Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

V Handlovej víťazstvo favorizovaného Interu

V 35. kole Slovak Sport TV basket extraligy hostil handlovský celok favorizovaný Inter Bratislava a diváci sa prekvapenia nedočkali.

Na snímke Ondrej Haviar.Na snímke Ondrej Haviar. (Zdroj: ARCHÍV: (MBK))

HANDLOVÁ. Pohodlné víťazstvo bratislavského Interu sa zrodilo po prevahe v prvej časti hry.

BASKETBAL - EXTRALIGA

35. kolo:

MBK Handlová - Inter Bratislava 79:97 (31:63)

Najviac bodov: Bridgewaters 25, Haviar 18, Vido 15 - Tucker 29, Rančík 22, Sedmák 21, 400 divákov

Inter vo vysokom vedení

V 35. kole basketbalovej extraligy privítala posledná Handlová na domácej palubovke štvrtý Inter, ktorý bol jednoznačným favoritom stretnutia.

Svojej úlohy sa hostia zhostili hneď v úvodnej štvrtine zápasu, ktorú vyhrali jasne - 13:31.

V prvom polčase Handlovej nefungovala defenzíva, čo hviezdami nabitý Inter, na čele s 29-bodovým Tuckerom využil na vypracovanie si vysokého vedenia – 31:63.

Handlová zlepšila obranu

Po prestávke sa domácim basketbalistom podarilo zlepšiť obranu, čo sa prejavilo aj na druhopolčasovom skóre. V druhej časti hry sa na palubovke predstavili aj handlovskí odchovanci Vojtech a Mátych, ktorí určite nesklamali.

Hoci súper poľavil v tempe, nehral až v takom nasadení, vedenie aj po prehajdákanej poslednej štvrtine udržal.

Tréner Karol Kučera (MBK Handlová): „V prvom polčase nás silný Inter prevýšil. Za druhý polčas sa hanbiť jednoznačne nemusíme, i keď súper nehral v takom nasadení ako v prvej časti. Nešťastnú sériu prehier sa pokúsime pretrhnúť práve v sobotnom derby.“

Levice – Prievidza (štvrtok 28. februára o 18.00 hod.)

9.Handlová 27 6 21 2141:2434 33

Program 36. kole (sobota 2. marca o 18.00 hod.): B. Bystrica – S. N. Ves, Nitra – Levice, HANDLOVÁ - PRIEVIDZA, Svit - Komárno