FUTBAL: Dolné Vestenice zaznamenali prvé víťazstvo v sezóne

Súhrn výsledkov ôsmeho kola IV. futbalovej ligy.

Baníci zdolali Partizánske trojgólovým rozdielom.Baníci zdolali Partizánske trojgólovým rozdielom. (Zdroj: MARTINA GAŠPAROVIČOVÁ)

FC Baník HN – Partizánske 4:1 (2:0)

Od úvodných minút boli domáci aktívnejší, keď v 20. min otvorili skóre gólom Bubláka po nahrávke Uríčeka. V 22. min Bublákov center nikým nekrytý Baláž efektnou hlavičkou poslal do bránky - 2:0. V 26. min hostia prvýkrát pohrozili pri rohovom kope. V 31. min sa hosťujúci Obert ocitol sám pred domácim brankárom Geráthom, zen však vyrazil, v poslednej minúte prvého polčasu na druhej strane zaváhal Pastva.

V 57. min po chybe Matuškoviča pred domácou šestnástkou znižuje Slivka na 2:1. Od 70. min domáci zvýšili tlak, strely Viktoryho, Baláža, Pastvu a Černáka sú však neúspešné. V 80. min oživil hru domácich striedajúci Brestovanský, ktorý sa za dôveru trénera odmenil dvoma gólmi v 88. a 90. min.

GÓLY: Brestovanský 2, D. Bublák, Baláž, R: Šlosár, 550 divákov.

FC BANÍK HN: Geráth - Pastva, Krško, Pekár, Sluka, D. Bublák, Černák, Uríček, Matuškovič, Hanus, Baláž, str. Viktory, Turančík, Brestovanský.

PARTIZÁNSKE: Klačanský - Norocký, Jambor, Kermiet, Šimončič, Křapka, Pinďura, Macega, Slivka, Obert, Nižňanský, str. Sedláček, Beleš, Beňuška.

M. GAŠPAROVIČOVÁ

Nitrianske Pravno - Bošany 1:5 (0:1)

Domácim sa ani v 8. kole nepodarilo zvíťaziť. Hostia sa už v 36. sekunde ujali vedenia a 10 min diktovali tempo hry. Potom domáci vyrovnali hru, mali výbornú šancu, keď hosťujúci hráč vykopával loptu z čiary. Do polčasu to bolo všetko. V druhom polčase odpadli domáci kondične a po hrubých chybách umožnili streliť 4 góly. Mizéria v Pravne trvá naďalej.

GÓLY: 76. Chupek - 36. sek Kudela, 48. Kostolný, 67. Pieš, 75. Murko, 85. Latka, R: Janus, 150 divákov.

N. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Chupek, L. Pročka, Bielik, Vetrák, Kodaj, Gaman, Dubec, Adamček, Jamrich, str. Haluš, Ugróczy, Gažo.

BOŠANY: Bulák – Kapusta, Zvala, Kudela, Jež, Jančovič, Kostolný, Mikloš, Frank, Hodál, Murko, str. Meluš, Latka, Mlynarovič.

F. FAZEKAŠ

Lehota pod Vtáčnikom - Púchov 2:2 (1:1)

Mladá garda z Púchova sa predviedla v dobrom svetle. V 5. min bol blízko ku gólu Petrušek, v 15. min Mareka Hoduhu vychytal Vavro. Štefanička ohrozil. V 23. min mal gól na kopačke hosťujúci Kopiš. V 26. min otvoril skóre stretnutia po akcii Matej Hoduha. V 33. min domáci z pokutového kopu vyrovnali. Po faule brankára na Krišku vyrovnal Zaťko.

Druhý polčas nastúpilo na trávnik iné mužstvo Lehoty. V 52. min zo 40 metrov Zaťko opečiatkoval brvno. V 59. min opäť Matej Hoduha dostal hostí do vedenia, keď namieril presne z priameho kopu. O štyri minúty už bol znova nerozhodný stav. Aj v domácom tíme sa presadil autor prvého gólu Zaťko. V predposlednej minúte mohla Lehota strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale loptu po strele z 35- metrov vytiahol brankár na tyč.

GÓLY: 33. a 63. Zaťko – 26. a 60. Matej Hoduha, R: Verint, 250 divákov.

