FUTBAL: Hrdina zápasu Cagáň s podozrením na otras mozgu

Výsledky 22. kola IV. ligy SZ.

Výsledky 22. kola IV. LIGA SZ.

D. Vestenice - Častkovce 1:0 (1:0)

Vo Vesteniciach sa hostia predstavili tradične vo veľmi dobrom svetle. Domácim vyšiel úvod zápasu, keď Cagáň využil zlé vybehnutie Kukučku, ktorého pred šestnástkou preskočila lopta a strelou do prázdnej brány otvoril skóre – 1:0. Tento zásah sa ukázal ako rozhodujúci. V 12. min. sa po zrážke troch hráčov jediný strelec zápasu zranil a s podozrením na otras mozgu skončil v nemocnici. V 25. min. Masár z priameho kopu mieril do múru. V 38. min. znovu Masár mieril priamo do brankára. Z hostí mohol skórovať Hanáček, no Jurenka jeho strelu vyrazil na roh. V 42. min. nastrelil Madro brvno domácej svätyne. V druhom polčase hostia vrhli všetky sily do útoku, no domáca obrana umne dirigovaná Maruniakom odolávala. Veľké príležitosti Madru a Štepku sa gólom neskončili. O všetkom mohol rozhodnúť Masár, ktorý sa rútil sám na brankára, no v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol. V 88. min. strelu Ščepku vykopol Maruniak z prázdnej bránky. Domáci po oduševnenom a bojovnom výkone si pripísali tri dôležité body v boji o záchranu.

M. VAŽAN

GÓL: 6. Cagáň

ROZHODOVAL: Hegetus, 250 divákov

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Maruniak, Kolenčík (87. Šrámka), Stručka, Dvonč, Bruška, Masár, Škarka, Cagáň (15. Humaj), Bučko

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Šupka, Gono (55. Hikel), Hevier, Vlado, Meliš, Luštík (80. Čechvala), Ščepko, Madro, Hanáček (63. Ostrovský)

FC Baník Horná Nitra - FK Púchov 0:1 (0:0)

V stretnutí dvoch technických mužstiev domáci futbalisti vypili kalich horkosti do dna. Stretnutie sa začalo z obidvoch strán opatrne, avšak domáci futbalisti postupne prebrali iniciatívu do svojich rúk. Hostia prvýkrát pohrozili v 15. min. po kolmici Luhového na Loduhu Mateja, no Kováčik včasným vybehnutím pohotovo zachránil. Z následného rýchleho protiútoku Kamdem zahodil stopercentnú gólovú príležitosť, keď osamotený triafa len do brankára Ciesara. V závere prvého polčasu sa nepresadil ani Viktory, ktorý po skrumáži v pokutovom území hostí prestrelil bránu.

V úvode druhého polčasu Balážovú strelu vyráža brankár hostí Cielar na rohový kop. V 58. min. prečíslenie a kombinácia Luhový- Loduha Matej hosťom ešte nevyšlo, avšak túto situáciu si táto dvojica zopakovala aj v 63.min. a Loduha Matej nedal brankárovi Kováčikovi šancu - 0:1. Domáci futbalisti po inkasovanom góle stupňujú svoju snahu o strelenie gólu, po peknej kombinačnej akcii Pastva-Černák-Turančík je posledne menovaný zastavený len nedovoleným zákrokom, avšak pokutový kop Pastvu brankár hostí vystihol a zneškodnil. Od tohto momentu sa na kopačky domácich futbalistov vkráda neistota, v 70. min. len pekný zákrok brankára Kováčika po hlavičke Loduhu Mateja drží domácich futbalistov v hre o body. V 82. min. po kombinácii Pastva-Turan-Viktory je opäť pozorný brankár hostí Cielar. Po ďalšej sérii rohových kopov a útočných akcií domácich sa spŕška nevôle domácich fanúšikov vzniesla na asistenta rozhodcu, ktorý dva-trikrát v dobrých príležitostiach zastavil domácich futbalistov. V 90. min. sa ešte o vyrovnanie pokúsil Viktory, avšak jeho strela z tridsiatych metrov letela tesne vedľa brány hostí.

