Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Hokejisti MŠHK zvíťazili po šokujúcom obrate

28. kolo prvej hokejovej ligy prinieslo málo vídaný obrat v stretnutí, keď Prievidžania otočili nepriaznivý stav z 0:2. Piatimi gólmi za sebou zvíťazili v dôležitom zápase.

Hokejisti Prievidze predviedli dokonalý obrat.Hokejisti Prievidze predviedli dokonalý obrat. (Zdroj: LADISLAV SZIBILLA)

28. kolo prvej slovenskej hokejovej ligy prinieslo nevídaný zvrat v stretnutí, keď domáci MŠHK otočil nepriaznivý stav z 0:2. Piatimi gólmi za sebou tak zvíťazili v dôležitom zápase.

PRIEVIDZA. Hosťujúci hráči vstúpili do zápasu sebavedomejšie a v 5. minúte vyskúšali pozornosť domáceho brankára Zemko a Miľovčík. Prebiehala 8. min., keď domáci stratili v strednom pásme puk a Pavličko ponúknutú šancu rutinérsky využil – 0:1. Vzápätí hrali hostia presilovku, no obrovskú šancu na vyrovnanie mal Mach. V 15. min. Kerata tečoval puk, ktorý minul hosťujúcu bránu len o milimetre. O chvíľu na to skĺzol puk v rozhodujúcej chvíli z hokejky Paulíka. Nedáš dostaneš!, potvrdilo sa, keď z nasledujúceho protiútoku zvýšil na 0:2 Zemko. Paradoxne inkasované góly akoby naštartovali v druhej tretine hráčov MŠHK. Vyrovnali hru a podstatne úspešnejšie strieľali. Ani hostia sa nestiahli do ulity, ale výborne chytajúci Belák im nedal vyniknúť. Počas presilovky v úvode druhej časti znížil Holúbek na 1:2, a o 13 minút neskôr ten istý hráč vyrovnal po nádhernej kombinácii s Jasinským a Paulíkom. O štyridsať sekúnd dokonca Líška dostal domáci tím do vedenia – 3:2. V tretej tretine domáci vsadili na zabezpečenú obranu. Útočné snahy východniarov eliminovali a dokonalý obrat zavŕšil Mendel ( 4:2), a Jasinský na konečných 5:2. V dôležitom súboji tak zaslúžene zvíťazili domáci.

MŠHK Prievidza – HK Trebišov 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Góly: 22. min a 36. Holúbek, 36. Líška, 59. Mendel, 60. Jasinský – 8. Pavličko, 20. Zemko. Strely: 33 - 28. Vylúčenia: 5 – 5. Trestné minúty: 10 – 18. Presilovky: 1 – 0. Oslabenia: 1:0. Divákov: 349.

Ostatné výsledky 28. kola: Liptovský Mikuláš – Senica 3:2, Bardejov – Topoľčany 5:1, Považská Bystrica – Michalovce 1:4, Prešov – Trnava 4:1, Spišská Nová Ves – Detva 9:3.

Prievidžania nasledujúce dva zápasy odohrajú na ihriskách súperov: 11. decembra v Senici a 14. 12. v Liptovskom Mikuláši.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?