v ďaľšom dejstve bolo niekoľko šancí na skórovanie, výsledok sa už nezmenil.

IVAN ŠKRTEL

Sebedražie – Chynorany 4:2 (2:0)

GÓLY: Kolodzej M., Hurtiš 2, Špeťko – Marko, Andel

ROZHODOVAL: Gajarský, 150 divákov

SEBEDRAŽIE: Škovran – Mokrý, Kolodzej P., Macháč, Buzna, Hurtiš, Habalčík, Píš, kolodzej M., Špeťko, Bryndza, str: Čertík A., Čertík I.

CHYNORANY: Škopek – podmanický, Zrnek, Ovečka, Jozefák, Kováčik, Marko, Vavro, Rajnoha, Ondrejkovič, Andel, str: Michalík

Domáci hráči sa po pekných akciách ujali vedenia, ktoré hneď po zmene strán zvýšili už na 3:0. Potom však prišli chvíle hostí, ktorí sa rozhodli zdramatizovať zápas a postupne znížili na 3:2, a to ešte nepremenili pokutový kop. Domáci definitívne spečatili výsledok stretnutia až v 88. min gólom do prázdnej bránky.

IGOR ČERTÍK

V. Bielice - Bystričany 7:2 (3:1)

GÓLY: J. Minárik 3, M. Šesták 2, P. Beňuška, J. Jakubík – J. Grolmus (11 m), L. Bielik.

26. kolo:

Opatovce nad Nitrou – Chynorany 0:3 (0:2)

Ráztočno - Kamenec pod Vtáčnikom 1:7 (0:5)

Pravenec – Lazany 5:0 (1:0)

Sebedražie - Nitrianske Pravno 3:3 (1:1)

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

TSMPD zrušili mimoriadne otváracie hodiny na cintoríne a v predajni

Opatrenie súvisí s pandémiou nového koronavírusu, ako i zákazom vychádzania.

V Handlovej bude 14 odberných miest, v Bojniciach päť

Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.