Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Prelomili sériu prehier: Prievidzskí basketbalisti zdolali lídra tabuľky

Basketbalisti Prievidze sa dočkali. Po šiestich prehrách si v dohrávanom štvrtom kole poradili s Komárnom.

Prievidza vyhrala v pravý čas. V dohrávke zdolala lídra z Komárna.(Zdroj: ARCHÍV: (BC))

PRIEVIDZA. Na domácej palubovke Prievidžania dominovali najmä v poslednej štvrtine, keď hostí doslova prevalcovali - 35:15.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

Dohrávané 4. kolo:

BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 90:81 (26:20, 12:25, 17:21, 35:15)

Najviac bodov: J. Harris 21, Jašš 17, Manns 16 - Kozlík 19, Thompson 14, Šoška 13
TH: 24/17 - 19/15, fauly: 23 - 26, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Gabara, Fuska, Tomašovič, 1800 divákov

Silná druhá polovica

Vstup do stretnutia bol opatrný. Domáci sa rozbehli v druhej polovici úvodnej štvrtiny, keď sa po dobrej obrane a následnom zakončení ujali vedenia - 26:20.

V druhej časti sa obraz hry zmenil. Domácim chýbala agresivita na každom poste.

Len s jedným pivotom

Na nepresvedčivý výkon Prievidžanov zareagoval tréner Krajnovič cez prestávku, preskupil rady a domáci začali iba s jedným pivotom.

Prievidzu tento moment nabudil, prepla na vyššie obrátky, čo prinieslo ovocie hlavne v poslednej štvrtine, ktorú vyhrala 35:15 a celý zápas 90:81.

Tréner Krunoslav Krajnovič (BC Prievidza): „Hoci sme sa opäť nevyhli chýb, dočkali sme sa víťazstva. Posledné tri stretnutia základnej časti chceme vyhrať.“