Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Dolné Vestenice nenašli recept na oslabené Bošany

Súhrn výsledkov šiesteho kola IV. futbalovej ligy.

Dolné Vestenice – Bošany 0:1 (0:1)

Hostia začali útočne a už v 6. min po prihrávke Murka Jech hlavou z piatich metrov dostal Bošany do vedenia. V 8. min mal Zuzula na kopačke vyrovnávajúci gól, jeho strelu však brankár vyrazil na roh. V 13. min stiahol pred pokutovým územím unikajúceho Belka hosťujúci Kostolný, za čo uvidel červenú kartu. S následnými strelami Stručku, Belka, Slaného a Cagáňa si gólman Bošian poradil, naopak v 48. min bomba Hodála zo 16-metrov skončila na ľavej žrdi domácej brány. Hráči Vesteníc sa snažili o vyrovnanie, no na oslabeného súpera nič nevymysleli. Desiati hráči hostí na trávniku pôsobili futbalovejšie a zaslúžene si z Vesteníc odvážajú tri body.

GÓL: 6. Jech, ČK: 13. Kostolný, R: T. Gádoši, 300 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – M. Struhár, Kolenčík, Slaný, Šrámka, Stručka, Zuzula, Belko, Škarka, Cagáň, Bučko, str. Bako.

BOŠANY: Bulák – Kapusta, Zvala, Kúdela, Jech, Minarovič, Kostolný, Mikloš, Frank, Hodál, Murko, str. T. Latka, Mišeje.

M. VÁŽAN

FC Baník HN – Prečín 3:0 (0:0)

Stretnutie začalo nesúrodou hrou domácich. Úvodné šance domácich zlikvidoval pozorný Miščík. V 10. min pohrozil za hostí Kopáč. V 32. min peknou strelou Baláž triafa len do žrde hosťujúcej brány a skóre sa nedarí otvoriť. V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu domáci vystupňovali svoj tlak, predviedli veľa pekných kombinačných akcií, avšak strieľali nepresne.

Na začiatku druhého polčasu prejavili hostia zvýšenú aktivitu, v 56. min však domáci opäť prebrali iniciatívu, po sérii pokusov v 67. min Sluka opäť triafa žrď brány hostí a v 70. min po rohovom kope Bublák domáci konečne otvárajú skóre 1:0. V 73. min sa presadil striedajúci Brestovanský a druhý gól priniesol definitívny pokoj na kopačky Baníkov. Hostia už zo záverečného tlaku nevyťažili ani čestný úspech, naopak v poslednej minúte stretnutia Brestovanský potvrdil tretím gólom víťazstvo.

GÓLY: Brestovanský 2, Matuškovič, R: Čulák, 501 divákov.

FC BANÍK HN: Geráth – Pastva, Krško, Pekár, Sluka, Bublák, Černák, Viktory, Hanus, Turančík, Baláž, str. Matuškovič, Uríček, Brestovanský.

PREČÍN: Miščík - Briestenský, Sádecký, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Almásy, Orávik, Michalec, Rosina, Hybbena, Kopáč, str. Kramarík, Vicena, Topor.

M. GAŠPAROVIČOVÁ

Lehota pod Vtáčnikom – Holíč 3:2 (0:2)

Zo začiatku zápas ovládali hostia, v 5. min došlo k nezavinenej zrážke dvoch hosťujúcich hráčov, zrazili sa hlavami. Domáci si mysleli, že ovládnu zápas, ale na prekvapenie, hostia sa vyburcovali a v 15. min po chybe domácej obrany Ružička vedľa vybiehajúceho brankára skóroval prvý raz. V 36. min hostia nebezpečne pohrozili a po chybe obrany Černek skóroval druhý raz. Síce domáci mali šance, ale ich nedokázali premeniť.

V druhom polčase hrali domáci ako vymenení, v 48. min po rohovom kope Zaťka Matúš Šimko hlavou zavesil. Od 50. do 63. min vzniklo trošku nervozity pre zdržovanie hosťujúcich hráčov na ihrisku. V 68. min po trestnom kope Zaťka sa strela neujala, ale v 70. min po prihrávke Jančuru bezpečne skóroval Zaťko na 2:2. V 76. min mal vynikajúcu šancu hráč domácich Kriška. Dal vedľa. V 80. min po hrubej chybe hosťujúcej obrany Kraľovič zvýšil na 3:2. V 84. min mohli domáci zvýšiť na 4:2, ale Zaťko z troch metrov prestrelil. Víťazstvo za predvedenú hru v druhom polčase bolo zaslúžené, za čo si domáci vyslúžili od obecenstva dlhotrvajúci potlesk.

GÓLY: 15. Ružička, 36. Černek, 48. Šimko, 76. Zaťko, 80. Kraľovič, R: Hegeduš, 350 divákov.

LEHOTA: Vavro, Beláň, Zaťko, Benko, Jankula, Štefanička, Píš, Kohút, Šimko, Paulovič, Kriška, str. Genďár, Pánis, Kraľovič

HOLÍČ: Tolla, Václavík, Studenič, Ružička, Lašák, Uher, Nečas, Oliva, Ličko, Šermek, Dóža, str. Petrovič, Strapko

V. ŠKRÍBA

Nová Dubnica – Kanianka 4:1 (1:1)

Hostia podali slabý výkon a domácim na výhru stačil priemerný. Po Struškovej prihrávke v 32. min Behanovu strelu brankár vyrazil na roh. Domáci ho rozohrali a po odrazenej lopte otvoril skóre Sokolík. O štyri minúty po hrubej chybe obrany Grom vyrovnal a v 38. min Richterovu šancu Friedl kryl.

V 46. min po Ďurišovom centri hlavičkoval Maník iba do brankárových nôh, ale všetko si vynahradil v 50. min, keď po centri Švikruhu poslal loptu k žrdi. O štyri minúty dal tretí gól po peknej Behanovej prihrávke Ranuša. Zápas sa už iba dohrával a v 87. min dal po zaváhaní Pipíšku Behan strelou k žrdi na konečných 4:1.

GÓLY: 32. Sokolík, 50. Maník, 54. Ranuša, 87. Behan – 36. Grom, R: Opatovský, 100 divákov.

N. DUBNICA: Friedl – Sokolík, Štriffel, Behan, Struška, Šamánek, Ďuriš, Ranuša, Maník, Švikruha, Golej, str. Závodný, E. Brix, Kolman.

KANIANKA: Pipíška – Trungel, Minich, Richter, Šnirc, Liška, Árgyussi, Khadir, Pekár, Grom, Hvolka, str. Peclík, Švorc.

Z. BEŇO

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Nitrianske Pravno – Púchov 0:2, H. Obdokovce - Tr. Stankovce 4:2 (2:1), Krtovce – Častkovce 2:0 (2:0), Križovany – Partizánske 4:1 (2:0).

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.