Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína

FUTBAL: Oslany pokračujú v boji o záchranu

Výsledky 23. kola V. ligy Sever.

Oslany - Stará Turá 2:0 (2:0)

Domáci futbalisti získali cenné dôležité víťazstvo. Už v 3. min. si dal hosťujúci Štefík takmer vlastný gól. V 10. min. Richter prešiel cez dvoch hráčov hostí a z 15. metrov trafil dolný roh brány – 1:0. O minútu Černákovú strelu brankár hostí bravúrne zneškodnil. Po polhodine bolo už 2:0, keď Richter našiel Hudeca, a ten prízemnou strelou nedal gólmanovi hostí šancu. V druhom polčase hostia pridali, mali dlhšie loptu na svojich kopačkách, ale obrana Oslian s brankárom Gregušom si udržala čisté konto. Za bojovnosť a disciplínu si Oslančania pripísali do tabuľky všetky tri body.

DUŠAN BALÁŽ

GÓLY: 10. M. Richter, 30. M. Hudec

ROZHODOVAL: Kasala, 100 divákov

OSLANY: Greguš – Gaži, Žiak, Adamec, Koreň, Černák, Čangel, Hudec, Richter, Bryndza, Košian, str: Šandrik, Tadial, Ivanka

ST. TURÁ: Viskup – Borcha, Štefík, Denk, Osuský, Strnátka, Vido, Kubica, Obuch, Bordák, Peterka, str: Szekfu, Magula, Kucharovič

Kamenec p/Vt. - Malá Čausa 1:1 (0:0)

Začiatok stretnutia bol z oboch strán opatrný, no Kamenčania si vypracovali dve príležitosti, ktoré efekt nepriniesli. V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V druhom dejstve domáci získali prevahu, ktorá trvala len 15 min. Pre divákov to nevyzeralo na futbal, ale len na odkopávanie lôpt od vlastnej brány. V 73. min. po faule domácich a trestnom kope Gajdoša hostia viedli 0:1. Podobným spôsobom, tiež spoza šestnástky peknou strelou sa domácemu Stančiakovi podarilo stav stretnutia vyrovnať. Remíza je spravodlivá.

ŠTEFAN NECHALA

GÓLY: 83. Stančiak – 75. Gajdoš

ROZHODOVAL: Cintula, 300 divákov

KAMENEC: Jánoška – Nechala, Kováčik, Stančiak, Hrehhuš, Ďurta, Fábry, Čavojec, Pisár, Višňovský, Šimo, str: Pánis

M. ČAUSA: Weiss – Čampiš, Rendak, Borík, Miroslav Krško, Michal Krško, Stopka, Chlpek, Drozd, Gajdoš, Petráš, str: Mihál

Dohrávka 20. kola:

Malá Čausa – Ladce 3:0 (3:0)

Domáci boli počas celého zápasu aktívnejší, vypracované šance zahadzovali iba v druhom polčase. Hostia nemali prakticky žiadnu gólovú príležitosť.

R. ŠMELCER

GÓLY: Gajdoš, Lugár, Petráš (11m)

ROZHODOVAL: Dutka, 150 divákov

MALÁ ČAUSA: Weiss – Čampiš, Rendek, Bórik, M. Krško, Lugár, Stopka, L. Chlpek, V. Drozd, Gajdoš, Petráš, str: L. Chlpek, Mihál

LADCE: Machala – K. Mrážik, Homér, Melicher, Koštialik, Kúšik, E. Mrážik, Mikuška, Martinka, Biskup, Kučma, str: Prekop, Zakopčan

Ľuborča – Z. Kostoľany 0:2 (0:0)

Zápas sa hral na tvrdom podklade skoro až betónovom. Hostia pricestovali s jedenástimi hráčmi a zamerali sa na hru zo zadu. Do prestávky zaujal iba strieľaný center hostí, s ktorým si domáca obrana poradila. Druhý polčas začala Ľuborča svižne, po zlom ofsajd systéme domáci prehrávali, keď Liptaj svoj únik premenil. V 67. min po zaváhaní stopéra premenili hostia aj svoj druhý samostatný nájazd. V 83. min mohli hostia definitívne rozhodnúť, no Husár bol tentoraz na mieste. Do konca zápasu sa domáci už iba vytrápili, čoho výsledkom boli dve žlté karty, a tak body získané vonku nepotvrdili.

