AKTUALIZOVANÉ

Hráčom BC Prievidza chýbalo v Komárne desať bodov

V repríze vlaňajšieho finále boli úspešnejší basketbalisti vicemajstra.

Prievidžanom sa priebeh duelu už nepodarilo zvrátiť.Prievidžanom sa priebeh duelu už nepodarilo zvrátiť. (Zdroj: KAROL SCHOLTZ)

PRIEVIDZA. V úvode stretnutia boli sily vyrovnané, niekoľko krát bolo skóre v prvej štvrtine nerozhodné a vedenie sa striedalo na oboch stranách. Do jej záveru sa však viacej začali presadzovať domáci a vyhrali ju 22:16.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej desaťminútovke, basketbalisti Komárna si udržiavali náskok z úvodného dejstva a cez prestávku oznamovala svetelná tabuľa skóre 35:28.

V druhom polčase sa hráči úradujúceho šampióna stále nedokázali na domácich dotiahnuť, v polovici tretej desaťminútovky Lowe upravoval skóre duelu na 52:35.

V poslednej časti zápasu sa Prievidžania prebudili, dokázali sa vlaňajšiemu vicemajstrovi dvakrát priblížiť na dostrel štyroch bodov, ale na zvrat to už nestačilo.

MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 81:71 (35:28)

Štvrtiny: 22:16, 13:12, 24:19, 22:24, Body Prievidze: Baťka 20, Harris 19, Žiak 14, Jašš 5, Manns 4, Falkner a Gause po 3, Diez 2, Gerwig, TH: 17/10 - 12/9, fauly: 19 - 20, trojky: 9 - 4, R: T. Lukáš, Tomašovič a Lamoš, 600 divákov.

MBK Komárno: Kratochvíl, Bilík, Šoška, Lowe, Dubovský, Thompson, Stojanov, Kozlík.

BC Prievidza: Žiak, Gerwig, Harris, Diez, Jašš, Baťka, Gause, Manns, Falkner.

„V Komárne sme hrali v prvom polčase vyrovnanú hru. Na obidvoch stranách dominovali pozorné obrany. V tretej štvrtine sme dostali tri trojky po sebe a súper si tento náskok dlho udržiaval. Neskôr rozdiel v skóre natiahol až na 16 bodov. Naši chlapci sa ešte zmobilizovali, dokázali sme sa dotiahnuť na štyri body, ale potom sme mali znova hluchú chvíľu a domáci si víťazstvo už postrážili. V zápase viac vynikla bojovnosť nad basketbalovým umením,“ povedal po zápase asistent trénera Martin Blaho.

ĎALŠIE VÝSLEDKY 13. KOLA: BK Handlová - Astrum Levice 73:81 (20:20, 12:20, 21:22, 20:19), BK Inter Bratislava - Edymax SPU Nitra 88:89 (18:25, 24:23, 25:23, 21:18), BK Iskra Svit - ŠKP Banská Bystrica 88:77 (28:15, 18:13, 14:25, 28:24).

V sobotu 24. novembra v rámci 14. extraligového kola hostia basketbalisti BC Prievidza so začiatkom o tradičnej 18. h družstvo BK Iskra Svit.