V úvodnom openligovom súboji hráči FSC Prievidza otočili súboj v Čadci z 0:3 na 6:4.
PRIEVIDZA. Od začiatku stretnutia skúsení domáci hráči predvádzali kvalitný futsal. Problémy hosťujúcej obrane robil strelecky disponovaný Baláž a Benfika rýchlo získala trojgólový náskok.
Potom však viac mysleli na útočenie, zabúdali na defenzívu, čo Prievidžania využili na vyrovnanie.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
V druhom polčase si územnú prevahu udržiavali domáci a hrozili hlavne streľbou zo strednej pozície, futsalisti FSC si však zvýšenou aktivitou vytvorili šance a dostali sa do vedenia na 4:5.
Čadca sa v závere rozhodla pre power play, v nej však niekoľko vyložených príležitostí nevyužila. Po chybách v rozohrávke za to jej hráči pykali, keď sa presadili hostia a porazili favorita stretnutia na domácej pôde.

Benfika GEMM Čadca - FSC Prievidza 4:6 (3:3)
Góly: Roman Baláž 2, Anton Jaroš, Tibor Piňo – Pavel Kolodzej 3, Jozef Čampiš 2, Ján Cmarko; ŽK: Roman Hulini (Prievidza), R: Michal Botka, Rastislav Behančin, 30 divákov.
ĎALŠIE VÝSLEDKY 1. KOLA: ŽFA Žirafa Žilina – FC Nové Mesto n/Váh. 5:9 (2:5), Futsal team Levice – KSF DOXX Žilina 4:0 (1:0), Forever Mesto Púchov – MIBA Ban. Bystrica 5:4 (3:2).
V druhom kole futsalovej OPEN ligy sa prievidzskí hráči predstavia v sobotu 20. októbra o 20. h v športovej hale v Novom Meste nad Váhom proti súperovi Etna Dragons Podolie.
Autor: Dalibor Franko