FUTBAL: Baníci sa „rozlúčili“ prekvapujúcou prehrou

Súhrn výsledkov 30. kola piatej futbalovej ligy.

Cigeľ - Podolie 1:0 (0:0)

V priemernom tempe, pod ktoré sa podpísali aj tropické horúčavy, sa hral obojstranne slušný zápas. Optickú prevahu mali domáci, ale v prvom polčase, ktorý rozhodca prerušil na občerstvenie, gól nestrelili.

Domácich fanúšikov potešil v 52. min Lučan, ktorý svojim desiatym gólom v sezóne zabezpečil Cigľu najtesnejšie vedenie 1:0. Cigľania v ostatných desiatich minútach nepremenili šesť čistých šancí a tak aj po skončení 90. min oznamoval ukazovateľ skóre „chudobné“, ale zaslúžené víťazstvo.

GÓL: 52. Lučan, R: Kováčik, 200 divákov.

CIGEĽ: D. Čertík – Ďuriš, Madarász, Orság, Svitok, Halaška, Š. Zaťko, Cserge, Grolmus, Lučan, T. Zaťko, str. J. Čertík, Mjartan, Málik.

J. ČERNÁK

Stará Turá – Kamenec pod Vtáčnikom 3:2 (0:1)

Hostia zaslúžene vyhrávali po polčase, keď sa v 4. min presadil Ďurta.

V 58. min zvýšil na 0:2 Šimo a s domácimi to vyzeralo zle. Keď v 60. min znížil peknou strelou na 1:2 Pekník, čakal sa nápor Starej Turej. O päť minút síce inkasoval červenú kartu Žák, domáci iba s desiatimi hráčmi v poli ale bojovali tak statočne, že dokázali nielen vyrovnať gólom zo 78. min ale ten istý hráč v 90. min podobnou strelou stanovil konečný výsledok na 3:2.

GÓLY: 60. Pekník, 78. a 90. Majtás – 4. Ďurta, 58. Šimo, R: Rajtar, 100 divákov.

KAMENEC: Jánoška – Ďurta, Kováčik, Stančiak, Vančo, Fábry, Pánis, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo, str. Vojdáš.

M. SOLOVIČ

Trenč. Teplice – Malá Čausa 1:1 (0:1)

Domáci boli v prvom polčase aktívnejší, vypracovali si veľa streleckých príležitosti, ale boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia gólom Gajdoša v 35. min. Ten istý hráč „stihol" ešte do polčasu vraziť do súpera a v 45. min bol vylúčený.

Hneď po prestávke v 48. min domáci po kombinačnej akcii vyrovnali. Strelcom bol kapitán domácich Krivda. Teplice pokračovali v nátlakovej hre, ale šťastena sa im tento krát obrátila chrbtom.

GÓLY: 48. T. Krivda - 35. Gajdoš, R: Chudý, 150 divákov.

MALÁ ČAUSA: D. Drozd – J. Čampiš, Matiaško, Bórik, Ľahký, Mir. Krško, Stopka, Mich. Krško, Durza, Gajdoš, Chlpek, str. Šramka, Rendek, Lugár.

J. RUŽIČKA

Šimonovany – FC Baník HN 2:0 (1:0)

Domácich už v 2. min po skrumáži v šestnástke hostí najlepšie sa zorientujúci Geleta poslal do vedenia. V stretnutí plnom vzruchu Šimonovany ešte v prvom polčase dvakrát nastrelili brvno, hostia raz.

V druhom polčase sa hralo častejšie na polovici hostí a po chybe hosťujúceho brankára stanovil na konečných 2:0 Rybanský.

GÓLY: 2. Geleta, 90. Rybanský, R: Štefanec, 200 divákov.

FC BANÍK HN: Geráth – Pastva, Krško, Pekár, Fulka, Lacko, Uríček, Belák, Kurinec, Hanus, Kadmen, str. Ďureje, Kaniansky.

Horná Poruba – Zemianske Kostoľany 1:0 (1:0)

Prvú šancu mali hostia, ale Kocman už v 1. min netrafil zblízka Smolkovu bránu. V 8. min Škorvánek nemieril medzi žrde a v 13. min Dražkovcovej strele chýbali centimetre. Domáci sa ujali vedenia v 21. min, keď sa po priamom kope k odrazenej lopte dostal A. Staňo a nedal brankárovi šancu.

V 47. min netrafil ten istý hráč prázdnu bránu. Veľké šance už diváci následne nevideli, zopár pokusov z priamych kopov bolo nepresných a domáci zápas s prehľadom dotiahli do víťazného konca.

GÓL: 21. A. Staňo, R: Truhlík.

Z. KOSTOĽANY: Bajgar – Duda, Výškrabka, M. Zvalo, Šurina, R. Zvalo, Pavkeje, Obžera, Kocmál, Liptaj, Hulíni, str. Mrtvík.

R. PAPP

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Ľuborča – Ilava 4:0 (3:0), Tuchyňa – Čachtice 4:2 (1:1), Ladce – V. Uherce 1:1 (0:0).