Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

FUTBAL: Pravno vydolovalo body minútu pred záverečným hvizdom

Súhrn výsledkov 29. kola štvrtej futbalovej ligy.

Nitrianske Pravno - Dolné Vestenice 2:1 (0:1)

V okresnom derby na ťažkom teréne sa hral v prvom polčase priemerný futbal. Dolné Vestenice v 10. min po nedorozumení domácej obrany otvorili skóre stretnutia. V 21. min sa sám na bránu rútil Kodaj, ale svoju šancu nepremenil. O dve minúty malo Pravno dokonca výhodu prečíslenia, ale ani vo dvojici sa im nepodarilo rozvlniť sieť. V 28. min Haluš zblízka prestrelil, v 30. min Bielik z piatich metrov hlavičkoval do brankára.

Domáci sa dočkali gólu až v 69. min, keď Valko premenil pokutový kop. Vytúžený druhý gól pridal v 89. min Haluš a tak tri potrebné body nakoniec ostali v Pravne.

GÓLY: 69. Valko (z 11 m), 89. Haluš - 10. Humaj, R: Volf, 200 divákov.

N. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Jamrich, L. Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Valko, Dubec, Valentín, Štálnik, str. Pavlíček, Áč.

D. VESTENICE: Kolárik – Slány, Kolenčík, Kermiet, Humaj, Dvonč, Bútora, Čičmanec, Škarka, Duchoň, Stručka, str. Struhár, Vlnka, Navrkal.

F. FAZEKAŠ

Kanianka – Trenčianske Stankovce 1:3 (0:0)

V Kanianke sa začalo hrať za ideálneho počasia. V 8. min tiahla strela hostí Pipíšku neprekvapila. O deväť minút to skúsili hlavičkou, minútu pred polčasovou prestávkou zase streluu k žrdi - domáci gólman bol však na mieste.

Na začiatku druhého polčasu začalo husto pršať a s dažďom prišli aj šance a góly na oboch stranách. V 51. min po rohu a následnej strele Kvasnicu hostia viedli 1:0. Domáci po peknej akcii vyrovnali Richterom. V 64. min Stankovce nastrelili žrď a následne Khadirova strela z priameho kopu presvišťala vedľa tyči. V 72. min sa hostia opäť ujali vedenia po hlavičke Punu. Na konečných 1.:3 upravil v 82. min pekným lobom exligista Juraj Ančic.

GÓLY: 60. P. Richter – 51. Kvasnica, 72. Puna 82. Ančic, R: Šlosár, 200 divákov.

KANIANKA: Pipíška – Drozd, J. Hvolka, Petráš, Bátora, Šnirc, Mečiar, M. Hvolka, Richter, Khadir, Argusi, str. Ugróczy, Líška.

M. PIPÍŠKA

Horné Obdokovce – Nováky 3:2 (0:1)

Domáci začali aktívne, ale prvé dve šance spálil Masár, na druhej strane strelecké pokusy takisto mierili vedľa. Domáci sa naďalej snažili o nátlakovú hru, ale po chybe obrany a peknej krížnej strele inkasovali - 0:1.

V druhom polčase zatlačili hostí a vyrovnali Masárom na 1:1. Nováčania sa po štandardke opäť ujali vedenia, ale o minútu na to už krásnou hlavičkou vyrovnal Rybanský. V závere sa po akcii Zelisku postaral o tri body domácich Masár.

GÓLY: 53. a 84. Masár, 64. Rybanský - 30. Kováč, 63. Katrena. Rozhodoval Opatovský, 200 divákov.

NOVÁKY: Furka – Sedlák, Benko, Kaman, Hvojník, Katrena, Roháč, Kováč, Adamčík, Daugner, Chrenko.

Prečín – Lehota pod Vtáčnikom 2:0 (2:0)

Úvod patril hosťom, keď v 13. min po rohu domáci obrancovia vykopávali loptu dvakrát z bránkovej čiary. Potom hráči Prečína pridali a v 29. min Masaryk opečiatkoval žrď. V 33. min po samostatnom úniku otvoril skóre Orávik. O minútu ten istý hráč strelou pod brvno zvýšil na 2:0. Hostia v závere polčasu nevyužili stopercentnú šancu, ktorú zmaril brankár Hladký.

V druhom polčase si už domáci taktickou hrou víťazstvo nenechali vziať.

GÓLY: 33. a 34. Orávik, R: Belanský, 220 divákov.

LEHOTA: Sokolík – Gendiar, Šimko, Kriška, Belán, Burčík, Važan, Šnirc, Štefanička, Michalík, Kohút, str. Roháč.

J. MAMIS

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Partizánske – Gbely 4:0 (2:0), Bošany - Led. Rovne 0:2 (0:1), N. Dubnica – Holíč 0:0, Častkovce – Beluša 2:2 (2:0).