Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Šanca stále žije, Prievidza vyrovnala stav série

V štvrtom zápase play-off si basketbalisti Prievidze poradili na domácej palubovke so Spišskou Novou Vsou.

Prievidza vyrovnala, o postupujúcm rozhodne posledný zápas v Spišskej.Prievidza vyrovnala, o postupujúcm rozhodne posledný zápas v Spišskej. (Zdroj: Ivan Mriška)

PRIEVIDZA. Po víťazstve o jedenásť bodov domáci vyrovnali stav série na 2:2 a udržali si tak teoretickú šancu na postup do semifinále.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

Štvrťfinále:

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 94:83 (21:16, 23:20, 23:30, 27:17)

Fotografie zo zápasu nájdete TU:

stav série: 2:2
Najviac bodov: Godbold 19, Baťka 17, J. Harris a Powers po 14 - Acker 30, Evans 23, Frost, Hovaňák a Baldovský po 8, TH: 21/16 - 19/16, fauly: 20 - 20, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Zubák, Fuska a Doušek, 2000 divákov

Prievidžania s nožom na krku

V štvrtom zápase play-off mali prievidzskí basketbalisti nôž na krku, veď v prípade prehry by sa so sezónou museli rozlúčiť. Domáci však o vypadnutí ani len neuvažovali, keď od začiatku diktovali tempo hry, čoho obrazom bolo vedenie po prvej štvrtine – 21:16.

V druhej časti hry pokračoval divácky atraktívny basketbal, keď fanúšikovia mali možnosť vidieť niekoľko skvelých blokov i úspešných trojkových pokusov.

Spišiaci otočili

V tretej štvrtine prebrali iniciatívu hostia zo Spiša, využili slabšiu defenzívu BC a priklonili misky váh na svoju stranu. V posledných sekundách však ďalšiu trojku zaznamenal Baťka a domáci viedli najtesnejším rozdielom - 67:66.

V poslednej časti to pre domácich vyzeralo zle-nedobre, keď Spišiaci agresívnou hrou, na ktorej čele bol 30-bodový Acker pridali na dôraze a dostali sa opäť do vedenia – 69:73.

Prievidžania však ukázali bojovnosť a fakt, že sa so súťažou ešte rozlúčiť nechcú. V posledných ôsmich minútach premenili niekoľko trojkových streleckých pokusov, zlepšili obranu, otočili skóre a vrátili tak sériu naspäť do Spišskej Novej Vsi, kde sa rozhodne o poslednom semifinalistovi.

Ostatné výsledky: Svit – Nitra 65:72