Nedeľa, 5. február, 2023 | Meniny má Agáta

Bojnickí hádzanári vzdorovali majstrovi

Tréner Martin Kočner: "Myslím, že sme príjemne prekvapili."

Hádzanári Bojníc potrápili favorita z Prešova.Hádzanári Bojníc potrápili favorita z Prešova. (Zdroj: LADISLAV SZIBILLA)

BOJNICE. Najvyššia dorastenecká súťaž v hádzanej pokračovala 13. kolom. HK Bojnice privítali suverénneho lídra tabuľky Tatran Prešov. Ten v doterajšom priebehu súťaže nezaváhal, a všetky svoje stretnutia s prehľadom vyhral. Bojničania sa však silného súpera nezľakli. Hneď v úvode zápasu mali výhodu presilovej hry, ale góly dávali hostia. Až na konci 6.minúty vsietil prvý gól Bojníc Švorc, čím znížil na 1:3. Východniari založili svoju hru na rýchlom prechode do protiútokov, kde sa snažili čo najskôr akcie zakončiť. Cez urastených súperových hráčov sa domáci presadzovali oveľa ťažšie, napriek tomu si dokázali vytvoriť dobré strelecké príležitosti. Veľmi často triafali súperovho gólmana alebo žrde jeho brány. Prijateľný polčasový stav 14:18 bol aj vďaka niekoľkým výborným zásahom domáceho brankára Javorčeka.

Po prestávke mladí Bojničania vycítili, že majú šancu s favoritom uhrať solídny výsledok. V oslabení Švorc vyrovnal na 23:23. V 43. min. tréner hostí zobral oddychový čas, po ktorom hostia začali brániť osobnú agresívnu obranu. Aj vďaka tomu osem minút pred koncom stretnutia zvýšili svoj náskok na 24:33. V závere sa už prejavili lepšia súhra, skúsenosti aj kondičná prevaha Prešovčanov. Svedčí o tom aj posledná desaťminútovka, ktorú vyhrali 3:11.

„Myslím, že sme príjemne prekvapili. V minulej sezóne sme prehrali s týmto súperom o 18 gólov, dnes o osem. V našom družstve hrali v základe traja starší žiaci. Súper bol vo všetkých činnostiach lepší a zaslúžene zvíťazil. Prakticky 45 minút sme boli favoritovi vyrovnaným súperom. V závere sme odišli fyzicky,“ vyjadril sa po zápase tréner Bojničanov Martin Kočner.

HK Kúpele Bojnice – Tatran prešov 26 – 33, (14 – 18)

Zostava a góly domácich: Javorček, Cagáň -Švorc 12, Hlinka 7, Augustín 3, Zaťko 2, Biskupič a Pánis po 1, Šudy, Chalmovský, Cvopa, Blaho.