Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Karatisti tretí v pohárovej súťaži klubov

O ďalší veľký úspech sa postarali prievidzskí karatisti zo Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum.

Na snímke Romana Oboňová.(Zdroj: AUTOR)

PRIEVIDZA. V záverečnom kole stredoslovenského pohára v Žiline si okrem titulov vybojovali pätnásti karatisti aj nominácie na Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa budú konať na domácej pôde.

Prievidzský klub skončil v celkovom hodnotení z 53 klubov Slovenska na 3. mieste.

Tretie miesto medzi klubmi

V Žiline sa konalo záverečné kolo Pohára Stredoslovenského zväzu karate spojené s turnajom Grand Prix Žilina. V jednotlivých kategóriách nastúpilo 502 pretekárov z 53 klubov Slovenska, Čiech a Poľska.

Turnaj bol pre vekové kategórie do 14 rokov zároveň nominačným turnajom na majstrovstvá republiky, ktoré sa budú konať 18. mája v Niké aréne. Zverenci Kataríny Hrdej, Dušany Čiernej a Ivana Horniaka v celkovom hodnotení klubov po troch kolách dotiahli ŠŠK celkovým počtom medailí 3-5-3 na konečné tretie miesto.

Kvalitné podmienky na tréning

„Naša výprava na tomto turnaji bola úspešná aj vďaka tréningovým podmienkam, ktoré nám vytvára Centrum voľného času Spektrum v Prievidzi. Nielen pre trénerov je zisk pohára skvelou odmenou.“ objasnila trénerka Čierna.

Samuel Dušička majstrom Stredoslovenského zväzu

„V disciplíne kata sa najviac darilo Samuelovi Dušičkovi, ktorý sa stal majstrom Stredoslovenského zväzu karate a kadetkám Brázdovej - Talentu novej Európy, ktorá vo finále zvíťazila nad Bačíkovou,“ hovorí trénerka Prievidžanov Dušana Čierna

Bronz v kata ďalej vybojovali Nikoleta Merašická a Romana Oboňová. O bronz prehrali Romana Árvová, Peter Mihálik a Peter Orem. Všetci si zabezpečili postup na májové MSR.

Romana Oboňová prvá

V starších žiačkach nenašla premožiteľku Romana Oboňová, ktorá si po napínavom finálovom zápase okrem veľkého pohára odniesla domov aj titul Majsterky Stredoslovenského zväzu karate.

Medailová žatva pokračovala v kategórii mladších žiačok nad 32 kg, keď sa do finále prebojovala Romana Árvová, no získala len striebro. Rovnako so striebrom v športovom zápase kumite sa museli uspokojiť Peter Orem a Michal Zaťko, ktorý zápas o postup do finále vyhral za rekordných 10 sekúnd. Vo finále prehral tesne 2:1

2. Pre silný vietor museli zasahovať hasiči v dvoch dedinách z hornej Nitry 759
  3. V Nitrianskom Pravne horela opustená budova. Zasahovali hasiči i dobrovoľníci (+FOTO) 663
  4. Na prievidzskom námestí sa budú spievať koledy. Punč a čaj budú zdarma 311
  5. Fantastický úspech: Kadeti MBA Prievidza si zaslúžia obrovské absolutórium! 265
  6. Mestská liga v elektronických šípkach: Poradie po 12. kole 223
  7. Prievidza bude budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 35,6 milióna eur 153
  8. Niektoré ulice v Ráztočne budú bez elektriny 136
  9. Šľachetný čin: Zamestnanci handlovskej nemocnice pomohli obyvateľom v núdzi 116