Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd
Nájdete nás na webe

Prievidzské karatistky zažiarili na svetovom pohári

Mimoriadny úspech zaznamenali prievidzské karatistky ŠŠK Prievidza, keď si zo svetového pohára v Poľsku odniesli kompletnú medailovú zbierku. Brázdová získala zlato, Bačíková striebro, Merašická bronz.

Na snímke Ľudmila Bačíková a Ema Brázdová.(Zdroj: ilustračné foto archív: (DČ))

LODŽ. Uplynulý víkend sa v poľskej Lodži konal Harasuto world cup zaradený do stredoeurópskej ligy karate.

Dvojdňový turnaj začal v sobotu kategóriami od 14 rokov. V kata žien mala v prvom kole voľný postup Dušana Čierna. Hoci v druhom kole porazila nemeckú pretekárku jasne 5:0, v treťom nestačila na tímovú kolegyňu Hrušeckú, ktorá ju do repasáže po prehre 5:0 nepotiahla.

Suverénna Brázdová

Na vedľajšom tatami jasne dominovali prievidzské kadetky. V prvom kole nastúpila Brázdová, talent novej Európy, proti Ukrajinke, druhom proti Poľke. Obe porazila nekompromisne 5:0.

V semifinále stratila jednu zástavku proti Gawel Elize z Poľska. Vo finále nedala šancu Ľudmile Bačíkovej. Tá postupovala na ceste do finále rovnako suverénne cez Poľku, Škótku a Ukrajinku.

Menšia skúsenosť z takto významných turnajov sa prejavila vo finále proti Brázdovej, ktorej podľahla hladko 5:0.

Hudec diskvalifikovaný

V juniorskej kategórii kumite do 61 kg sa tvrdým štýlom boja pripravil o medailu Ján Hudec. Prehral za opakovaný príliš tvrdý kontakt na súpera hneď v úvodnom kole. Jánov súper sa však prepracoval do finále a dal mu šancu bojovať o bronz. V ďalšom kole zvíťazil, no v boji o bronz opäť nepríjemne kontaktoval súpera a bol diskvalifikovaný.

V nedeľu uzavrela medailovú zbierku Nikoleta Merašická ziskom bronzu v kata mladších kadetiek. V prvom kole porazila Ukrajinku 4:1, v druhom Poľku 5:0 v treťom narazila na víťazku kategórie Češku Jůzovú a prehrala 4:1. Po dobre zvolenej taktike v súboji o bronz porazila poľskú reprezentantku.

„Som veľmi rada, že sa dievčatám začalo mimoriadne dariť. Brázdová si k svojim štrnástim narodeninám darovala cenný výsledok a môže sa uchádzať spolu s Bačíkovou o miestenku na Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov v Španielsku. Nanešťastie miesto za krajinu do kategórie je len jedno. Dúfam, že bude patriť práve našej reprezentantke. Výkony našich dievčat však môžeme uplatniť aj v družstve, ktoré si vyskúšali minulý rok hneď s premiérovým titulom. Určite o ňom ešte budete počuť,“ Zhodnotila trénerka klubu Čierna.