FUTBAL: Pravenec odčinil prehru spred kola

Súhrn výsledkov ôsmeho kola futbalového Majstrovstva oblasti.

Sebedražie – Veľký Klíž 1:3 (0:2)

V. Klíž zaskočil domácich. Najskôr zachraňoval nohou domáci brankár, ale dve strely z ťažkého uhla skončili v sieti. Domáci na začiatku druhého polčasu sa vrátili do hry, ale to bolo všetko, pretože hostia si vytvorili opäť dvojgólové vedenie. Párkrát zazvonili brvna bránok, ale výsledok sa nemenil. Z troch bodov sa tešili hostia. Sebedražie čo dokáže vonku získať, doma veľkodušne rozdáva.

GÓLY: 52. Hurtiš – 9. Vaňo, 16. P. Bielich, 67. Š. Kučera R: Číkes, 100 divákov.

SEBEDRAŽIE: Hedvigy – Mokrý, P. Kolodzej, Šorman, Buzna, Hurtiš, M. Kolodzej, Píš, Zubál, Špeťko, Brindza.

V. KLÍŽ: Michal – Najman, Patrik Bieliech, Hlaváček, J. Chrenko, Stanko, J. Bielich, R. Chrenko, Vaňo, Š. Kučera, J. Kučera, str. Pavlíček, Šimon, Mihaleje.

J. BARAN

Pravenec - Malinová 3:0 (2:0)

Od začiatku sa hral vynikajúci futbal, o čo sa pričinili obe mužstvá. Častejšie na kopačkách mali loptu hostia, domáci sa spoliehali na rýchle brejky, ktoré im aj vychádzali. V 6. min po úniku Jánošku dával na 1:0 Čiscoň. Ten istý hráč zužitkoval v 16. min prihrávku z druhej strany a opat nedal brankárovi šancu. Ďalšie šance domácich už ostali nepremenené, hostia sa do výraznejšej šance nedostali.

Do druhého dejstva hostia nastúpili s odhodlaním zmeniť výsledok, striedanie. V 48. min bol faulovaný Čiscoň a Valach z PK dal na 3:0. Od tohto momentu hra mierne upadla, domáci sa snažili udržať výsledok a hostia do konca zápasu nič vážne nevymysleli.

GÓLY: 6. a 16. Čiscoň, 48. Valach (z 11 m), R: Bezák, 250 divákov.

PRAVENEC: Šujan – Lutka, Belanský, Mihalička, Valach, Laluch, Janoška, Petráš, Strečanský, Bobocký, Čiscoň, str. Filkorn, Blažinský, Krško.

MALINOVÁ: Zaťko – I. Filkorn, Bolfík, J. Bobok, Luprich, T. Bobok, Oboňa, J. Dudáš, Drexler, M. Filkorn, M. Dudáš, str. Čavojský, Štefan, Šándor, Štálnik.

M. BOBOCKÝ

Ráztočno – Diviacka Nová Ves 2:4 (2:1)

Stretnutie malo dobrú úroveň. Hostia sa ujali vedenia v 6. min Paulďurom. Domáci pridali na dôraze a už v 13. min našiel Škrteľ centrom Krutého, ktorý hlavou vyrovnal. V 18. min dostal domácich do vedenia Bača. Potom domáci zahodili niekoľko vyložených šancí, čo sa im vypomstilo v druhom polčase.

Po zmene strán neboli hostia jednoznačne lepší, ale efektívnejší – vyhrali ho 3:0.

GÓLY: 13. Krutý, 18. Bača – 62. a 84. Štrbák, 6, Paulďuro, 86. Vavro R: Poljak, 100 divákov.

RÁZTOČNO: Pos – Sokolovský, Sobota, Ondrejka, Škrteľ, Bača, Petrucha, Madaj, Kerata, Krutý, Maruniak, str. Kaniansky, Drnaj, Strelka.

DIV. NOVÁ VES: A. Cíger – Siekel, Šlajbar, Géczy, Jankula, Žember, M. Cíger, R. Štrbák, Ľ. Štrbák, Pekár, Paulďuro, str. Vavro, L. Štrbák, Tkáč, Hanzlík.

I. ŠKRTEĽ

Opatovce nad Nitrou – Nedanovce 2:5 (0:4)

Od prvej minúty bolo vidno, že do Opatoviec prišiel futbalovo zdatný súper. V prvom polčase bol suverénne lepší, ale prvú šancu mal v 25. min domáci Gendiar, ktorý nastrelil žrď. Z protiútoku sa hostia ujali vedenia po individuálnom prieniku Sáka. V posledných piatich minútach prvého polčasu postupne hostia zvýšili až na hrozivých 0:4 po hrubých individuálnych chybách domácich obrancov.

V druhom polčase domáci zvýšili tempo a v 52. min a 57. min po góloch J. Lysého a prekrásnej strele Romana Hulíniho znížili na prijateľný dvojgólový rozdiel. Ďalšie šance z oboch strán ostali nevyužité, až v 87. min upravil Rusňák na konečných 2:5 po priamom kope A. Masaroviča.

GÓLY: J. Lysý, R. Hulini – Rusňák 2, Sák, Borcha, A. Masarovič, R: Varga, 100 divákov.

OPATOVCE: Čičmanec – M. Švolík, Lacko, Sloboda, Švarc, Mečiar, Gendiar, Ďurina, Lysý, R. Hulini ,Moravčík, str. Zeleník, Šimurka.

R. ŠIMURKA

ĎALŠIE VÝSLEDKY: V. Bielice – Nitr. Rudno 1:0 (0:0), Chynorany - Lazany 4:1 (2:0), Dežerice - Bystričany 6:0 (2:0), Uhrovec - Skačany 1:2 (1:0).