Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Volejbalistom Stavbára postup do extraligy neunikol

V druhom prelínacom turnaji si volejbalisti Prievidze zaistili účasť v najvyššej slovenskej súťaži.

VK Stavbár Prievidza - budúcoročný účastník volejbalovej extraligy.VK Stavbár Prievidza - budúcoročný účastník volejbalovej extraligy. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

PRIEVIDZA. O svojom postupe rozhodli už v prvý hrací deň, keď hneď proti domácim získali bod za brejk.

Komárno – Prievidza 3:2 (19, -21, -19, 19, 13)

Stavbár: Tomášik, Šimko, Povrazník, Demeter, Michalec, Hrušík, lib Šimo str. Varga, Šrámek, Mendel, Mečiar

Rozhodovali: Kováč, Bajči

Komárno skončilo v Prievidzi posledné, preto doma už aj so svojim uzdraveným trénerom nastúpilo s veľkou vôľou zvíťaziť. Prievidza si chcela už prvým zápasom zaistiť potrebné body, preto súboj bol o prílišnom chcení a aj o množstve chýb na oboch stranách.

Vynovená športová hala v Komárne robila problémy Prievidžanom - prílišné teplo a sťažená orientácia v novom priestore nahrávala domácim, ktorí výborným podaním robili Stavbárom problémy. Preto prvý set patril menej chybujúcemu Komárnu.

V druhom narobili domáci viac chýb a ten vyhrali Prievidžania. Keď prakticky bez problémov vyhrali hostia aj tretí set, zdalo sa, že extraliga je potvrdená. Ale set odohrali prievidzskí volejbalisti zle a posmelené Komárno vyhralo aj rozhodujúci piaty a 3:2.

Prievidza - Žilina 3:0 (-17, -20, -20)

Zostava: Tomášik, Šimko Povrazník, Demeter, Michalec, Hrušík, lib Hraňo str. Mečiar

Rozhodoval: Bajči, Tiršel

Po asi najhoršom zápase sezóny nastúpili Stavbári proti extraligovej Žiline pokojnejšie, ale sústredene. Prvé dva sety prakticky zaisťujúce postup do najvyššej súťaže Prievidza jednoznačne vyhrala.

Žilinčania nehrali dobre, len občas ukázali niečo zo svojej volejbalovej školy. Tretí set nastalo prílišné upokojenie, ale včas sa Prievidžania spamätali a set a zápas vyhrali. Týmto zápasom definitívne splnili cieľ - vybojovať si účasť v extralige .

Sobrance – Prievidza 0:3 (-21, -16, -19)

Stavbár: Tomášik, Šrámek, Povrazník, Hrušík, Demeter, Michalec lib. Hrano, str: Škrek, Mečiar, Šimo, Mendel

Rozhodovali: Kováč a Tiršel

V ospalom zápase Sobrance nemali sily pokúsiť sa o zázrak , veď len víťazstvo nad Prievidzou a následne prehra Komárna so Žilinou im zabezpečovalo za určitých okolností postup.

Pokus sa nekonal a Prievidza kontrolovala v slabom zápase priebeh a ľahko vyhrala 3:0. Zahrali si viacerí hráči a víťazstvom len Prievidza potvrdila dominanciu v prelínacej súťaži. Len raz sa hráči sklonili pred súperom - Komárnom 2:3, ostatných 5 zápasov bolo jednoznačnou záležitosťou.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti Majstrovstiev oblasti?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Parádne gesto Handlovských fanatikov. Hráči ich na tribúne môžu vidieť napriek zákazu

Fanatici telom i dušou. Také je tvrdé jadro priaznivcov basketbalistov Baníka Handlová. Aj keď nemôžu byť prítomní na domácich zápasoch, hráči ich môžu vidieť na tribúne aj tak.

Makety fanúšikov zdobia tribúnu, kde sa združujú Handlovskí fanatici.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.