Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL: V šlágri kola padol jediný gól

Súhrn výsledkov siedmeho kola futbalového Majstrovstva oblasti.

Ráztočno – Opatovce nad Nitrou 5:0 (3:0)

Obe mužstvá začali zápas opatrne a vyčkávali na chybu súpera. Domáci futbalisti boli o trochu aktívnejší a v 9. min už vyhrávali. Na center Sobotu si pekne nabehol Krutý. V 22. min opäť Krutý hlavou rozvlnil sieť na 2:0. Hostia sa ale nevzdávali a hra v poli bola vyrovnaná. V 34. min Škrteľ z priameho kopu upravil stav prvého polčasu na 3:0 penkou strelou do šibenice.

Po zmene strán sa domáci znova s chuťou pustili do svojho súpera, aj keď sa im nedarilo využívať gólové šance, predsa len dvoma gólmi Maruniaka 56 a 72. upravili na 5:0. Tým vlastne potešili svojich divákov a odčinili prehru z poslednej nedele vo V. Bielice.

GÓLY: 9. a 22. Krutý, 56. a 72. Maruniak, 34. Škrteľ, R: Adamkovič, 200 divákov.

RÁZTOČNO: Pös – Sokolovský, Sobota, Ondrejka, Škrtel, Bača, Petrucha, Madaj, Kerata, Krutý, Maruniak, str. Drnaj, Baran, Kaniansky, Strelka.

OPATOVCE: Gendfiar – M. Švolík, J. Švolík, Kršík, Švarc, Lacko, Kriška, Ďurina, Ľalík, R. Hulini, Moravčík, str. P. Hulini, Sloboda, Šimurka, Čičmanec.

I. ŠKRTEĽ

Nitrianske Rudno - Uhrovec 4:0 (4:0)

Domáci začali zhurta, v 5. min otvoril skóre Branislav Škraban. O 5 minút zvýšil Bárta na rozdiel dvoch gólov. Po štvrťhodine hry pridal tretí gól hlavou Matej Škraban. V 19. min kopali domáci pokutový kop a Bárta zaznamenal už štvrtý presný zásah Rudna. V druhom dejstve sa domáci uspokojili s náskokom, diváci viac gólov nevideli a tri body zaslúžene ostali doma.

GÓLY: 10. a 19. Bárta, 5. B. Škraban, 15. M. Škraban, R: Moniak ml., 150 divákov.

N. RUDNO: Páleš – Cibulka, Ptaček, Šúň, Kováč, Miroslav Kluvanec, Kohút, M. Škraban, Bárta, Harag, Drobec, B. Škraban str. Milan Kluvanec, D. Škraban, Michale.

UHROVEC: Floro – Sukeník, Poštrk, M. Čabrák, Turek, L. Čabrák, Hudec, Pavelek, Jamrich, D. Pavle, Hrubý, str. Turóczi, L. Paule, Opáth, Bodka.

J. BARBORKA

Lazany – Nedanovce 1:0 (0:0)

V šlágri kola, keď hral prvý s druhým sa hral veľmi kvalitný futbal. V prvom polčase si každé mužstvo vypracovali po jednej šanci. Po zmene strán si domáci vypracovali dve príležitosti, z toho jednu premenili. Hostia si vyprodukovali jednu šancu. Domáci hráči posunuli sériu neporaziteľnosti na číslo 6.

GÓL: 72. Hancko, R: Gajarský, 150 divákov.

LAZANY: Al Sharabi – Ďureje, Baláž, Hancko, Pekár, Masaryk, Rybár, Kalina, Chudý, Hianik, T. Vážan, str. Fakla, Kupec, J. Vážan.

NEDANOVCE: Bohunský – Borcha, Parkan, M. Masarovič, Stuparič, Škarba, Gašparík, Oravec, Rusnák, A. Masarovič, Žurek, str. Sak, Rybnikár, Štálnik, Královič.

T. ŽIAK

Diviacka Nová Ves – Veľké Bielice 6:2 (4:1)

Domáci vstúpili do zápasu rýchlym gólom a v 6 min sa ujali vedenia po góle R. Paulďuru. Herná prevaha priniesla v 15 min zvýšenie skóre na 2:0, keď sa svojim stým gólom v A-mužstve presadil kapitán Ľubomír Štrbák. Hostia sa otriasli a znížili stav stretnutia v 25 min. Domáci využili ďalšie dve gólové šance a postupne zvyšovali svoje vedenie - na 3:1 dával M. Pekár a na 4:1 svojím druhým gólom v zápase uzavrel polčasové skóre R. Palďuro.

Diviacka Nová Ves nastúpila s chuťou aj do druhého polčasu a zvýšila v 53 min už na rozdiel štyroch gólov. Hosťom sa podarilo znížiť z pokutového kopu, ale zaslúženú bodku za stretnutím dal šiestym gólom Miroslav Cíger.

GÓLY: 6. a 45. R. Paulďuro, 15. a 53. Ľ. Štrbák, 43. M. Pekár, 83. M. Cíger – 25. a 67. Pavlík, R: Sliepka ml. 150 divákov.

DIV. N. VES: A. Cíger – Siekel, Šlajbar, Géczy, Jankeje, Žember, M. Cíger, Ľ. Štrbák, R. Štrbák, Paulďuro, Pekár, str. L. Štrbák, Gatial.

Bystričany - Sebedražie 1:4 (0:2)

V Bystričanoch lepšie začali hostia v 16. min otvoril skóre Hrdý. V 40. min znova Hrdý pekne prenikol do pokutového územia, kde ho nedovolene zastavil domáci brankár Milota. Nariadený pokutový kop premenil Píš.

V druhom polčase domáci zlepšili hru a pritlačili hostí. Mali niekoľko sľubných šancí. Znížiť sa podarilo v 78. min krásnou strelou Tesarovičovi. Záverečný tlak vyrovnanie nepriniesol, ale hostia z rýchleho protiútoku gólom Brindzu v 86. min zvýšili na 1:3. V 90. min Brindza svojim druhým gólom stanovil konečný výsledok na 1:4.

GÓLY: Tesarovič - Brindza 2, Hrdý, Píš (z 11 m), R: Pavlovič, 100 divákov.

BYSTRIČANY: Milota - Škoda, Papranec, Škoda, Cifrik, Gurtler, Belica, Grolmus, Tesarovič, Obžera, Bielik, Barta, str. Mečiar, Hlaváč, Plachý.

SEBEDRAŽIE: Gregor - Mokrý, Čertík, Šorman, Buzna, Hurtiš, Hrdý, Píš, Zubal, Špeťko, Brindza, str. Svorada.

K. ŠTEINER

Malinová - Dežerice 2:2 (1:1)

Do Malinovej pricestoval zdatný súper, ktorý nepatrí na chvost tabuľky. Po prvom góle domácich, kedy Malinovčania súpera zatlačili na dlhý čas, odpovedali hostia gólom po úniku.

V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Vedenia sa opäť ujali domáci, keď prekonali výborného brankára hostí. Tí vyrovnali po zaváhaní domáceho gólmana a zvyšných 20 minút sa mužstvá predbiehali v zahadzovaní šancí, aj vďaka výborným brankárom.

GÓLY: Stiffel, Oboňa - Slovák, Briššák, R: Michale, 130 divákov.

MALINOVÁ: Mir. Luprich – J. Dudáš, Bolfík, J. Bobok, Drexler, T. Bobok, Stiffel, Oboňa, Čavojský, Filkorn, M. Dudáš, str. Mich. Luprich, Štálnik.