FUTBAL: Lazany doma prekvapili desiate Chynorany

Výsledky dohrávok a 23. kola Majstrovstiev oblasti.

GÓLY: Važan - Zrnek

ROZHODOVAL: Vážny,100 divákov

LAZANY: Alsharabi – Ďureje, Baláž, Hancko, Pekár, Síkela, Rybár, Masaryk, Brzáč, Trungel, Važan, str: Hianik, Humaj, Mokrý, Kliment

CHYNORANY: Škopek – Jančovič, Zrnek, Gajdoš, Jozefák, vavro, Marko, Kováčik, Rajnoha, Ondrejkovič, Andel, str: Podhorský, Podmanický, Ovečka

Domáci hráči chceli v tomto zápase zvíťaziť, ale hostia si dobre organizovanou hrou odniesli zaslúžený bod.

TIBOR ŽIAK

Bystričany – Dežerice 0:2 (0:1)

GÓLY: Niko, Božík

ROZHODOVAL: Ficel,100 divákov

BYSTRIČANY: Školna – Škoda, Pilch, Suchý, Gurtler, Šnirc, Grolmus, Tesarovič, Obžera, Bielik L., Slúka, str: Bielik M., Belica

DEŽERICE: Chudoba – Kiselica, Benca, Valach, Raffaj, Hrebíček, Nedas, Černák, Kolembus, Niko, Božík, str: Briššák, Balon

Domáci aj napriek snaživom a a bojovnom výkone vyšli v tomto zápase bodovo na prázdno. Hostia dvoma náhodnými gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.

ŠTEFAN TESAROVIČ

Malinová – Pravenec 1:2 (1:1)

GÓLY: Bobok T. – Janoška, Bobocký

ROZHODOVAL: Floriš ,200 divákov

MALINOVÁ: Luprich M.- dudáš J., Drexler, Bobok, Luprich M., Bobok T., Stiffel, Oboňa, Haluza, Filkorn, Dudáš M., str: Žigmond, Čavojský

PRAVENEC: Krč – Belanský, Majzlan, Kanianský, Valach, Mendel, Jánoška, Valentín, Laluch, Filkorn, Bobocký, str: Gandel, Pavlíček

V zápase zvíťazilo mužstvo s väčšou túžbou po víťazstve a preto si hostia odniesli zaslúžené tri body do tabuľky.

PETER BALČIRÁK

Nitrianske Rudno - Veľké Bielice 2:1 (1:1)

GÓLY: Kuric, Kluvanec - Turčan

ROZHODOVAL: Floriš, 200 divákov

NIT. RUDNO: Divéky – Valach, Kluvanec M., Škraban D., Škraban M.,Pánis, Kuric, Kohút, Drobec, Bárta, Rambola, str: Harag, Kluvanec Mir., Michale, Kluvanec E.

V. BIELICE: Zdychavský – Smolinský, Baštrnák, Podolínsky, Obert, Bystriansky, Turčan, Šesták, Minárik, Mlatec, Jakubík

Prvý polčas bol v znamení aktivity oboch mužstiev. Hostia sa ujali vedenia gólom Turčana. Domáci však súpera zatlačili a ešte do polčasu vyrovnali z kopačky Kurica. Druhý polčas domáci zahodili niekoľko tutoviek, ale v 85. minúte predsa len vsietili víťazný gól.

JOZEF BARBORKA

Diviacka Nová Ves – Ráztočno 5:2 (3:1)

GÓLY: Štrbák Ľ., Uhlár, Tomko, Cíger M., Hanzlík - Krutý 2

ROZHODOVAL: Laco, 100 divákov

D. N. VES: Cíger A. – Šlabiar, Vavro, Gyézy, Jankeje, Uhlár, Cíger M., Tomko, Štrbák Ľ., Štrbák L.,Pekár, str: Tkáč, Hanzlík

RÁZTOČNO: Pes – Sokolovský, Kanianský, Strelka, Drozd, Bača, Kozárik, Ondrejka, Kerata, Krutý

Domáci nezačali dobre a už v prvej minúte prehrávali po nedorozumení v obrane. Domácich hráčov to nerozladilo a zapli na výššie obrádky a do 21. minúty už vyhrávali 2:1 po góloch Štrbáka a Uhlára. Na polčasových 3:1 stanovil v 36. minute Tomko.V druhom polčase sa presadil Cíger a zvýšil vedenie na 4:1. Hostia korigovali na 4:2, keď sa svojim druhým gólom presadil Krutý. Koniec sa už dohrával vo vlažnom tempe a konečné skóre uzavrel Hanzlík. Hostí treba pochváliť za bojovnosť aj ked nastúpili len s desiatimi hráčmi.

RÓBERT ŽEMBER

Veľký Klíž – Sebedražie 0:0

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila spravodlivá remíza.

Nedanovce - Opatovce 7:0 (4:0)

V podaní domácich to bola pravá futbalová exhibícia. Domáci strieľali jeden gól za druhým a zaslúžene vysoko vyhrali. Hostia pôsobili až príliš odovzdaným dojmom.

Skačany - Uhrovec 0:1

Dohrávky:

Diviacka Nová Ves – Lazany 1:2 (0:2)

GÓLY: Za domácich Pekár

Hostia sa ujali vedenia hneď v prvej minúte. Vzápätí z brejku zvýšili a bolo už 0:2. V ostatnom priebehu sa domáci snažili korigovať výsledok. Hoci sa mi to podarilo v 65. min., šťastnejší hostia záver ustáli a odniesli si všetky tri body.

Pravenec – Dežerice 2:1 (0:0)

GÓLY: Jánoška, Bobocký - Ďuriš

ROZHODOVAL: Jakubis, 100 divákov

PRAVENEC: Krč – Belanský, Majzlan, Mihalička, Valach, Valentín, Jánoška, Mendel, Lalúch, Filkorn, Bobocký, str: Gandel, Kanianský, Luščak

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom mali na šance miernu prevahu domáci. Najväčšiu spálil Jánoška, ktorý sa rútil sám na gólmana hostí, no pálil priamo do neho. V 40. min. sa neujala ani strela Bobockého z priameho kopu, keď iba opečiatkoval žrď. V druhom dejstve snahu domácich korunoval Jánoška, keď zakončil peknú akciu v 60. min. – 1:0. Keď sa už zdalo, že týmto výsledkom zápas aj skončí, domáca defenzíva zabudla na hráča hostí, ktorý sám na päťke vyrovnal 1:1. V 88. min. však Bobocký rýchlou rozohrávkou z priameho kopu prekvapil obranu Dežeríc a zabezpečil domácim všetky tri body.

Kamenec pod Vtáčnikom – Pravenec 3:2

Ostatné zápasy: Skačany - Šimonovany 0:2 (0:0), Chynorany – V. Bielice 3:0 (2:0)