Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

FUTBAL: Sedemgólový uragán Nitrianskeho Rudna

Súhrn výsledkov štrnásteho kola futbalového Majstrovstva oblasti.

Ráztočno – Lazany 2:2 (1:1)

Stretnutie malo dobrú úroveň, mužstvá sa snažili kombinačnou hrou dostať pred bránu súpera, čo sa im však pri kvalitnom výkone oboch obrán nedarilo. V 6. min domáci kopali roh a Škrteľ našiel Madaja, ktorý strelou po zemi prestrelil obranu hostí a bolo 1:0. Aj napriek strelenému gólu sa obraz hry nemenil, v 36. min brankár hostí vykopol dlhú loptu a Petrucha v snahe odkopnúť prehodil domáceho brankára a bolo vyrovnané.

V druhom polčase sa domáci v 66. min znovu dostali do vedenia, po rohovom kope Baču sa presadil Sokolovský hlavou. V 87. min sa hosťom podarilo vyrovnať a šťastne si odniesli bod.

GÓLY: Madaj, Sokolský – vlastný, Kupec, R: Čikes, 80 divákov.

RÁZTOČNO: Pös – Sokolovský, Kaniansky, Ondrejka, Škrteľ, Bača, Petrucha, Madaj, Kerata, Drnaj, Kozárik, str. Baran, Drozd, Strelka.

LAZANY: Alsharabi – Ďureje, Kupec, Hancko, Pekár, Mokrý, Humaj, Masaryk, Fakľa, Hianík, T. Važan, str. Zimmer, J. Važan, Rybár, Kalina.

I. ŠKRTEĽ

Opatovce nad Nitrou - Dežerice 0:1(0:1)

Vo vyrovnanom zápase mali hostia viac šťastia a v 31. min dali jediný gól zápasu. Domáci v druhom polčase súpera pritlačili, ale nebolo im súdené vyrovnať. Najväčšiu šancu mal v 80. min striedajúci Švarc, ale netrafil prázdnu bránu a hostia si tak odniesli v súboji s omladeným mužstvom Opatoviec šťastné víťazstvo.

GÓL: 31. Gunár, R: Michele, 100 divákov.

OPATOVCE: Gendiar - Krčík, Mečiar, P. Hulini, Líška, Lysý, R. Hulini, Sloboda, Lalík, Moravčík, Bránik, str.: Meliško, Kováč, Švarc, Zeleník.

R. ŠIMURKA

Pravenec – Sebedražie 1:0 (0:0)

V bojovnom stretnutí mali domáci v prvom polčase územnú prevahu, no jedinú šancu Laluch nepremenil. Vynahradil si to však v 65. min, keď po najkrajšej akcii domáceho tímu nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Od tej chvíle hostia prevzali iniciatívu, no ich šance likvidoval domáci gólman a maximom ich úsilia bolo nastrelené brvno. Domáci hrozili brejkami, žiadny sa však už do záverečného hvizdu neujal.

GÓL: Laluch, R: Jakubík, 100 divákov.

PRAVENEC: Šujan – Belanský, Mihalička, Majzlan, Valach, Laluch, Jánoška, Petráš, Strečanský, Bobocký, Čiscoň, str. Lutka, Blažinský, Filkorn, Gandel.

SEBEDRAŽTIE: Gregor – Mokrý, P. Kolodzej, Buzna, Macháč, Hurtiš, Hrdý, Píš, M. Kolodzej, Špeťko, Brindza, str. Mendel.

M. BOBOCKÝ

Nitrianske Rudno – Bystričany 7:0 (2:0)

Na ťažkom teréne sa hral priemerný futbal. V 13. min otvoril skóre Milan Kluvanec, na 2:0 v 34. min zvýšil exportným gólom Javorček. Na 3:0 v 61. min dával Harag, v 67. min po druhom góle Javorčeka bolo už 4:0. V 80. min Eduard Kluvanec upravil na 5:0, v 82. min už na 6:0 zvyšoval po krásnej strele Drobec. V 85. min na konečných 7:0 svojim druhým gólom upravil Harag.

GÓLY: 61. a 85. Harag, 34. a 67. Javorček, 13. Mil. Kluvanec, 80. E. Kluvanec, 82. Drobec, R: Kráľ, 150 divákov.

NITR. RUDNO: Harag – Mil. Kluvanec, Michale, R. Kluvanec, D. Škraban, Cibulka, M. Škraban, Javorček, Drobec, Bárta, Ľ. Harag, str. E. Kluvanec, Mir. Kluvanec, Šúň, Ferenčík.

BYSTRIČANY: Plachý – Škoda, Pilch, Mečiar, Papranec, Sluka, Senaj, Lehotkai, Kollár, Bielik, Tesarovič, str. Gurtler, Belica, Obžera.

J. BARBORKA

Diviacka Nová Ves – Veľký Klíž 2:4 (0:1)

Hosťujúce mužstvo zaskočilo domácich aktívnou hrou, čo sa prejavilo vedením 0:1 v prvom polčase. V druhom polčase zvýšili domáci aktivitu, čo potvrdili strelenými gólmi. Avšak hostia dokázali držať krok a z brejkov skórovali. Domáci doplatili na nevyužité šance vrátane nepremenenej jedenástky, a tak si hostia odniesli z Diviackej Novej Vsi plný počet bodov.

GÓLY: 48. a 74. Géczy - 33. a 55. Kučera, 62. Vaňo, 78. Najman, R: Valach, 150 divákov.

DIV. NOVÁ VES: A. Cíger – Siekel, Šlajbar, Géczy, Jankeje, L. Štrbák, M. Cíger, Vavro, Ľ. Štrbák, Žember, Pekár, szt. Paulďuro.

VEĽ. KLÍŽ: Michal – Hlaváček, Najman, M. Kučera, J. Chrenko, Stanko, R. Chrenko, J. Bielich, Š. Kučera, Vaňo, P. Bielich, str. Holák, Šimon.

R. ŽEMBER

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Uhrovec - Chynorany 2:1 (0:1), Skačany - Malinová 2:2 (2:2), V. Bielice - Nedanovce 0:1 (0:0). Dohrávka: Malé Uherce - Krásno 0:1 (0:1). Stretnutie Sebedražie - Dežerice sa odohrá 17.11.