Piatok, 27. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslav

Džudisti úspešní na Majstrovstvách stredoslovenského regiónu

Na Majstrovstvách Stredoslovenského regiónu si úspešne počínali džudisti TJ Sokol Prievidza a 1. Judo klub Prievidza.

(Zdroj: PETER IZÁK)

PRIEVIDZA. Turnaj sa konal v neďalekom Martine. Za TJ SOKOL sa na tatami postavilo celkovo 6 džudistov v kategóriách mladších a starších žiakov.

TJ SOKOL PRIEVIDZA

Zo šiestich pretekárov sa dokázalo umiestniť do tretieho miesta a teda vystúpiť na stupienok víťazov až päť.

„Chlapcov delí od Majstrovstiev Slovenska necelý mesiac. Som rád, že podali výborné výkony a uvidíme, ako budú bojovať na Majstrovstvách Slovenska, kde bude silná konkurencia a nebude jednoduché vystúpiť na bedňu,“ po podujatí zhodnotil tréner TJ Sokol Prievidza.

1. JUDO KLUB PRIEVIDZA

Na štart Majstrovstiev Stredoslovenského regiónu sa postavili aj džudisti 1. Judo klubu Prievidza.

Po tuhom boji členovia 1. Judo klubu Prievidza vybojovali dve zlaté medaile. V kategórii mladších žiakov v hmotnosti do 46 kg štartoval Marián Flimel. V prvých dvoch zápasoch súperov porazil na Ippon. Vo finále sa mierne trápil, ale nakoniec sa mu po tuhom boji podarilo súpera poraziť.

V kategórii mladších žiačok v hmotnosti do 40 kg štartovala Laura Sýkorová. Tá sa v zápasoch ukázala ako skúsená pretekárka a po dvoch nasadených držaniach súperku porazila.

V mladších žiačok v hmotnosti do 36 kg štartovala Júlia Švecová. V krátkom čase postúpila do vyššej hmotnosti. Aj napriek tomu v prvom zápase porazila súperku držaním. V súboji o prvé miesto po veľkom boji sa musela skloniť pred umením pretekárky z Lučenca, a tak obsadila druhé miesto.

V kategórii starších žiakov v hmotnosti do 60 kg štartoval Vladimír Šarkozy. Tiež štartoval vo vyššej hmotnostnej kategórii, ale napriek tomu po snaživom výkone obsadil tretie miesto.

V mladších žiakov v hmotnosti do 46 kg štartoval Matúš Klopan, ktorý skončil piaty.