PETER SCHWANDTNER

GÓLY: 52. a 66. M. Liptaj, ŽK: 2:0, rozhodoval: Magdolen, 100 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Straka, Mil. Belko, J. Belko, Machara, Gabriš, Mihálik, Korienek, Naňák, I. Schwandtner (M. Zváč, J. Zváč, P. Patka).

Z. KOSTOĽANY: Mare.Zvalo – Záhon, Výškrabka, Mich. Zvalo, Hancko, Šurina, Mrtvík, Bajgar, Marko, Liptaj, Oršula.

H. Poruba – Cígeľ 3:0 (0:0)

V prvom polčase mali miernu prevahu hostia, ale domáci pozorne bránili. V 22. min tvrdá strela A. Staňa skončila na žrdi. Hostia pohrozili strelami Lúčana a Zaťka, ale loptu do siete nedostali. Brankári si s centrami a pološancami poradili a polčas skončil bez gólov. Domáci prebrali iniciatívu a v 64. min Čakajík z päťky neprestrelil obranný val hostí. Protiútoky hostí neskončili úspechom a v 78. min zabránil Katrena rukou gólu a bol vylúčený. Jedenástku premenil bezpečne R. Staňo. Ten istý hráč o minútu opečiatkoval žrď. V 80. min Pieš neudržal loptu a P. Staňo ju poslal za jeho chrbát. Výhru spečatil v 90. min F. Staňo jedenástky po nešťastnej ruke Civáňa.

ONDREJ MIŠECH

GÓLY: 78. R. Staňo (11 m), 80. P. Staňo, 90. F. Staňo (11 m).

H. PORUBA: Kováč – Rafaj, R. Staňo, F. Staňo, Šatka, P. Staňo, Papp, Madara (J. Staňo), Vlasatý, Čakajík (Škorvánek), A. Staňo (Švaňa).

CÍGEĽ: Pieš – Civáň, Országh, Katrena, Málik (Ďuriš), Halaška, Grolmus, Bugár, Mjartan, Lúčan, Zaťko.

15. Ilava 19 1 1 17 10:50 4

Ostatné zápasy: Podolie – Borčice 0:2, Tr. Teplice - V. Uherce 3:1, Šimonovany – Ilava 2:0, Ladce - voľno.

16. Kolačín 20 2 0 18 25:92 6

Ostatné výsledky: Partizánske - Plevník 6:2, Horná Poruba - Dubodiel 7:0, Opatová – D. Kočkovce 3:3, Tr. Turná – Kolačín 3:0 kontumačne, hostia nepricestovali, Stará Turá - Papradno 3:4, Prečín - Drietoma 2:1, zápas Kanianka - Bošany sa odohrá 15. 5.

1. Nestíhate nakupovať darčeky?
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  5. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  6. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  7. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  8. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  9. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  10. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  2. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  3. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  4. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Handlová to konečne dokázala

Basketbalisti prelomili smolnú sériu prehier.

To musíte vidieť. Krásna a zasnežená príroda na Inovci a Javorine

Okolie Chaty na Inovci i Veľkej Javorine už pokrýva poriadna snehová perina.

Chorobnosť na chrípku v kraji stúpla o 4,7 percenta

Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji nahlásili tento týždeň 6103 akútnych respiračných ochorení.

Kluby majú na postup do V. ligy rôzne názory. Rozhodujú financie a derby zápasy

Futbalová jeseň sa v regióne skončila v prvej polovici novembra. Najvyššie oblastné súťaže poznajú svojich jesenných majstrov i ostatných ašpirantov na postup do V. ligy Sever.