NOVÁKY. Tohtoročné majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach hostila piešťanská Sĺňava, na ramene Váhu si tu zmeralo sily 139 pretekárov z pätnástich klubov v kategóriách od kadetov po dospelých.
Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky reprezentovala desiatka pretekárov, z nich iba dvom sa nepodarilo siahnuť na medaily. Tomáš Rus medzi kadetmi nepostúpil do finále v K2 na 1 000 m trati, na päťstovke skončil ôsmy a na dvojstovke deviaty.
Miroslav Baránek sa v dvojstovke mužov nekvalifikoval do finále, dosiahol však desiaty najlepší čas v C1 na tejto trati v absolútnom hodnotení.
Osmička Lucia Mištinová, Denis Myšák, súrodenecké duo bratov Ďurišovcov, Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová, Veronika Mokrá a Lenka Oršulová sa postarala o šestnásť titulov slovenských šampiónov, navyše v jednotlivých kategóriách pridali ďalších jedenásť druhých a deväť tretích miest.
„Bol to pre nás jeden z najvydarenejších šampionátov a vôbec najúspešnejšie preteky v sezóne. Ako trénera ma trošku mrzia tri druhé miesta, kde nám titul ušiel o tisíciny sekundy, všetkým pretekárom však patrí poďakovanie a pochvala za predvedené výkony,“ skonštatoval šéftréner nováckych kanoistov Ľubomír Hagara.
Darilo sa i nováckym odchovancom – Ľubomír Beňo (Dukla Trenčín) skončil tretí v K1 mužov na 500 m a druhý v K1 na 200 m a K2 na 1000 m, jeho klubový kolega Ľubomír Hagara získal tituly majstra SR v C1 na 500 a 200 m dlhej trati. Beňo spoločne s ďalším Trenčanom Miroslavom Zaťkom navyše triumfovali v K2 mužov na 500 a 200 m, Zaťko získal i prvenstvo v K1 na 200 m. Päťstovku v K1 žien ovládla favorizovaná Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava), ktorá k tomu pridala víťazstvo aj v K4 na 500 m a K1 na 200 a 1 000 m.
Na základe výsledkov z tohtoročného slovenského šampionátu sa na Pretekoch olympijských nádejí v maďarskom Szegede v polovici septembra zúčastní šestica reprezentantov KRK Nováky – Denis Myšák, Jakub Ďuriš, Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová, Veronika Mokrá a Lenka Oršulová.
Umiestnenia KRK Nováky na 200 m
K1 ženy: 3. Lucia Mištinová 46,13 sek.
K2 ženy: 1. Lucia Mištinová, Simona Šamková (KRK Nováky/TJ Sĺňava Piešťany) 41,59 sek.
K1 juniori: 2. Denis Myšák 37,68 sek.
C1 juniori: 2. Michal Ďuriš 45,25 sek, 4. Jakub Ďuriš.
K1 juniorky: 1. Patrícia Drienovská 46,26 sek, 3. Nikola Zatlkajová 48,90 sek.
K2 juniori: 3. Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 35,78 sek.
C2 juniori: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš 42,02 sek.
K2 juniorky: 1. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová 44,34 sek.
K1 kadetky: 2. Lenka Oršulová, 3. Veronika Mokrá.
K2 kadetky: 2. Veronika Mokrá, Lenka Oršulová.
Umiestnenia KRK Nováky na 500 m
K1 ženy: 3. Lucia Mištinová 2:07,56 min.
K2 ženy: 1. Lucia Mištinová, Simona Šamková (KRK Nováky/TJ Sĺňava Piešťany) 1:53,65 min.
K1 juniori: 2. Denis Myšák 1:41,09 min.
C1 juniori: 2. Michal Ďuriš 1:58,38 min, 3. Jakub Ďuriš 2:02,52 min.
K1 juniorky: 2. Patrícia Drienovská 2:02,73 min, 3. Nikola Zatlkajová 2:04,49 min.
K2 juniori: 1. Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 1:35,82 min.
C2 juniori: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš (KRK Nováky) 1:56,17 min.
K2 juniorky: 1. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 1:58,00 min.
K1 kadetky: 2. Veronika Mokrá, 3. Lenka Oršulová.
K2 kadetky: 2. Veronika Mokrá, Lenka Oršulová.
Umiestnenia KRK Nováky na 1000 m
K1 ženy: 2. Lucia Mištinová 4:20,70 min.
K1 juniori: 1. Denis Myšák 3:39,00 min.
C1 juniori: 1. Michal Ďuriš 4:16,69 min, 5. Jakub Ďuriš.
K1 juniorky: 1. Patrícia Drienovská 4:17,11 min, 4. Nikola Zatlkajová.
K2 juniori: 1. Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 3:26,57 min.
C2 juniori: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš 4:04,20 min.
K2 juniorky: 1. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová 4:03,13 min.
K4 juniori: 1. KCK Šamorín/TJ Sĺňava Piešťany/TJ Sĺňava Piešťany/KRK Nováky (Tibor Linka, Filip Valo, Jerguš Jacko, Denis Myšák) 3:07,82 min.
K1 kadetky: 2. Veronika Mokrá, 3. Lenka Oršulová.
K2 kadetky: 1. Veronika Mokrá, Lenka Oršulová.