Streda, 26. január, 2022 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Hladké víťazstvo futsalistov v prvom domácom dueli

Hráči FSC Prievidza majú za sebou ďalšie dve openligové stretnutia.

Etna Dragons Podolie – FSC Prievidza 7:4 (2:2)

Od úvodu stretnutia bolo domáce mužstvo stiahnuté pred svojou bránou, kde zachytávalo útoky Prievidžanov v bezpečnom pásme a „smrtiacimi“ kontrami sa dostalo do vedenia 2:0. Zvýšenou aktivitou hostí bolo vyrovnanie na spravodlivých 2:2, keď Čampišovu zblokovanú strelu dorážal Kelemen a Svitek sa presadil strelou z diaľky. Snaha hrať aktívne do zamknutého hradu stála hráčov FSC veľa síl, čo domáci náležite využili hlavne v druhom polčase.

Po zmene strán nastúpili s rovnakou taktikou založenou na rýchlych protiútokoch a zabetónovanej defenzíve, Prievidza v priebehu necelých dvoch minút inkasovala tri góly a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Snahu o vyrovnanie hostí zastavil faul Kolodzeja a jeho následné vylúčenie. Futsalisti Podolia prečíslenie využili približne po minúte, Paldauf prepisoval skóre na 7:3. O kozmetickú úpravu na konečných 7:4 sa postaral Madarász.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v tom prvom sme boli jasne lepší, domáci však efektívnejší. V druhom polčase sme domácim už nestíhali, kopili sme chyby a Podolie zaslúžene vyhralo,“ povedal tréner FSC Prievidza Dalibor Franko.

GÓLY: Halás a Směřička po 2, Guriš, Pyšný, Paldauf - Madarász 2, Svitek , Kelemen , ČK: Kolodzej (FSC Prievidza, po druhej ŽK).

ETNA DRAGONS PODOLIE: Trebatický, Bobocký, Halás, Směřička, Guriš, Makara, Tuka, Pyšný, Gajdošík, Paldauf, Masár.

FSC PRIEVIDZA: Gendiar, Trnka, Kelemen, Čampiš, Hulíni, Kolodzej, Svitek, Madarász, Mihalička, Gažo, Rybár.

ĎALŠIE VÝSLEDKY 2. KOLA: FC Bulls Divus Trnava - Futsal Club Nové Mesto nad Váhom 8:7, MIBA Banská Bystrica - ŽFA Žirafa Žilina 10:5, sTC Púchov - Forever Mesto Púchov 4:2, Benfica GEMM Čadca - Futsal Team Levice 4:5.

FSC Prievidza - FC Bulls Divus Trnava 12:3 (7:0)

Prievidžania sa poučili z posledného zápasu a stavili na zabezpečenú obranu, z ktorej vyrážali do protiútokov. Už v 2. min. Mihalička vyskúšal hosťujúceho gólmana, skóre duelu otvoril v 4. min Svitek. Ešte v tej istej minúte bol faulovaný Hulini v bránkovom území a Rybár pokutový kop bezpečne premenil. V 11. min unikol po pravej strane Mihalička a jeho prihrávku zužitkoval Madarász na 3:0. V 15. min sa zrodila rýchla kontra domácich po osi Svitek - Kelemen - Hulini, ktorý najskôr trafil tyč a potom si lobom vychutnal Hutára a upravil na 4:0. Vzápätí pohrozili aj hostia, keď domáci dvakrát zblokovali strely Jurinu. Prienik Čampiša po ľavej strane a jeho strela od žrde v 18. min znamenala pre hráčov FSC vedenie 5:0. Dezorientovaní Trnavčania hrubými chybami v rozohrávke umožnili Madarászovi a Čampišovi upraviť polčasové skóre na 7:0.

Po prestávke sa domáci uvoľnili, po prieniku Čampiša pohodlne zakončil Madarász na 8:0. V 28. min Rybár strelou do žrde a brankára stanovil na hrozivých 9:0. Hostia sa však stále nevzdávali a v 30. min sa konečne presadili, keď Gendiara prestrelil Sládeček. Vzápätí sa opäť presadil ten istý hráč, keď po chybe Gendiara korigoval na 9:2. Zakontrovali však aj domáci a Gažo po vyšachovaní celej obrany do prázdnej brány zvýšil na 10:2. V 39. min Gendiar fantasticky zachytil finálnu prihrávku Guldana, na opačnej strane sa vzápätí tečovaná strela Sviteka dostala do siete a bolo 11:2. Už o minútu sa Sládeček pretlačil pred Gendiara a s trochou šťastia upravil na 11:3. Rybár približne tri sekundy pred koncom obhodil Lihana a zavŕšil vysoké domáce víťazstvo.

„Hráči dodržali všetky taktické pokyny, ktoré sme im dali pred stretnutím. Súper bol kombinačne na vysokej úrovni, ale presadila sa naša rýchlosť a obratnosť. Myslím, že predvedená hra a dosiahnutý výsledok je pre divákov tou najlepšou pozvánkou na ďalšie domáce stretnutia,“ skonštatoval po zápase prievidzský kormidelník Dalibor Franko.

GÓLY: Rybár a Madarász po 3, Svitek a Čampiš po 2, Hulini, Gažo – Sládeček 3, R: Rogoň, Botka, 120 divákov

FSC PRIEVIDZA: Gendiar – Rybár, Kelemen, Čampiš, Madarász, Cmarko, Svitek, Gažo, Hulini, Mihalička, Šaray, Trnka.

FC BULLS TRNAVA: Hutár - Krcho, Sládeček, Guldan, Fajkus, Adámek, Bednár, Jurina, Toráč, Lihan.

ĎALŠIE VÝSLEDKY 3. KOLA: Forever Mesto Púchov - KSF Doxx Žilina 6:3, Futsal Team Levice - Etna Dragons Podolie 10:3, ŽFA Žirafa Žilina - sTC Púchov 2:6, Futsal Club Nové Mesto nad Váhom - MIBA Banská Bystrica 7:7.

11. ŽFA Žirafa Žilina 3 0 0 3 12:25 0

V 4. kole druhej slovenskej najvyššej futsalovej súťaže Prievidžania v sobotu 3. novembra o 18. h privítajú v Niké Aréne dosiaľ neporazené družstvo zo špice tabuľky Futsal Team Levice.