LEHOTA P/VT.: Vavro – Beláň, Zaťko, Benko, Gendiar, Štefanička, Píš, Kohút, Šimko, Pavlovič, Kriška, str. Roháč, Kraľovič.

PÚCHOV: Ciesar – Pagáč, Crko, Tmošena, Zavádzam, Pokorný, Gamboš, Marek Hoduha, Kopiš, Matej Hoduha, Petrušek, str. Hudec.

V. ŠKRÍBA

Dolné Vestenice – Križovany 2:1 (1:0)

Domáci začali náporom, už v 3. min po prihrávke Cagáňa Humaj sám pred brankárom mieril vedľa pravej žrde. V 11. min Šiška tesne minul domácu bránu. V 19. min vykopával obranca hostí Humajovu hlavičku z bránkovej čiary. V 24. min Cagáň sprava centroval, Kolenčík predskočil brankára a hlavičkou otvoril skóre zápasu. V 40. min vyloženú šancu Dóku, kt. obišiel aj Jurenku, kĺzačkou vykopol Slaný na roh. V 44. min gólovú strelu Barniaka bravúrne zlikvidoval Jurenka.

V druhom polčase hostia vyvinuli veľké úsilie o zvrat, výsledkom ich snahy bol vyrovnávajúci gól Barniaka v 56. min, keď sa jeho strela od brvna odrazila do brány. Ďalšie veľké šance Ľ. Táčovský a Hrubý nepremenili, keď sa sami rútili na Jurenku. Hostia za to pykali v 74. min, keď Cagáň prudkou strelou do pravého horného rohu rozhodol o víťazstve domácich, čím potvrdil svoj doteraz najlepší výkon na trávniku. Vo Vesteniciach videli diváci solídny a slušný zápas, o ktorý sa výkonom pričinili oba celky.

GÓLY: 24. Kolenčík, 76. Cagáň – 56. Barniak, R: Pucher, 200 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – M. Struhár, Bútora, Slaný, Šrámka, Kolenčík, Zuzula, Stručka, Škarka, Cagáň, Humaj, str. Gálus, J. Struhár, Bako.

KRIŽOVANY: Drinka – Hrubý, Krivosudský, Madara, T. Táčovský, Barniak, Dóka, Horský, Baláž, Ľ. Táčovský, Šiška, str. Vrábel.

M. VÁŽAN

Krtovce – Kanianka 5:0 (1:0)

Už v 1. min priamy kop Mikláša ide tesne vedľa. V 5. min pohrozili hostia, Khadir však minul. V 26. min prišla opäť šanca hostí, ale pokus Minicha vyrazil Bránsky na rohový kop. V 39. min sa domáci dočkali gólu, keď zblízka dorazil A. Vida. V 43. min bol v šanci Kukuč, ale nastrelil iba brankára.

V 49. min čistú šancu zahodil Zaťka. O minúty Kukuč spálil ďalšiu domácu tutovku. V 58. min tesne vedľa pálil domáci Horucka. Vynahradil si to však v 63. min exportným gólom do šibenice – 2:0. Domáci po tomto góle naplno ovládli dianie na ihrisku a súpera už k ničomu nepustili. V 70. min na 3:0 zvyšoval Blahunka, o tri minúty premenil pokutový kop Mikláš. V závere ešte Zaťka upravil na konečných 5:0, domáci zaslúžene vyhrali.

GÓLY: 39. A. Vida, 63. M. Horucka, 70. P. Blahunka, 73. B. Mikláš (z 11 m), 85. F. Zaťka, R: Harsány, 200 divákov. KRTOVCE: Bránsky – Doktor, Modrovič, Vida, Mihalik, Horucka, Balážik, Kukuč, Mikláš, Zaťka, Blahunka, Greguš, Hrnčiar, Vrábel.

KANIANKA: Pipiška – Trungel, Kurbel, Minich, Líška, Šnirc, Drozd, Argyusi, Pekár, Hvolka, Khadir, Teslík, Antal.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: H. Obdokovce – Holíč 2:2 (1:1), N. Dubnica – Prečín 2:0 (1:0), Častkovce – Tr. Stankovce 1:1 (1:1).