Nitrianske Rudno deklasovalo Bystričany

V prvom jarnom kole Majstrovstiev oblasti vyhralo najvyšším rozdielom Nitrianske Rudno, ktoré zdolalo beznádejne posledné Bystričany.

Lazany - Ráztočno. Domáci potvrdili úlohu favorita.Lazany - Ráztočno. Domáci potvrdili úlohu favorita.(Zdroj: Ivan Mriška)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI - MUŽI

Predohrávané 24. kolo:

Dežerice - Opatovce nad Nitrou 2:2 (1:0)

GÓLY: Peter Benca 2 – Petraje 2.

Po úspešnom prvom polčase domácich boli hostia schopní vyrovnať. Dežerice sa snažili zápas otočiť na svoju stranu, no nepremenili vynaložené šance, a zápas sa tak skončil remízou.

Sebedražie - Pravenec odložené pre nespôsobilý terén

Chynorany – Uhrovec 2:2 (2:1)

GÓLY: 28. Jozefák (11 m), 38. Vavro - 40. Hrubý, 64. Opát.

Do 20. minúty hra prebiehala medzi šestnástkami a brankári nemali prakticky žiadnu robotu. V 27. minúte odpískal rozhodca pokutový kop, ktorý premenil Jozefák. Prvý polčas bol hlavne v réžii domácich. V druhom polčase boli hostia lepším mužstvom, hoci si v prvej časti hry nevytvorili žiadnu šancu. V závere zápasu sa domáci doslova báli o bod, keď hostia hrali nátlakovú útočnú hru. Zápas sa však napokon skončil remízou za konečného stavu 2:2.

Lazany – Ráztočno 3:1 (1:0)

Do 40. minúty to bol vyrovnaný zápas, v 40.minúte však po peknej kombinácií domácich skóroval Trungel. Do druhého dejstva vstúpili domáci hráči zakríknuto, čo hostia využili a Škrtel vyrovnal. Po tomto góle domáci ožili a v rozpätí 74. a 75. minúty strhli vedenie na svoju stranu dvoma gólmi, ktoré zabezpečili Lazanom víťazstvo.

GÓLY: Trungel, Hianik, Važan – Škrtel, 120 divákov

LAZANY: Alsharabi - Ďureje, Trungel, Hancko, Pekár, Humaj, Sikela, Mokrý, Kliment, Hyaník, Važan, str. Rybár, Chudý, Baláž, Baláž Lukáš.

RÁZTOČNO: Pes - Sokolovský, Ondrejka, Madaj, Škrtel, Bača, Petrucha, Kozárik, Kerata, Krutý, Rendek, str. Kanianský.

V prvom polčase zahodili hostia veľké množstvo šancí. FOTO: IVAN MRIŠKA

Veľký Klíž - Diviacka Nová Ves 5:1 (2:0)

GÓLY: Ján Najman 2, Holák, Bielik, Chrenko – Cíger

Hostia sa prezentovali kombinačnou hrou, no v koncovke boli prakticky neškodní. Domáci mali kontrolu nad stretnutím a takisto úspešnosťou strelených gólov vysoko prevýšili hostí a zápas doviedli do víťazného konca.

Bystričany - Nitrianske Rudno 1:6 (0:3)

Hostia mali v prvom polčase veľkú prevahu, keď už do prestávky vyhrávali rozdielom triedy. Domáci vstúpili do druhého polčasu so snahou streliť gól, čo sa im aj podarilo, keď v 50. minúte znížili na 1:3 no následne inkasovali ďalšie tri góly a zápas sa potom len dohrával.

GÓLY: Sluka – Bárta3, M. Kluvanec, Škraban, Pánis, 100 divákov.

BYSTRIČANY: Cirok, Papranec, Pils, Suchý, Lukáč, Kollár, Hrádel, Tesarovič, Obžera, Bielik, Klúka, str. Šnirc, Bielik Marek, Belica, Murko.

NITRIANSKE RUDNO: Divéky, M. Kluvanec, Michale, R. Kluvanec, Pánis, Kohút, Škraban, Cibulka, Drobec, Bárta, Javorček, str. E. Kluvanec, Súň.

Malinová – Skačany 4:1 (0:0)

Úvodne dejstvo prvého zápasu v jarnej časti súťaže bolo nemasné–neslané. Hostia z ojedinelej šance vsietili gól a následne sa stiahli do obrany. V 2. polčase domáci v priebehu 3. minút otočili priebeh zápasu, keď z pokutového kopu skóroval Stiffel a následne sa presadil Štefan. Za zmienku stojí druhý gól Štefana na 3:1. Po dlhom výkope brankára hostí sa k nemu dostala lopta až na vlastnej polovici, ktorú hneď z voleja poslal naspäť. Lopta zapadla priamo pod brvno súperovej brány keď brankár hostí nemal najmenšiu šancu strelu chytiť.

GÓLY: Štefan 2, Stiffel, Dudáš M. - Struhár, 150 divákov

MALINOVÁ: Zaťko, Filkorn I., Drexler, Dudáš J., Luprich, Bobok, Stiffel, Žigmond, Štefan, Filkorn M, Dudáš M. S: Čavojský, Štálnik

SKAČANY: Zima, Loči, Struhár, Hudec, Krajčo M., Dragula, Fuka, Loči M., Borcha, Krajčo B., Ďuriš.

Nedanovce - Veľké Bielice 5:0 (2:0)

GÓLY: A. Sák 3, A. Žurek, Parkan.

Domáci futbalisti aj po zimnej prestávke pokračujú v dobrých výkonoch. Už do polčasu viedli Nedanovce 2:0. Po zmene strán pridali domáci tri góly a tešili sa z hladkej výhry 5:0.

4. Investment Advisory Guide for Slovakia
  5. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  6. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  7. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  8. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  10. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  1. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?