Nedeľa, 22. apríl, 2018 | Meniny má Slavomír

Džudistka Laura Sýkorová prvá na turnaji v Slovinsku

V slovinskej Murskej Sobote sa za účasti džudistov Prievidze konal 47. ročník Memoriálu Antona Kosa Tončka v jude mladších a starších žiakov, žiačok.

MURSKÁ SOBOTA. Napriek nepriaznivému počasiu sa turnaja zúčastnili i kluby zo Slovenska (Prievidza, Bratislava), Rumunska a domáceho Slovinska.

Takmer dvesto účastníkov

Na turnaji štartovali tímy žiakov z najsilnejších klubov juda z Ľubľany. Spolu sa súťaže zúčastnilo 181 chlapcov a dievčat. Prievidzu reprezentoval výber z 1. Judo klubu.

Najúspešnejšou pretekárkou výpravy sa stala v kategórii starších žiačok v hmotnosti do 36 kg Laura Sýkorová. Tá dokázala technikou priviesť svoje súperky do role štatistov a po dvoch víťazstvách obsadila prvé miesto.

V kategórii mladších žiačok v hmotnosti do 32 kg štartovala Júlia Švecová, ktorá sa na súťaži prejavila ako skúsená džudistka, keď porazila pred časovým limitom dve súperky a v rozhodujúcom boji prehrala tesne pred skončením zápasu, a tak obsadila druhé miesto.

Medzi staršími žiakmi v hmotnosti do 46 kg štartoval Matúš Kaštier. Ten si v konkurencii skúsených súperov počínal dobre, v niektorých momentoch privádzal trénerov súpera do zúfalstva. Napokon sa umiestnil na treťom mieste.

Premiéra Klopana

V kategórii starších žiakov v hmotnosti do 60 kg štartoval Vladimír Šarkőzy. Ten aj napriek fakt, že prvý zápas prehral dokázal sa vzchopiť a vybičoval sa k úspešnému umiestneniu. Po dvoch víťazstvách sa umiestnil na bronzovej pozícii

Medzi mladšími žiakmi v hmotnosti do 46 kg nastúpil Matúš Klopan. Pre Matúša bola táto súťaž prvou na veľkom turnaji. Napriek malým skúsenostiam obsadil siedme miesto,

V starších žiakoch v hmotnosti do 46 kg štartoval Marián Flimel. Ten v zápasoch bojoval, ale napriek snahe táto súťaž mu nevyšla a skončil až siedmy.

Pre 1. Judo klub Prievidza bola súťaž premiérovou na významnom zahraničnom turnaji. Napriek tomu získali štyri medaile.

1.Judo klub Prievidza štartoval v zložení: Laura Sýkorová, Júlia Švecová, Matúš Klopan, Marián Flimel ml., Matúš Kaštier, Vladimír Šarkőzy .Pod vedením trénerov Petra Izáka a Mariána Flimela. Vedúcim výpravy: Michal Švec