Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Hráči oslabenej Nitrice v role štatistov

Súhrn výsledkov druhého kola II. futbalovej triedy.

FC Baník HN B - Nitrica 12:0 (7:0)

Domáci od prvých minút zatlačili hostí pred ich bránu a už v 4. min po peknej individuálnej akcii otvoril skóre stretnutia Viktory. V 8. min po kombinácii na jeden dotyk zvýšil Brestovanský na 2:0. Domáci svoju dominanciu potvrdili polčasovým výsledkom 7:0, peknými gólmi sa blysli najmä kapitán mužstva Bilčík a Sikela.

V druhom polčase domáci prestriedali, hostia sa ešte viac stiahli do obrannej ulity a ďalšie góly prišli až v 73. a 76. min, keď po centroch Hanusa hlavou skórovali Stránsky a Vaculík. Desiaty gól pridal brankár Kováčik z pokutového kopu, na 11:0 po rohovom kope Sikelu zvýšil hlavou Kóša a skóre stretnutia uzavrel strelou z diaľky Sikela. Hostia nastúpili len desiati, napriek snahe na domácich nestačili a dokonca priamou strelou ani neohrozili Kováčikovu bránu.

GÓLY: Bilčík, Brestovanský a Sikela po 2, Viktory, P. Bublák, Stránsky, Vaculík, Kováčik (z 11 m), Kóša, R: Hodas, 20 divákov

FC BANÍK HN B: Kováčik - Štefka, P. Bublák, Hliva, Sikela, Brestovanský, Viktory, I. Černák, Izák, Hanus, Bilčík, str. Zelenák, Stránsky, Vaculík, Kóša.

NITRICA: Olejka - Kňaz, Ma. Král, Kleman, Habereiter, Rus, Mokrý, R. Koričanský, Šimurka, Mi. Král.

I. BELÁK

FK Mesto Prievidza – Radobica 3:2 (0:1)

Prvý polčas mali loptu na kopačkách viac domáci, avšak bola to Radobica, kto sa ujal vedenia.

Po prestávke sa domácim podaril dokonalý zvrat na 3:1. Hosťujúce mužstvo síce znížilo na rozdiel jediného gólu, hráči Radobice už v záverečnom nápore nemali dostatok času na vyrovnanie.

GÓLY: Daniš 2, Drozd – Repa 2, R: Čulaga, 20 divákov.

FK MESTO PRIEVIDZA: Maderánek - Tužinčin, Oboňa, Holúbek, Mauer, Krajčovič, Rovňák, Drozd, Richter, Daniš, Laluha, str. Jursa.

L. DANIŠ

Nedožery-Brezany - Veľká Čausa 4:1 (2:0)

Domáci boli po celý zápas aktívnejší, z množstva gólových príležitostí premenili štyri, hostia zaznamenali čestný úspech z ojedinelej šance.

GÓLY: Kramár, Boško, Macháč, M. Chudý – Hlinka, R: Štefánik, 100 divákov.

NED.-BREZANY: Švarc – Solárik, Brída, Machava, Vrabec, Macháč, Boško, Vavro, Šmercel, Chudý, Kramár, str. Pásztor, Habal Vážan, Krähembil.

V. ČAUSA: Obert – Hanko, Volf, Dúbravka, Takács, Osvald, Vician, Ďurina, Potapov, Jamriška, Hlinka, str. Šimorka, Gašparovič, Sidor.

M. PETIC

Čereňany - Veľká Lehôtka 0:0

Domáci boli v štyroch gólových šanciach neúspešní, po bezgólovm priebehu sa body delili.

R: J. Majzlan, 100 divákov.

ČEREŇANY: Kopera - M. Kučerka, Školna, Holdoš, L. Lukáš, Vrtiel, Assemacher, Kobes, Hvojník, Mikula, Laurinec, M. Holdoš, str. D. Kučerka, Mešina, Gogora.

V. LEHÔTKA: Dolok - Kutálek, J. Ohradzanský, Telesz, Laluha, Gerdenich, Mjartan, Kozák, Šimo, Bátora, M. Ohradzanský, str. Martin Matejov, Maroš Matejov.

Š. GOGORA

Nitrianske Rudno B/Temeš - Diviaky nad Nitricou 2:0 (0:0)

Výborný zápas z oboch strán, o výsledku sa rozhodlo v 84. min, kedy domáci strelili dva góly a zaslúžene vyhrali. Hostia predviedli výborný výkon.

GÓLY: Výškrabka, Oravec, R: Bárta, 60 divákov.

N. RUDNO B/TEMEŠ: Jurenka - Borecký, Matieska, J. Hrdý, Barát, Balaščák, Oravec, Regeš, Trungel, Výškrabka, Vrška, str. Hanus, Lapin, P .Hrdý, Andriš.

DIVIAKY: Kolárik - Račko, Valuška, Duchoň, Gaman, Vajda, Mercek, Kováč, Jestrabský, Čičmanec, Cako, str. Drozd, Kovár, Iliaš, Ďurta.