Prvá slovenská hokejová liga pokračovala 38. kolom základnej časti.

Prievidzskí hokejisti podľahli Topoľčanom 0:7.(Zdroj: LADISLAV SZIBILLA)

PRIEVIDZA. Desať zápasov po sebe nevedia Prievidžania ako chutí víťazstvo.

MŠHK Prievidza – HC Topoľčany 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Góly: 28. a 58. Bednárik, 40.a 54. Šimurka, 2. Gráčik, 22. Kľačanský, 30. Mihálik. Strely: 36-37. Vylúčenia: 9-7. Trestné minúty: 41-11. Presilovky: 0-2. Oslabenia: 0-1. Rozhodovali: Gašparík, Vido, Frimmel. Divákov: 528.

Fotografie zo zápasu Prievidza - Topoľčany nájdete tu.

Už v 15. sekunde išiel za hru zdvihnutou hokejkou na trestnú lavicu domáci Holúbek a hostia sa do minúty ujali vedenia gólom Gráčika. Do šancí sa dostávali aj Prievidžania ale puk za Hippíka dostať nedokázali. V 6. minúte brankár MŠHK Belák v sede dokázal vyraziť štyri opakované strely. Mendel potom nahodil puk Račekovi do peknej šance, o chvíľu nemal šťastie Mach. Bátora od modrej tvrdo vystrelil, no Hippík bol pozorný. Holúbek spoza súperovej brány márne hľadal voľného spoluhráča, a keď Prievidžania ani v útoku štyria proti dvom neuspeli, tak sa o slovo prihlásili Topoľčanci.

V 22. min. Kľačanský od svojej brány zobral puk obišiel všetkých, ktorí sa mu postavili do cesty a s prehľadom zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Celár skúšal brankára Topoľčian strelou z ľavej strany. Udrelo ale na druhej strane, to Bednárik parádne napriahol a bolo už 3:0 pre hostí. Tí v druhej tretine úplne ovládli ľad. Hrali nátlakovo, agresívne a oproti domácim boli hlavne strelecky disponovaní. V polovici zápasu bolo 0:4, keď úspešne zakončil Mihálik. Streliť prvý gól domácich mal šancu z trestného strieľania Malacha, ale jeho nájazd zneškodnil výborný Hippík. Výkon Prievidžanov priamoúmerne klesal s ubúdajúcimi minútami na časomiere. V 38. minúte zaujalo nezavinené podrazenie Kľačanského hlavného rozhodcu Gašparíka. Pol minúty pred klaksónom na druhú prestávku zahodili trestné strieľanie aj hostia. No predsa ešte da prestávky skórovali. Dve sekundy pred sirénou dal na 6:0 pre hostí gól Šimurka.

Do tretej tretiny nastúpil v bráne domácich Talár. Jeho vykorčuľovanie za bránu nestihol potrestať Mihálik. Ten istý hráč sa rútil na prievidzského beka o chvíľu neskôr ale Talár bol pripravený. Švec potom predviedol nádherné sólo cez celé ihrisko, diváci si už chceli zakričať na oslavu aspoň čestného gólu, ale Hippík v bráne hostí čaroval. V dobrých pozíciách sa ocitli aj Mendel a Raček, Prievidžanom ale gól streliť súdené nebolo. Naopak Topoľčany ešte pridali dva, keď úspešnými strelcami boli Šimurka a Bednárik.

„Veľmi ťažko sa mi hodnotí zápas, keď nedáme gól. Šance sme si ale vytvorili. Paradoxne Topoľčany premenili takmer všetko. Mám pocit, že keby aj súperov brankár odišiel z brány preč, ani to by nám nepomohlo. Hra sa nám nedarí podľa predstáv a psychika potom tlačí na hernú kvalitu. Pre nás budú teraz najdôležitejšie zápasy v Trebišova a doma s Považskou Bystricou, “ povedal tréner MŠHK Juraj Boldiš.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 3 980

Pre zásahy mestskej polície je dôležitá jedna vec. Ako jej môžete pomôcť?

Mestská polícia dostáva množstvo oznámení od ľudí. Tie im veľmi pomáhajú v ich práci. Nie všetky však prídu včas.

Bojnickí hokejbalisti získali na turnaji v Likavke striebro

Hokejbalisti uspeli uplynulý víkend na celoslovenskom turnaji v Likavke pri Ružomberku.

Handlovskí florbalisti North Stars mali naviac

Hráči North Stars Handlová sa zapojili už po štvrtýkrát do kremnickej florbalovej hobby ligy (FHL), ktorú organizuje miestne CVČ pod vedením zakladateľov súťaže Miroslava a Mária Hricovcov.