Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Od derby sa to s MBK Handlová vlečie

Baníci štvrtýkrát za sebou prehrali, na domácej palubovke nestačili na basketbalistov Levíc.

V 14. kole v sobotu 24. novembra o 18. h sa handlovskí basketbalisti predstavia na pôde lídra priebežného poradia pod Zoborom.V 14. kole v sobotu 24. novembra o 18. h sa handlovskí basketbalisti predstavia na pôde lídra priebežného poradia pod Zoborom. (Zdroj: PETER DONKO)

HANDLOVÁ. Úvodné body patrili hosťom, po 20 sekundách hry viedli 3:0 zásluhou Nuhanoviča. Domáci basketbalisti však súperovi nedovolili odskočiť a sami sa ujali vedenia, keď na začiatku 5. min po Paytonovej trojke vyhrávali 14:9. Do sirény však hráči Astrumu vyrovnali na 20:20 a tak sa v druhej desaťminútovke začínalo odznovu.

Fotogalériu zo stretnutia nájdete tu.

V 14. min Payton opäť spoza trojkového oblúka prepisoval skóre na 28:22, o necelé dve minúty ale Pane vyrovnával na 29:29. Do polčasu si Levičania následne vybudovali osembodové vedenie.

Po zmene strán si zverenci trénera Olega Meleščenka tento odstup udržiavali, až v polovici záverečnej štvrtiny sa domácim podarilo dvakrát priblížiť na dostrel troch bodov. Na zvrat v priebehu stretnutia im už však sily nezostali a hostia z Tekova si víťazstvo ustrážili.

MBK Handlová - Astrum Levice 73:81 (32:40)

Štvrtiny: 20:20, 12:20, 21:22, 20:19, Body Handlovej: Davis 23, Payton 18, Crimmins 17, Haviar 10, Vido 5, TH: 17/10 - 17/9, fauly: 20 - 21, trojky: 7 - 4, R: Ženiš, Šramko a Turčin, 500 divákov.

MBK Handlová: Golian, Payton, Davis, Haviar, Dunston, Vido, Crimmins, Kišš.

Astrum Levice: Pane, Lehman, Marchyn, Mrviš, Vojtek, Bukovič, Morávek, Nuhanovič, Simmons, Kyles, Sýkora.

„Nedarí sa nám vyhrávať, ťahá sa to s nami od nešťastného duelu s Prievidzou. Hoci sme dnes mali lepšie chvíle, prišli straty v rozohrávke, súperovi naopak vyšli rýchle protiútoky a odstup si udržiaval. Podarilo sa nám dostať na rozdiel troch bodov, nevyšiel nám však následný útok, potom sa zase presadil súper a vzdialil sa do bezpečného náskoku. Na otočenie už nebolo času, aj taký je basketbal,“ zosumarizoval po záverečnej siréne domáci kormidelník Tibor Jány.

„Rešpektujem silu Handlovej, dnes sme však kontrolovali hru a hrali sme to, čo sme potrebovali a na čom chceme stavať v ďalších zápasoch. Chýbalo nám navyše päť zranených hráčov, s výkonom som však spokojný, aj keď je stále čo zlepšovať,“ reagoval Oleg Meleščenko, pre ktorého šlo o druhé extraligové vystúpenie v role hlavného trénera Levíc.

ĎALŠIE VÝSLEDKY 13. KOLA: MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 81:71 (22:16, 13:12, 24:19, 22:24), BK Inter Bratislava - Edymax SPU Nitra 88:89 (18:25, 24:23, 25:23, 21:18), BK Iskra Svit - ŠKP Banská Bystrica 88:77 (28:15, 18:13, 14:25, 28:24).

V 14. kole v sobotu 24. novembra o 18. h sa handlovskí basketbalisti predstavia na pôde lídra priebežného poradia pod Zoborom.