Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Prievidzskí hokejisti podľahli Prešovu, čaká ich play-out

V poslednom kole základne časti nastúpili hokejisti Prievidze na ľade piateho Prešova, kde zanechali dobrý dojem, no na body to nestačilo.

V poslednom zápase základnej časti podľahli Prievidžania Prešovu.(Zdroj: ARCHÍV: (MŠHK))

PREŠOV. Prievidžania obsadili po základne časti dvanáste miesto, o udržanie tak budú musieť bojovať v zápasoch play-out.

I. LIGA

44. kolo:

HC 07 Prešov - MšHK Prievidza 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 27. Schneider (Hajduk), 32. Kubus (Matějíček, Kadlubiak), 34. Prokop (Loydl), 50. Kivader (Varga, Gavač) - 19. Malacha

HC 07 Prešov: Fedor - Varga, Hopkovič, Loydl, Hajduk, Kadlubiak, Matějíček - Kivader, Gavač, Renčok - Macejka, Prokop, Varotvník - Mikluš, Kubus, Schneider – Tomčák

MšHK Prievidza: Volentier - Bátora, Majer, Chromý, Celar, Tonhauser, Harag - Viedenský, Holúbek, Raček - Čopák, Mendel, Hús - Malacha, Kováč, Jasinský - Sekera, Líška, Kerata

Rozhodca: Lauff - Beňuška, Kalina

Hráči nabudení víťazstvom

Do stretnutia nastupovali oba tábory nabudené víťazstvom z minulého kola. Zatiaľ čo Prievidžania zdolali v dôležitom zápase o play-out Považskú Bystricu, Prešovčanom sa podaril husársky kúsok, keď ako jediní pokoril lídra zo Senice vonku.

Dobrú formu mohli domáci potvrdiť už v 10. sekunde, Prokop však v samostatnom úniku neuspel. Prievidzskí gólman mal plné ruky práce i v 2. min., keď hasil pri dorážkach Renčoka a Kivadera.

Hoci bola aktivita na domácich hokejkách, do vedenia išli paradoxne hostia, keď skvele chytajúci Volentier zachytil puk po strele jedného z domácich v lapačke, na červenej videl Malachu, ktorého fauloval jeden z domácich a hlavný arbiter Lauff nariadil trestné strieľanie.

Malacha premenil nájazd

Nájazd premenil švihom sám faulovaný Malacha a Prievidžania prekvapivo viedli – 0:1.

Prekonať výborného Volentiera sa „koňarom“ podarilo až po zmene strán, keď sa v čase 26:58 presadil Schneider – 1:1.

Zaujímavý moment sa odohral v 32. min., keď zhasli obe svetlá nad bránkami. Hoci nenaskočili, v hre sa pokračovali i bez nich a domáci sa po využitej presilovke 5 na 3 ujali vedenia – 2:1.

Výhra Prešova

Tento moment domácich akoby nakopol, po skrumáži sa ku puku dostal Prokop a vedenie domácich bolo už dvojgólové – 3:1.

V poslednej časti sa prievidzskí hokejisti ešte pokúšali o zdramatizovanie zápasu a hoci mali v poslednej päťminútovke dve čisté šance, skórovať sa podarilo iba prešovskému Kivaderovi, ktorý uzavrel skóre zápasu na - 4:1

Tréner Prievidze Juraj Boldiš: „V prvej tretine sa nám hra darila podľa predstáv, hrali sme tak ako v predchádzajúcich stretnutiach, dobre sme bránili a čakali na chybu súpera. Tá prišla na začiatku 19. min. a ujali sme sa vedenia 1:0. V druhej tretine sme sa svojou nedôslednosťou a zbytočnými vylúčeniami pripravili o vedenie, keď sme za 2 minúty inkasovali dvakrát. Stále sme však verili v dobrý výsledok, mali sme niekoľko brejkov. V posledných 5-tich minútach sme si vypracovali dve čisté šance, šťastie nám však neprialo, a tak si všetky tri body pripísali domáci. Napriek prehre som s výkonom mužstva spokojný, vyzdvihnúť treba brankára Volentiera.

Výsledky 44. kola: Trnava – Topoľčany 3:2, S. N. Ves – Senica 0:3, L. Mikuláš – Michalovce 6:5pp, Detva – Trebišov 5:7, P. Bystrica – Bardejov 3:6