Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Hokejisti Prievidze viedli už 3:1, ale zápas nevyhrali

Prvá hokejová liga pokračovala 34. kolom.

Hokejisti Prievidze favorita súťaže poriadne potrápili.Hokejisti Prievidze favorita súťaže poriadne potrápili. (Zdroj: LADISLAV SZIBILLA)

PRIEVIDZA. Na hornú Nitru prišli hokejisti zo Spiša, ktorí majú najlepšiu obranu v prvej slovenskej hokejovej lige. Hráči MŠHK im však ukázali, že úplne nepriestrelní nie sú.

MŠHK Prievidza – HK Spišská Nová Ves 3:4 po predĺžení (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)

Góly: 31. min. Malacha, 38. Mendel, 38. Čopák – 35. Smotrila, 38. Klinga, 44. Novák, 61. Smotrila. Strely: 28-27. Vylúčenia: 7-4. Trestné minúty: 14-8. Presilovky: 0-1. Oslabenia: 2-0. Rozhodovali: Matula, Kuník, Nosek. Divákov: 362.

Viac fotografií zo zápasu Prievidza - Spišská Nová Ves nájdete tu.

Polovica zápasu bez gólu

Úvod stretnutia skôr pripomínal rozcvičkové rozkorčuľovanie. Prvú šancu mal až v 8. min. hosťujúci kapitán Smotrila, ktorý v krátkom časovom úseku dva razy nebezpečne vypálil na Beláka. Potom z pravej strany skúsil pozornosť brankára Spišiakov Kerata a následne neuspel v dobrej príležitosti Mendel. Hostia sa počas presilovky usadili v obrannej tretine Prievidžanov a na Belákovu bránu niekoľkokrát nebezpečne vystrelili. Prievidzský gólman všetky šance bravúrne zlikvidoval.

Hneď na začiatku druhej tretiny domáci nechali trestuhodne osamoteného Prokopa a domáci brankár zmaril šancu podrazením súpera. Čopák sa vzápätí sám rútil na Godlu, ten však včasným vykorčuľovaním gólu zabránil aj za cenu zlomenej hokejky. Ani z krásnej individuálnej akcie Holúbka, ktorý obišiel troch hráčov nebolo nič. Hostia svojim laxným prístupom v obrane doslova privolávali gól do svojej brány. Jaško s Mendelom boli neúspešní, ale v 31. min. Malacha už dostal domácich do vedenia – 1:0. O tri minúty však Smotrila s prehľadom vyrovnal na 1:1. Potom hrali Spišiaci presilovú hru počas ktorej dostali od Prievidžanov poriadnu lekciu. Domáci v oslabení za jednu minúty strelili dva góly. Najskôr sa presadil Mendel a o pár sekúnd Čopák -3:1. Hostia sa prebrali a po 20 sekundách dal kontaktný gól Klinga.

Premrhaný náskok domácich

Tretia tretina začala veľkou šancou Prokopa, ale ten v rýchlom protiútoku Beláka neprekonal. Prievidžania v 44. min. otáľali s vyhodením puku toľko, až nahodený puk pred bránu upratal do brány Novák a bolo vyrovnané 3:3. Do konca riadneho času už gól nepadol a na rad prišlo predĺženie. To však trvalo len 56 sekúnd, keď Smotrila dravým prienikom dal štvrtý gól Spišskej Novej Vsi.

„Naša hra mala myšlienku, bojovnosť i nasadenie. Vzhľadom na vývoj zápasu sme o body prišli, lebo dnes sme mohli kľudne zvíťaziť. Nakoniec z toho bola prehra v predĺžení, ale náš výkon proti silnému súperovi bol naozaj dobrý,“ povedal tréner domáceho MŠHK Juraj Boldiš.

„Toto bol náš najslabší výkon v sezóne. Hrali sme veľmi profesorsky a domáci nás za to v druhej tretine potrestali. Do poslednej časti sme nastupovali s tým, že sa pokúsime stav otočiť. Podarilo sa, ale domáci dnes dali do zápasu oveľa viac srdiečka ako naši,“ zhodnotil stretnutie tréner Spišskej Novej Vsi Branislav Kohutiar.

Ostané výsledky 34. kola:Liptovský Mikuláš – Považská Bystrica 4:1, Bardejov – Prešov 7:3, Senica – Detva 5:2, Trebišov – Trnava 2:3, Topoľčany – Michalovce 4:3 po predĺžení.

Najbližšie vycestujú hokejisti Prievidze v utorok 8.1. 2013 do Detvy a v piatok 11.1. o 17.00 hodine privítajú na prievidzskom štadióne Trnavu.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku