Výsledky dohrávok a 24. kola V. ligy Sever.

Zemianske Kostoľany podľahli Šimonovanom.Zemianske Kostoľany podľahli Šimonovanom. (Zdroj: MARIÁN RYBÁR)

Domáci boli lepší po všetkých stránkach, čo sa prejavilo aj na skóre zápasu.

GÓLY: Bugár, Halaška, Ďuriš, T. Zaťko, Orság

ROZHODOVAL: Caňo, 250 divákov

CIGEĽ: Jež – Ďuriš, P. Miartan, Málik, Katrena, Halaška, Š. Zaťko, Grolmus, Š. Miartan, Bugár, T. Zaťko, str: Orság, Štross, Civáň

KAMENEC: Jánoška – Nechala, Kováčik, Stančiak, Ďurta, Hrehuš, Fábry, Čavojec, Pisár, Višňovský, Šimo, str: M. Nechala, Vojdáš, Vančo

Z. Kostoľany – Šimonovany 0:1 (0:0)

Na výborne pripravenom trávniku obe mužstvá predviedli solídny výkon a škoda len, že nepadlo viac gólov. Hostia svojim herným prejavom ukázali prečo sa pohybujú na horných priečkach tabuľky a domáci sa snažili napriek citeľnému oslabeniu v útočnej fáze prekvapiť hostí zvýšenou bojovnosťou. V prvom polčase sa do najväčšej príležitosti dostal domáci Oršula po prihrávke Tomáša Mokoša. Hostia hrozili najmä Sobotom a Vargom. Napriek tomu prvý polčas gól nepriniesol. V druhom dejstve pokračovala mierne prevaha hostí, no do vyloženej šance ich domáci nepúšťali. V 65 min. sa hostia dočkali vedúceho a ako sa napokon ukázalo aj víťazného gólu po teči domáceho Výškrabku do vlastnej brány. V závere zápasu sa domáci snažili o vyrovnávajúci gól, ale ich snaha stroskotávala na pozornej defenzíve hostí.

MARIÁN RYBÁR

GÓL: 65. vlastný

ROZHODOVAL: Durkoš, 150 divákov

TJ SLOVAN: Zvalo Marek – Duda, Výškrabka, Zvalo Michal, Hancko, Šurina, Bajgar, Mokoš Vladimír, Zvalo Radovan, Oršula, Mokoš Tomáš, str.: Záhon, Hulini, Mrtvik

ŠIMONOVANY: Klačanský – Švec, Néma, Stručka, Reichel, Ďurček, Varga, Barta, Botka, Sobota, Gramantík, str.: Rybanský, Černo, Vlčko

Malá Čausa – Ľuborča 4:0 (3:0)

Domáci začali aktívne, keď sa už v 4. min. Petráš ocitol v čistej gólovej šanci, po peknej prihrávke Snopku, no minul bránu. O minútu znovu Petráš sám pred brankárom neuspel. Do 10. min. mali domáci 4 vyložené gólové šance. Prvého gólu sa dočkali v 18. min., keď Lugár ideálnou kolmicou vysunul Gajdoša a ten lobom prekonal brankára. Na 2:0 zvýšil Petráš, ktorému prihrával Gajdoš. Na polčasových 3:0 upravil Chlpek po vysunutí Lugárom. Paradoxne všetky tri góly padli po krásnych loboch ako cez kopír. V druhom polčase zaujala iba šanca v 79. min., keď Bórik kolmicou vysunul Snopku, ktorý pred brankárom nezaváhal – 4:0. Domáci dohrávali v kľudnom tempe, pretože v hlavách mali stredajší zápas, ktorý sa uskutoční v netradičnom čase o 10:00 hod., keď domáci privítajú Starú Turú.

RUDOLF ŠMELCER

GÓLY: 18. Gajdoš, 23. Petráš, 42. Chlpek, 72. Stopka

ROZHODOVAL: Srnec, 150 divákov

M. ČAUSA: D. Drozd – Čampiš, Rendek, Bórik, Krško, Chlpek, Snopka, Lugár, V. Drozd, Gajdoš, T. Petráš, str: Mihál, T. Petráš, Durza

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Straka, Pecko, Gábriš, Machara, Babuš, Mihálik, J. Zváč, Manák, Schwantner, str: M. Zváč, Jaroš

Ostatné zápasy: Ilava – Tr. Teplice 1:4, Borčice – Ladce 3:0, Stará Turá - Horná Poruba 0:0, V. Uherce – Podolie 2:1, Oslany – voľno

Dohrávané 17. kolo:

Kamenec p/Vt. – Šimonovany 1:2 (0:2)

GÓL: 83. Fábry - 39. Varga, 42. Barta

Napriek vysokým teplotám sa v Kamenci hral futbal vo vysokom tempe. Šimonovany zanechali dobrý dojem, Kamenec inkasoval po zbytočných chybách. V druhom polčase sa domáci pokúšali o vyrovnanie, hostia však kúskovaním hry víťazstvo ustrážili.