IGOR BELÁK

GÓL: 63. Loduha Matej

ROZHODOVAL: Haršány, 577 divákov

FC BANÍK: Kováčik - Pastva, Krško L., Pekár, Krško M., Sluka, Černák, Viktory , Kamdem (57. Bilčík), Turančík, Baláž

FK PÚCHOV: Ciesar - Riška, Šamánek, Cirkoň (65. Ďurovec), Petrušek, Martinka (86. Leško), Kopiš, Kmošena (90. Riško), Loduha Marek, Luhový, Loduha Matej

Lehota p/Vt. – Prečín 1:1 (1:1)

Prvý polčas zápasu ovládli domáci, ale boli to práve hostia, ktorí s prekvapivo ujali vedenia. V 17. min. však vyrovnal domáci Benčát a od vtedy to bol festival nepremených šancí. V druhom dejstve hostia ožili a nebezpečne hrozili pred domácou bránkou. Akcie sa striedali na oboch stranách, ale gól už nepadol. Zrodila sa tak spravodlivá remíza.

GÓLY: Benčát - Hybben

ROZHODOVAL: Mokoš, 200 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Zaťko, Benko, Jankula, Štefanička, Píš, Kohút, Šimko, Benčát, Kraľovič, S: Roháč

PREČÍN: Miščík – Boško, Gajdošík M., Sadecký, Gajdosšík L. Almási, Oravík, Vicena, Michalec, Hybben, Kramárik, S: Kopáč, Martinkovič, Kostelanský

N. Pravno – Partizánske 3:0 (2:0)

Za krásneho a slnečného počasia sa hral rýchly a bojovný futbal. Domáci sa ujali vdenia gólom Haluša, ktorý preloboval brankára hostí. Pred koncom polčasu zvýšil vedenie domácich Čavojský a do kabín sa odchádzalo za stavu 2:0. Druhý polčas už toľko vzruchu nepriniesol, za zmienku snáď stojí len pekná akcia domácich, ktorú zakončil gólom Valko. Po peknej prihrávke do uličky sa ocitol zoči – voči brankárovi hosti, ktorému nedal šancu.

GÓLY: Haluš, Čičmanský, Valko

NIT. PRAVNO: Pročka - Čičmanec A., Pavkeje, Chupek, Bielik, Čičmanec E., Jamrich, Valko, Haluš, Adamček, Vetrák, S: Slezák

PARTIZÁNSKE: Bohunský, Macega, Jambor, Čemiet, Šimončič, Krabka, Beňuška, Kompas, Slivka, Obert, Nižňanský

H. Obdokovce – Kanianka 2:0 (1:0)

Domáci mali v zápase jednoznačnú prevahu, i keď na stave to až tak nevyzerá. Podarilo sa im však štyrikrát trafiť do žrdí a hostí prevýšili aj po kondičnej a technickej stránke. Nakoniec sa stretnutie skončilo spravodlivým víťazstvom v prospech Horných Obdokoviec za stavu 2:0.

GÓLY: 35. Marián Bazala, 80. Tomáš Kopún. Rozhodoval Linet.

H. OBDOKOVCE: Uhlár - Greguš, Kováčik, Kuchtiak (81. Tomáš Kopún), Hubinský, Bisák (88. Rybánsky), Krajčík, Matúš Kopún, Tomáš Rybánsky, Uhrík, Bazala (59. Junas)
KANIANKA: Pipiška - Babašta, Šnirc, Mečiar (52. Drozd), Bátora, Grom (73. Minich), Khadir, Richter, Kubka, Petráš, Hvolka.

16. D. Vestenice 20 3 7 10 16:39 16

Ostatné zápasy: Krtovce - T. Stankovce 6:1, N. Dubnica – Holíč 2:1, Križovany – Bošany 1:3

16. Krakovany 19 0 2 17 13:126 2

Ostatné výsledky: Považská Bystrica – Nováky 2:0, Brvnište – Veľké Kostoľany 1:3, Nová Dubnica – Holíč 5:2, Trenčianske Stankovce – Beluša 1:0, Lednicke Rovne – Moravany 1:2, Krakovany – Boleráz 0:12

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!