Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Basketbalisti BC Prievidza si doma poradili so Svitom

K hladkému víťazstvu nad Iskrou prispel Američan Gause tridsiatimi bodmi.

"Prievidza hrala veľmi dobre a výhru si zaslúžila,“ povedal hosťujúci tréner Ján Drobný."Prievidza hrala veľmi dobre a výhru si zaslúžila,“ povedal hosťujúci tréner Ján Drobný. (Zdroj: PETER DONKO)

PRIEVIDZA. Duel začali domáci vo veľkom štýle, v 4. min najlepší strelec úradujúceho šampióna Gause spoza trojkového oblúka upravoval skóre na 12:2, v závere úvodnej štvrtiny Diez po Kovalíkovom faule stanovil na 23:11.

Fotogalériu zo stretnutia nájdete tu.

V druhej desaťminútovke Prievidžania mierne poľavili a dovolili súperovi priblížiť sa na dostrel štyroch bodov, v 14. min Allen trojkou znižoval na 27:23, do polčasovej sirény si domáci udržali osembodové vedenie 42:34.

V tretej štvrtine však basketbalisti BC potvrdili, že stretnutie na doskách Niké aréne majú pevne v rukách a do jej záveru si vybudovali 18-bodový náskok, keď hráčov Iskry prestrieľali 24:14.

V záverečnej časti duelu už zverenci španielskeho trénera Raúla Martína Jimenéza drámu nepripustili a zaslúžene pred tromi tisíckami divákov triumfovali. Bol to opäť Gause, ktorý v 34. min Prievidžanom zabezpečil vedenie o dve desiatky bodov 74:54, Gerwig tri a pol minúty pred finišom rozsvietil na ukazovateli skóre stav 82:58. Hostia výsledok súboja už len skorigovali Budayom a Hendersonom.

BC Prievidza - BK Iskra Svit 89:67 (42:34)

Štvrtiny: 23:11, 19:23, 24:14, 23:19, Body Prievidze: Gause 30, Harris 13, Žiak 11, Jašš a Falkner po 9, Gerwig a Baťka po 6, Manns 3, Diez 2, TH: 23/17 - 27/11, fauly: 21 - 22, trojky: 6 - 4, R: Ženiš, Matejčík a Turčin, 3000 divákov.

BC Prievidza: Žiak, Gerwig, Harris, Šturcel, Diez, Jašš, Baťka, Gause, Manns, Falkner.

BK Svit: Henderson, Boyer, Mička, Findura, Stewart, Kovalík, Allen, Znanec, Buday, McNeal.

„Do zápasu sme vstúpili slabšie koncentrovaní a domácim sme uľahčili cestu za víťazstvom. Vlastnými chybami sme strácali lopty nepremieňali sme trestné hody – pomer 27:11, to je snáď nový svetový rekord. Treba však dodať, že Prievidza hrala veľmi dobre a výhru si zaslúžila,“ povedal hosťujúci tréner Ján Drobný.

„V dnešnom stretnutí sa striedali lepšie momenty s krátkymi hernými výpadkami, po vydarenom úvode akoby naši hráči podľahli eufórii a vypustili niektoré akcie. Predviedli sme však dobrý výkon a a plný bodový zisk je zaslúžený,“ reagoval PR manažér prievidzského klubu Martin Boško.

ĎALŠIE VÝSLEDKY 14. KOLA: Edymax SPU Nitra - MBK Handlová 91:72 (18:19, 17:15, 20:29, 36:9), ŠKP Banská Bystrica - BK Inter Bratislava 81:75 (18:16, 23:22, 18:24, 22:13), BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker Komárno 85:73 (19:14, 16:14, 23:18, 27:27), Levice mali voľno.

V stredu 28. novembra hráči BC Prievidza nastúpia o 18. h na palubovke Spišskej Novej Vsi, v rámci 16. kole netradične v piatok 30. novembra privítajú takisto o 18. h v Niké aréne bratislavský Inter.