FUTBAL: Rudnianska Lehota nadelila Liešťanom deviatku

Chrenovec-Brusno - Nováky B 7:1 (4:0)

GÓLY: Trgiňa S. 5, Ľahký M. 2 - Oršula P.

ROZHODOVAL: Vážny , 100 divákov

CHRENOVEC-BRU.: Ľahký P. - Baláž, Šalátek, Vojtko E., Gilan, Malárik, Trgiňa L., Ďurdina, Ľahký M., Trgiňa S., Vojtko I., str: Jakubík, Kohút, Šovčík

NOVÁKY B: Hajnovič - Sedlák, Krajči, Žiak, Prekop, Oršula R., Hajnovič ml., Taragel, Bránik, Oršula P., Roháč, str: Daubner

Domáci už v prvom polčase rozhodli o výsledku zápasu. Druhý polčas už bol len otázkou konečného skóre. Zaujímavosťou stretnutia je, že o osem gólov sa podelili iba traja strelci.

Ľ. ŠALÁTEK

Čavoj – Hradec 3:5 (1:2)

GÓLY: Karvaš 3, - Mokrý 2, Novotný 2, Pekár

ROZHODOVAL: Majzlan , 100 divákov

ČAVOJ: Krupa - Čičmanec R., Vlčko J., Čičmanec L., Čičmanec D., Kovács, Sýkora, Karvaš, Čičmanec M., Petráš, Cibulka, str: Vlčko D., Petriska

HRADEC: Hradec: Šovčík - Farkaš, Novotný M., Svitok, Boor, Letavaj, Novotný L., Kanianský, Čičmanec, Mokrý, Pekár, str: Majtényi

V zápase bohatom na góly boli hostia o niečo technickejší a darilo sa im lepšie premieňať svoje šance. Domáci však svojou bojovnosťou ukázali, že tiež vedia hrať futbal a snažili o čo najpriaznivejší výsledok.

D. VLČKO

Valaská Belá - Nitrianske Sučany 0:4 (0:1)

GÓLY: Vácha 2, Argyusi, Vlnka

ROZHODOVAL: Blaháč , 200 divákov

V. BELÁ: Jurenka Pavol – Pánis, Luchava, Kučera, Jurenka Pavol ml. , Furka L. , Iskra, Dušička, Pišta, Furka M. , Mokriš. Striedali – Šagát, Šimka

N. SUČANY: Hurtiš – Mikláš Michal, Pánis, Mihálik, Čertek, Putiška, Fodor M. , Argyusi, Fodor B. , Vlnka, Vácha. Striedali – Mikláš Marek, Talian, Fodor Peter.

Domáci začali náporom, ale úvodný gól z protiútoku dali hostia. Celý druhý polčas domáci tlačili skúsených hostí, zahodili 6 vyložených šancí, z toho tri samostatné nájazdy na brankára hostí. Hostia v posledných piatich minútach zápasu dali tri góly.

NEMČEK

Kľačno – Bojnice 1:1 (1:1)

GÓLY: Greschner M. - Rendek

ROZHODOVAL: Kalich , 100 divákov

KĽAČNO: Bakus – Maurér, Strečanský, Mendel, Greschner Oprendek, Sloboda, Mundier, Greschner F. , Hanus P. Greschner Martin. Striedali- Kristel, Leitman, Hanus A. , Polák, Pavliček

BOJNICE: Hohoš – Tadial, Meliš, Ziman, Kuštnír, Medvedec, Benko, Ondráš, Adamec, Grešner, Rendek. Striedali- Tomasa, Rybár, Bíro, Glesk, Uhliar, Flimel

Domáci po dvoch vysokých prehrách začali lepšie. Hostia sa však ujali vedenia v 25. min. a však v 45. min. domáci vyrovnali. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom, ktoré si vytvorilo 4 gólové šance, ale ich nepremenili a hostia si odviezli šťastný bod.

KOVÁČ

Poruba – Podhradie 2:3 (0:0)

GÓLY: Kozák, Gaman – Gašparovič, Junas 2

ROZHODOVAL: Kohút , 150divákov

PORUBA: Rusnok – Čavojský Mi. , Valach, Čavojský M. , Galáč, Priehoda, Kozák, Abel, Gebrlin, Gaman, Tisaj. Striedali Čavojský F., Jamriško, Škovrán, Kozák,

PODHRADIE: Homola T. – Dudáš, Farkaš, Mujkoš, Kmeťko, Mistrík, Homola P. , Chudý, Gašparovič, Daňo, Oboňa. Striedali Daňo I. JUNÁS

Domáci sa prezentovali dobrou hrou hlavne v prvom polčase, v ktorom nepremenili množstvo šanci. V druhom polčase za stavu 2:1 poľavili. Hostí poslali do vedenia dva náhodné góly.

