Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Druhé jesenné víťazstvo hráčov Oslian

Súhrn výsledkov dvanásteho kola V. futbalovej ligy.

Malá Čausa – Podolie 0:2 (0:0)

Domáci sa nemohli dostať k svojej kombinačnej hre, prvý polčase tak nebol atraktívny pre divákov kvôli veľa nepresnostiam. Zaujala až šanca v 38. min, v ktorej sa ocitol Drozd po centri Gajdoša, no trafil len obrancu hostí. V 40. min z 35-metrov dobre vystrelil Čampiš, ale brankár jeho strelu vytlačil na roh.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Boli to hostia, ktorí sa dostali do vedenia Kližákom. Na 2:0 pre hosťujúce mužstvo zvýšil Štepko. Domáci mali ešte niekoľko šancí, no gól im súdený nebol. Hráči Malej Čause odohrali doteraz najslabší zápas na domácom ihrisku v aktuálnej sezóne.

GÓLY: 55. Kližák, 70. Štepko, R: Bakač, 150 divákov.

M. ČAUSA: D. Drozd - Čampiš, Ľ. Chlpek, Borik, Ľahký, Lugár, Stopka, Krško, P. Petráš, Gajdoš, V .Drozd, str. Mihál, L. Chlpek, T. Petráš.

PODOLIE: Nemček - R. Hrušovský, Štepko, Ohrablo, M. Hrušovský, Kočo, Udržal, Omasta, Ivana, Kližák, Augustín, str. Uhlík, Búčik, Bobocký.

R. ŠMELCER

Cigeľ - Trenčianske Teplice 1:0 (0:0)

V kvalitnom takticky vedenom stretnutí obe mužstvá produkovali veľmi dobrý futbal. Hostia sa netajili tým, že neprišli do Cigľa prehrať a od začiatku predvádzali útočný futbal založený na veľmi dobrej práci stredopoliarov. Domáci v ničom nezaostávali, a tak diváci videli rušné stretnutie. Prví pohrozili Cigľania, Bugár v 32. min nádherne vystrelil, no mieril tesne vedľa. Aj ostatné strely domácich míňali svoj cieľ. V 40. min sa do šance dostali hostia, brankár domácich už bol prekonaný, ale z čiary vykopával loptu Orság.

Druhý polčas začali lepšie hostia, v 52. min stála na strane domácich opäť šťastena, vystrelená lopta sa odrazila od žrde do autu. V 59. min sa zranil Bugár, domácich to nedeprimovalo, vyrovnali hru a v 71. min ich poslal do vedenia Madarász. Tento stav udržali až do záverečného hvizdu, aj keď treba priznať, že za predvedený výkon by si hostia zaslúžili aspoň bod.

GÓL: 71. Madarász, R: Bircsák, 200 divákov.

CIGEĽ: D. Čertík – Ďuriš, J. Čertík, Orság, Mjartan, Halaška, Š. Zaťko, Bugár, Grolmus, Lučan, T. Zaťko, str. Madarász, Málik, Štross.

TR. TEPLICE: Kopčan – Šebík, Jančovič, Barjak, Bernát, Ševela, Čakajík, Vaňo, Ruman, Krivda, Suchý, str. Dragula, Ďuriš.

J. ČERNÁK

Ladce – Kamenec pod Vtáčnikom 2:1 (1:0)

V 12. min Marián Habánek pálil bez prípravy vedľa a v 21. min po samostatnej akcii Martinkovu strelu zrazila obrana nad bránu. V 28. min otvoril skóre Marián Habánek po Martinkovej prihrávke. O dve minúty pohrozil D. Fábry, ale mieril vedľa Machalovej brány.

Druhý polčas začali lepšie hostia a v 49. min Šimo netrafil bránu z dobrej pozície. Z protiútoku Marián Habánek vystrelil z voleja vedľa a o desať minút ho napodobnil Bezák. V 69. min po centri Mariána Habánka Martinka zvyšoval na 2:0. V 73. min Martinka hlavičkoval center E. Mražíka vedľa a Bezák v 80. min neuspel, Kamenec už iba skorigoval stav v 84. min Višňovským.

GÓLY: 28. Marián Habánek, 69. Martinka – 84. Višňovský, R: Kubica.

LADCE: Machala – K. Mražík, Homer, F. Váň, Eliáš, Kušík, E. Mražík, Mikuška, Martinka, Bezák, Marián Habánek, str. Koštialik, Melicher.

KAMENEC: Jánoška – Hrehuš, Kováčik, Stančiak, J. Fábry, Panis, D. Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo, str. Vančo, Hajovský, Čavojec.

F. GACH

Oslany - Horná Poruba 2:1 (1:0)

Druhé jesenné víťazstvo sa v Oslanoch rodilo ťažko. Hostia boli od úvodných minút lepší a hneď na začiatku sa musel niekoľkokrát vyznamenať domáci brankár Greguš. Prvý útok Oslian v 12. min zakončil Richter „anglickým“ gólom – strelou od hornej tyče do zeme a následne do siete.

Po prestávke v úvodnej minúte druhého dejstva hostia vyrovnali na 1:1. Gól bol presnou kópiou toho gréckeho v sieti slovenského národného tímu z nedávnej kvalifikácie na futbalové MS. V 542. min bol v šestnástke hostí brankárom faulovaný Černák a Košian z nariadeného pokutového kopu druhýkrát rozvlnil sieť hostí. V ďalšom priebehu mali hostia neplodnú prevahu, domáci mohli svoje vedenie potvrdiť z protiútokov, na výsledku sa však už nič nezmenilo.

GÓLY: 12. Richter, 52. Košian (z 11 m) – 46. Madara, R: Ištván, 100 divákov.

OSLANY: Greguš – Šandrik, Koryťák, Gaži, S. Kobes, Černák, R. Kobes, Hudec, Richter, Jančich, Košian, str. Vlčko, Kopál, Ivanka.

H. PORUBA: Smolka – Ďuriš, R. Staňo, Majerík, Šatka, P. Staňo, Prostinák, Madara, Vlasatý, T. Staňo, Škovránek, str. Dražkovec, Rafal, J. Staňo.

D. BALÁŽ

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Zemianske Kostoľany - Veľké Uherce 0:2, Stará Turá – Šimonovany 2:0 (0:0), Kočovce – Ľuborča 2:2 (0:2), Borčice – Ilava 6:1 (2:1).

9. Ladce 12 5 3 4 20:22 18 (-2)

10. Zem. Kostoľany 12 4 2 6 18:17 14 (+1)

11. Kamenec p/Vt. 12 4 2 6 19:24 14 (-5)

3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Odberné miesto na covid.

Mesto Prievidza hľadá zdravotníkov, ktorí by pomohli pri testovaní obyvateľov na ochorenie COVID-19. Výzvu zverejnilo cez svoje informačné kanály.

5 h
Ilustračné foto

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

7 h
Branislav Obžera

Súčasný tréner A-mužstva malej dediny v okrese Prievidza má toho vo futbale pochodené dosť. Niekdajší reprezentant Slovenska bol aj pri úspešnom počínaní Petržalky v Lige majstrov. V rozhovore pre MY Hornonitrianske noviny si však pospomínal na viacero cenných chvíľ.