Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Vodnopólisti Novák podľahli Hornetsu, zahrajú si obronz

V semifinále vodnopólisti NCHZ nestačili na Hornets Košice, a tak si zahrajú len o tretie miesto.

NOVÁKY. V sérii zdolali Košičania mužstvo z Novák jasne 7:1.

PHARMA GROUP EXTRALIGA

Semifinále:

KVP NCHZ Nováky - ČH Hornets Košice 11:11 (4:3, 1:2, 5:2, 1:4)

Góly: Marek Tkáč 3, Maroš Tkáč 2, P. Tkáč 2, Kováč 2, Košian 1, Martanovič

Vyrovnaný zápas, čomu nasvedčovalo i polčasové skóre 5:5. V tretej sa Novákom podarilo ujať vedenia a odskočili kvalitnému súperovi na rozdiel troch gólov.

V poslednej štvrtine sa však obraz hry pozmenil, hostia prepli na vyššie obrátky a pol minúty pred koncom vyrovnali na konečných 11:11.

Tréner Peter Tkáč (NCHZ Nováky): „V tomto stretnutí chlapci využívali šance, šiestim sa podarilo presadiť aj strelecky. Ukázali aj pekné akcie, potvrdili fakt, že napredujú.“

ČH Hornets Košice - KVP NCHZ Nováky 11:8 (2:2, 4:4, 2:1, 3:1)

Góly: Maroš Tkáč 5, Marek Tkáč 2, Košian
konečný bodový výsledok série: 7:1, do finále postupuje ČH Hornets Košice

S minuloročným majstrom Slovenska sa snažili Nováky sériu zdramatizovať, no nastúpili v oklieštenej zostave, keď absentovali Bielik, Ferianc, Haláč a zranený Stehlík.

Tri štvrtine boli napriek tomu vyrovnané, keď domáci viedli iba o gól. Hoci Nováky využívali brejky, na kolená ich zrazil kapitán Hornetsu Bača, ktorý strelil päť gólov a rozhodol o triumfe domácich.

Tréner Peter Tkáč (NCHZ Nováky): „Hoci v sérii prehrávame už 4:0, pokúsime sa prekvapiť a získať bronzové medaile."

PROGRAM: Zápas o 3. miesto - 22. mája – NCHZ Nováky – Slávia UK Bratislava

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - Slávia UK Bratislava 6:4 (3:0, 1:2, 2:1, 0:1)
bodový stav série: 6:2, postupujú Modrí Draci