MILOŠ BARTOLEN

Oslany – Podolie 1:0 (1:0)

GÓL: 22. Šandrik

ROZHODOVAL: Kovačič, 70 divákov

Dôležité víťazstvo sa rodilo ťažko, najmä keď v 55. min. hosťujúci Hlavač kopol jedenástku vedľa brány. Za bojovnosť si Oslany zaslúžili vyhrať.

DUŠAN BALÁŽ

Stará Turá - Z. Kostoľany 2:0 (1:0)

Domáci sa s chuťou pustili do útočenia so snahou o prvé víťazstvo v jarnej časti na domácej pôde. Do desiatej minúty sa hralo takmer stále okolo pokutového územia hostí a práve v 10. min krížnou prízemnou strelou z boku Kubica prestrelil všetko na 1:0. Fanúšikovia videli, že domáci hráči sa snažia a hlavne fanklub ich celý zápas slušne povzbudzoval. V prvom polčase brankár hostí zlikvidoval v 28. min nájazd Popelkovi a v 39. min vyrazil prudkú strelu Peterku. Hostia mali jedinú šancu, keď v 36. min Viskup spod brvna vyrazil tvrdú strelu Cmarku. Úvodné minúty v druhom polčase patrili hosťom so snahou vyrovnať. Domáci hráči im to nedovolili a dokonca im nedovolili ani raz do priestoru brány. Zato Staroturanci mali tieto šance. V 48. min Peterkov padáčik brankár vyrazil z vinkla a domáci nevyužili nájazdy: v 59. a 65. Kubica, 60. a 86. min Magula, 76. Popelka. Pri niektorých nájazdoch lopta skončila mimo bránu, niektoré zlikvidoval výborný Marek Zvalo. Po jeho jedinej chybe striedajúci Majtás, ktorý bol na ihrisku iba dve minúty, do prázdnej brány v 90. min uzavrel skóre na zaslúžených 2:0.

MATÚŠ SOLOVIČ

GÓLY: 10. Kubica, 90. Majtás, ŽK: Borcha, Osuský – Cmarko, Hancko, rozhodoval: Šmátrala, 100 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Borcha, Štefík, Denk, Osuský, Popelka (72. Straka), Vido, Kubica, Bordák (88. Majtás), Magula, Peterka.

ZEM. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Duda, Výškrabka, Mich. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Mrtvik (46. Kokoš), Záhon, Cmarko, Liptaj, Ďurina (25. Mokoš).

Cigeľ - Malá Čausa 1:3 (0:1)

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, čo sa prejavilo aj na ich výkone. Hostia lepšie kombinovali a boli efektívnejší v premieňaní šancí.

JÁN ĎURINA

GÓLY: Š. Zaťko - Petráš 2, Drozd

ROZHODOVAL: Kollár, 200 divákov

CIGEĽ: Pieš – Ďuriš, Málik, Orság, Štross, Halaška, Š. Zaťko, Civáň, Miartan, Lučan, T. Zaťko

M. ČAUSA: Weiss – Čampiš, Rendek, Bórik, Miroslav Krško, Michal Krško, Chopek, Drozd, Lugár, Gajdoš, P. Petráš, str: T. Petráš, Drozd

Ostatné zápasy: Ľuborča – Borčice 1:5, Horná Poruba - Tr. Teplice 0:1, Ladce – V. Uherce 2:1, Ilava – voľno.

15. Ilava 20 1 1 18 11:54 4

24. kolo: D. Vestenice - Opatová n/V. 4:2, Drietoma - H. Poruba 4:3, Dubodiel - Partizánske 1:2, D. Kočkovce – Kanianka 5:2, Kolačín - Prečín 1:3, Plevník - Stará Turá 3:0 kont. (súper nepricestoval), Papradno - Bošáca 4:3, Bošany - Tr. Turná 5:0 (1:0)

Dohrávané 17. kolo: Horná Poruba - D. Vestenice 3:3, Kanianka – Bošáca 7:0, Prečín – Partizánske 2:1, Opatová n/V. – Papradno 3:1, Bošany – Dubodiel 6:0

1. Bošany 20 16 2 2 73:18 50

2. D. Vestenice 22 15 4 3 52:22 49

3. Plevník 22 15 2 5 71:35 47

4. Partizánske 22 14 3 5 86:34 45

5. Prečín 22 12 3 7 67:43 39

6. Kanianka 21 13 0 8 59:47 39

7. Tr. Turná 22 12 1 9 68:35 37

8. D. Kočkovce 22 9 5 8 54:57 32