DILKA

Rudnianska Lehota – Liešťany 9:1 (3:1)

GÓLY: Belanec D. 4, Šimo 2, Cebák, Belanec A., Petráš - Duchoň

ROZHODOVAL: Poliak , 250 divákov

RUD. LEHOTA: Samaradžia - Belanec J., Balucha, Petráš, Gaman M., Cebák, Haraga M. st., Šimo, Belanec A., Belanec D., Kopčan, str: Harag A., Škraban, Harag M. ml., Gaman R.

LIEŠŤANY: Uhlár - Mišovic, Sedláček, Petrišák, Lomnický, Pôbiš M., Pôbiš N., Šprlák, Mäsiarik, Baláž, Duchoň, str: Krpelan, Lomnický P.

Domáci gólostroj odštartoval D. Belanec, ktorý hetrikom v priebehu 23. minút načal súpera. V druhom polčase sa prejavila výrazná prevaha domácich, keď pokračovali v streleckých hodoch. Konečný výsledok je pre hostí až príliš krutý.

M. GAMAN

Tužina – Máčov 1:1 (0:0)

GÓLY: Gálus - Koššo

ROZHODOVAL: Hrabaj , 120 divákov

TUŽINA: Klopan – Dobiš, Ošvát, Sláviček, Pekár, Kvašnica A. , Rybár, Solčany, Čiscoň, Gálus, Greschner P. , Greschner M. Kvašnica V. Vereš

MAČOV: Divéky – Šimurda, Šríp, Králik, Sobota, Koššo, Zvarič, Kaňa M. , Oršula, Kaňa V. , Blaho, Púčik Ľ, Púčik R. , Kaňa P.

Domáce mužstvo hralo v prvom polčase vyrovnaný zápas s množstvom nepresností, ktoré sa opakovali na oboch stranách. V druhom polčase sa ujali vedenia v 47. min. domáci. Hostia vyrovnali v 60. min. po nešťastnom teči domácich obrancov. Dokonca zápasu sa stav nezmenil.

BENKOTSKÝ

Dohrávané 14. kolo:

Chrenovec-Brusno – Kľačno 4:0 (1:0)

GÓLY: L. Trgina, M. Ľahký, E. Vojtko, Jakubík

V druhom polčase sa prejavila prevaha domácich, ktorí po prvom vyrovnanom polčase pridali a zaslúžene zvíťazili.

ĽUBOŠ ŠALÁTEK

Poruba - Valaská Belá 1:2 (0:0)

GÓLY: Gaman – Mokriš, Šagat

V prvom polčase sa hral opatrný futbal. V druhom začali lepšie hostia, keď po rohu domáci brankár vyrazil pred seba, kde stál Mokriš a otvoril skóre – 0:1. Následne sa hral rýchly futbal, domáci sa pokúšal o zvrat, čo sa im takmer podarilo v 70. min., keď Gaman napálil do šibenice 1:1. Z remízy sa však domáci dlho netešili, keď z identickej akcie hostia uzavreli skóre zápasu na 1:2.

MIROSLAV GAMAN

Rudnianska Lehota – Čavoj 7:0 (3:0)

GÓLY: D. Belanec 4, Šimo 2, A. Harag

Jednoznačný priebeh, zaslúžené vysoké víťazstvo lídra tabuľky.

Tužina - Nováky B 2:1 (1:0)

Mačov – Hradec 4:2 (1:2)

GÓLY: Za domácich J. Sobota, V. Kaňa, R. Škrip 2

V prvom polčase rýchlejší hostia hrali dôrazne a osobne bránili. Okrem dvoch gólov nepremenili ďalšie šance. Po zmene strán skúsenejší domáci získali iniciatívu, hostia kondične odpadli, čoho výsledkom boli tri pekné góly v sieti Hradca.

Liešťany - Nitrianske Sučany 2:1 (0:0)

GÓLY: Grešner, Solčány

Po vyrovnanom bojovnom stretnutí sa šťastena priklonila na domácu stranu.

MIROSLAV DZINA

Podhradie – Bojnice 0:3 (0:2)

GÓLY: Uhliar 3

Vo veľmi slabom zápase hostia využili chyby domácich, ktorí v závere svoje šance nepremenili, a tak je víťazstvo Bojníc zaslúžené.

I. TRIEDA

14. kolo: Diviaky nad Nitricou - Malá Čausa 4:2, Valaská Belá - Nitrianske Sučany 3:0, Čereňany - Nedožery-Brezany 0:1