Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Päť prvenstiev v Poľsku a medaily zo Slovenského pohára

Karatisti ŠŠK Prievidza sa presadzujú v konkurencii doma i v zahraničí.

Karatisti ŠŠK Prievidza priviezli z Poľska trinásť medailí.Karatisti ŠŠK Prievidza priviezli z Poľska trinásť medailí. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

PRIEVIDZA. Pretekári Športovej školy karate pri Centre voľného času Spektrum v Prievidzi pokračujú v skvele naštartovanej súťažnej sezóne.

Najlepšia zahraničná výprava

S bilanciou päť zlatých, dve strieborné a šesť bronzových medailí sa výprava ŠŠK Prievidza stala najúspešnejším zahraničným účastníkom šiesteho ročníka medzinárodného turnaja Grand Prix Bielsko-Biała. V bodovaní tímov to stačilo na piatu priečku.

Viac fotografií nájdete tu.

Súťaž otvárali kategórie kata tímov, kde sme mali zastúpenie v podobe najmladších pretekárok Romanky Oboňovej, Romanky Árvovej a Simonky Frankovej. Bronzové medailistky z majstrovstiev Slovenska zúročili svoje skúsenosti a vyrovnaným výkonom zvíťazili. V individuálnej kategórii sa však prievidzským karatistkám toľko nedarilo, keď sa Oboňová musela uspokojiť s tretím miestom a Ľudmila Bačíková medzi kadetkami a „ostaršená“ 13-ročná Brázdová, talent novej Európy, medzi juniorkami to rovnako dotiahli „len“ na bronz.

V najmladšej vekovej kategórii kata chlapcov Samuel Dušička suverénnym spôsobom jednoznačne zvíťazil. Vo vyšších vekových kategóriách chlapci z ŠŠK neprerazili.

Prekvapením bolo víťazstvo Nikolety Merašickej v kata dievčat do 14 rokov, ktorá vo finále zdolala kvalitnú súperku aj po malej chybe 3:2. V kata žien zvíťazila trénerka ŠŠK Prievidza Dušana Čierna.

V kumite chlapcov U10 do 30 kg zažiarili Michal Zaťko a Samuel Dušička, keď sa cez omnoho starších a skúsenejších súperov z Ukrajiny dokázali prebojovať až do finále. V ňom bol napokon úspešnejší Zaťko. Súboj o finále prehral Ján Hudec - v druhom kole narazil na neskoršieho víťaza kategórie, ktorý ho nepríjemne zranil. Odchovanec KK Nováky však aj napriek zraneniu súťaž dokončil a obsadil konečné tretie miesto.

„Sme veľmi radi, že sme vycestovali na tento turnaj. Po víťazstvách v Dobrej Nive si naši pretekári uvedomili, že úspech neprichádza sám od seba a netreba zaspať na vavrínoch. U niektorých stačilo málo, chýbala jedna zástavka alebo bod a mohli skončiť vo finále alebo získať medailu. Teraz vieme, kde majú deti rezervy a opäť tvrdo trénujeme na ďalšie turnaje. Najbližšie nás čaká ďalšie kolo stredoeurópskej ligy karate v Plzni,“ povedala trénerka Dušana Čierna.

Výsledky pretekárov ŠŠK Prievidza na Grand Prix Bielsko-Biała

1. miesta: Nikoleta Merašická (kata U12), Samuel Dušička (kata U9), Dušana Čierna (kata seniorky), Michal Zaťko (kumite U10 – 30 kg), družstvo kata U9 (Oboňová, Franková, Árvová).

2. miesta: Romana Oboňová (kumite U10 - 30 kg), Samuel Dušička (kumite U10 - 30 kg).

3. miesta: Alexander Lichner (kumite U10 – 40 kg), Ján Hudec (kumite juniori – 61 kg), Romana Oboňová (kata U10), Ema Brázdová (kata juniorky), Ľudmila Bačíková (kata kadetky), Romana Árvová (kumite U10 + 30 kg).

4. miesta: Lukáš Loch (kumite U10 – 30 kg), Peter Mihálik (kumite U10 – 40 kg), Simonka Franková (kata U10), Slávka Struhárová (kata U12).

Zlato pre Brázdovú, striebro pre Hudeca

Koncom októbra sa v galantskej športovej hale zišla kadetská a juniorská špička (14 - 20 rokov) z celého Slovenska. Súťaž bola zaradená do plánu prípravy na nadchádzajúce 40. majstrovstvá Európy kadetov a juniorov, ktoré sa uskutočnia vo februári 2013 v Turecku.

ŠŠK Prievidza reprezentovala trojica pretekárov. V kata kadetiek sa Talent novej Európy, 13-ročná Ema Brázdová, po štyroch výhrach prepracovala do finále, kde sa stretla s víťazkou opačnej strany pavúka Peškovou z Budokanu Zvolen. Vo finále bola úspešnejšia Brázdová, keď po chybe súperky zvíťazila 3:2. V prvom kole tejto kategórie vypadla s neskoršou bronzovou medailistkou 14-ročná Ľudmila Bačíková, ktorá už do ďalších súbojov nezasiahla.

V kumite sme mali zastúpenie v podobe Jána Hudeca, ktorému žreb doprial voľný postup do semifinále, kde zdolal Vrabca z Trstenej. Vo finále však podľahol 3:0 Štyriakovi z neďalekého Žiaru nad Hronom.