Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Prievidza prehrala s Levicami o šesť bodov

Slovak Sport. TV basket extraliga mužov pokračovala 26. kolom.

Ani veľká snaha na Levice nestačila.(Zdroj: LADISLAV SZIBILLA)

Netradične v pondelok dokončili 26. kolo Slovak Sport. TV basket extraligy mužov.

PRIEVIDZA. Baníci z Prievidze v ňom privítali družstvo Levíc. Hostí z Tekova vo funkcii trénera viedol Oleg Meleščenko, niekdajší vynikajúci rozohrávač. A práve v Prievidzi na jeho famózne výkony fanúšikovia dodnes spomínajú.

Fotografie zo zápasu Prievidza - Levice nájdete tu.

BC Prievidza – Astrum Levice 75:81 ( 13:21, 17:23, 19:9, 26:27)

Body: Harris 24, Goodbold 22, Manns 7, Powers 6, Falkner a Žiak po 5, Baťka 4, Jašš 2 – Fields 19 Simmons 16. Fauly: 20-19. Trestné hody: 22/19-27/15. Trojky: 2-6. Rozhodovali: Gabara, Kúkelčík, Margala. Divákov: 2000.

Od začiatku zápasu obidve družstvá bránili „osobku“ a na ihrisku sa vytvorili prísne strážené dvojice. Levice mali presnejšiu streľbu, a preto nikoho neprekvapilo, že úvodnú časť vyhrali 21:13. V 2. štvrtine domáci nedokázali premeniť viacero dobrých príležitostí a prekvapujúco ani v obrane sa im nedarilo. Svoju silnú zbraň neukázali, čo uľahčilo kraľovanie pod košmi hosťujúcemu Simmonsovi. Nielenže podskakoval veľa lôpt, ale úspešne aj zakončoval. Na polčasovú prestávkui šli hráči BC s mankom 15-tich bodov 30-45.

Druhý polčas domáci postupne začali stratu znižovať aj zásluhou zlepšenej obrany. Tretiu časť hry vyhrali o 10 bodov 19:9, a Levičania vyhrávali už len päťbodovým rozdielom. V záverečnej štvrtine domáci nemali čo stratiť, stiahli na rozdiel 3 bodov, ale to bolo z ich strany všetko. V tíme Levíc zobrali na seba zodpovednosť Fields a Kemp, ktorí zvrat v skóre nepripustili. Prievidžania veľmi chceli, ale kŕčovitosť a nepresnosť im neumožnila zvíťaziť. Dva body si z hornej Nitry zaslúžene odviezlo lepšie mužstvo.

„Nehrali sme dobre v obrane hlavne v 1. polčase. Boli sme mäkkí. Dali sme málo bodov. Tomuto tímu však verím a do najbližšieho zápasu sa naša hra zmení, " povedal tréner BC Raul Martin Jimenéz.

„Rozhodla hráčska kvalita, my sme boli lepšie takticky pripravení. To čo sme si povedali pred zápasom, to sme aj splnili,“ skonštatoval po zápase tréner Levičanov Oleg Meleščenko.

Najbližšie sa BC Prievidza predstaví v sobotu 19.1. o 18.00 v Niké aréne proti Nitre.