Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Hráči MšHK Prievidza majú na konte piatu prehru

Nekoncentrovaní prievidzskí hokejisti sa v Topoľčanoch spamätali až stavu 6:0.

PRIEVIDZA. V piatom kole I. hokejovej ligy sa zverenci trénerského tandemu Eduard Hartmann – Ján Jeleň predstavili na ľade HC Topoľčany.

Hornonitrania vstúpili do zápasu nekoncentrovane a inkasovali už po 71 sekundách hry, keď puk za Holzerov chrbát zasunul po prihrávke Havlíčka domáci center Jozef Mihálik. Do konca prvého dejstva sa na domácej strane presadili ešte Gráčik a Havlíček.

Ani v druhom dejstve stretnutia sa obraz hry nezmenil, prievidzskí hokejisti sa na topoľčianskom ľade „hľadali“, domáci naopak potvrdili svoju dominanciu ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Na začiatku záverečnej tretiny rozsvietil autor prvého gólu Mihálik na svetelnej tabuli šestku, spamätali sa však aj Prievidžania a konečne ukázali aj niečo zo svojho hokejového kumštu. Postupne vyrovnali hru a o necelé dve minúty Raček v oslabení strelil prvý gól hostí.

Napriek bojovnosti, snahe a niekoľkým ďalším príležitostiam na skorigovanie výsledku už hráči MšHK Prievidza domáceho gólmana Hippíka neprekonali, Topoľčanci sa uspokojili s existujúcim výsledkom a tak sa skóre do záverečnej sirény už nezmenilo.

ico

HC Topoľčany - MšHK Prievidza 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2. a 42. J. Mihálik, 15. a 27. Havlíček, 8. Gráčik, 38. D. Mihalik - 44. Raček, Strely: 42-30, Vylúčenia: 3-3, Trest. minúty: 6-14, Presilovky: 0-0, Oslabenia: 0-1, R: Bundil, Valo, Vido, 520 divákov.

MšHK Prievidza: Holzer - Chromý, Adamec, Buraľ, Kerata, Šebesta - Bátora, Majer, Raček, Herda, Mat. Viedenský - Beláň, Šimo, Jasinský, Mendel, Penák - Themár, M. Sekera, Šimurka, Kováčik.

„Veľmi zle sme vstúpili do zápasu, hrali sme nekoncentrovane, inkasovali sme už po prvej minúte hry. Domáci boli po úvodnej dvadsaťminútovke na koni, naši hráči neplnili pokyny z lavičky a hrali nesústredene. Paradoxne sa zlepšili až v závere, keď už bolo rozhodnuté. Verím však, že chalani sa spamätajú a ukážu, že vedia hrať hokej. Verím, že v najbližšom zápase s Trebišovom zabojujú, bude to pre nás takpovediac existenčný duel,“ zosumarizoval tréner MšHK Prievidza Eduard Hartmann.

Spomínaný súboj šiesteho kola s hokejistami Trebišova je na programe v piatok 5. októbra, úvodné buly bude na prievidzskom zimáku vhodené o 17. h.

ĎALŠIE VÝSLEDKY 5. KOLA: HK Spišská Nová Ves - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), HK Trebišov - HC Dukla Senica 1:7 (0:4, 1:1, 0:2), HK Gladiators Trnava - HK 95 Považská Bystrica 1:4 (0:0, 0:3, 1:1), HK Dukla Michalovce - Bemaco HC 46 Bardejov 7:1 (3:0, 3:0, 1:1), HC 07 Detva - HC Prešov 07 5:4 (1:1, 3:1, 1:2).

12. MšHK Prievidza 5 0 0 0 5 7:23 0

Legenda: umiestnenie, tím, zápasy, výhry, výhry po predĺž., prehry po predĺž., prehry, skóre, body.