Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

FUTBAL: Veľká Lehôtka získala premiérový bod

Súhrn výsledkov 24. kola futbalovej II. triedy.

FC Baník HN B - Podhradie 3:2 (2:0)

V Handlovej sa stretli popredné mužstvá a diváci videli obojstranne kvalitný futbal. Po opatrnom začiatku domáci získali územnú prevahu a v 9. min Bilčík strelou spoza šestnástky otvoril skóre stretnutia 1:0. Hostia nebezpečne pohrozili v 13. min strelou Šnirca, po osi Černák – Longauer – Bilčík však na druhek strane Stránsky pohotovou technickou strelou zvýšil na 2:0.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a už v 47. min po pekne zahratej štandardke a nedorozumení v obrane Baníkov znížil Homola na 1:2. Domácich gól zaskočil a hostia mohli v 53. min po podobnej situácii dokonca vyrovnať, ale Miroslav Baláž trafil len do brvna a následnú dorážku Kováčik zlikvidoval. V 71. min po úniku Homolu však už bolo vyrovnané 2:2. V 84. min prenikajúceho Rendeka zastavil faulom až brankár hostí Doboš a z pokutového kopu domáci gólman nemýlil a upravil na konečných 3:2.

GÓLY: Bilčík, Stránsky, Kováčik (z 11 m) - T. Homola 2, R: Krištín, 30 divákov.

FC BANÍK HN B: Kováčik - Pavlík, Stránsky, Kaniansky, Andrejčák, Štefka, Rendek, Longauer, Kóša, Brestovanský, I. Černák, Bilčík, str. Vaculík, Boška, Fidrich.

PODHRADIE: Doboš - Dudáš, Vida, Farkaš, Chudý, Haľama, Matušov, Šnirc, Mir. Baláž, Homola, str. Mar. Baláž, Oboňa, Daňo.

I. BELÁK

Radobica – Čereňany 2:2 (0:2)

V malom horskom derby zápase sa body delili. V 25. min hosťujúci Kobes zblízka prestrelil, ale dvomi gólmi hlavou sa dostali Čereňany do vedenia.

V druhom polčase najlepší strelec súťaže Repa, ktorý dal takmer polovicu gólov Radobice v 51. min znížil na 1:2 a päť. minút pred koncom vyrovnal na zaslúžených 2:2.

GÓLY: 51. a 85. Repa – 29. a 44. Kobes, R: Ševčík, 120 divákov.

P. FRANC

Veľká Lehôtka – Veľká Čausa 0:0

Veľká Lehôtka získala svoj premiérový bod v súťaži. Domáci si miestami vytvorili veľký tlak, ktorý však do gólu nepretavili.

R: Moniak st., 80 divákov.

VEĽKÁ LEHÔTKA: Dolok – A. Režo, Gerdénich, Kutálek, Trepáč, C. Režo, Mjartan, Gatial, Sabo, Píš, Bátora, str. Laluha, Dubec, Prividzer.

VEĽKÁ ČAUSA: Obert – Hanko, Ďurich, Sidor, Korta, Volf, Vican, Laluha, Černák, Kotian, Nemčický, str. Petiaš.

J. MÄSIAR

Nitrica – Koš 4:2 (3:1)

V Nitrici sa hral kvalitný futbal z obidvoch strán. Hostia otvorili skóre po krásnom priamom kope. Domáci zabrali a v priebehu 20-tich minút skóre otočili. Snaha súpera o zvrat už úspechom korunovaná nebola.

GÓLY: 18. a 20. Michal Kráľ, 32. R. Bruška, 65. Miroslav Kňaz – 10. Breznický, 85. Kobuda, R: Sliepka, 100 divákov.

NITRICA: Olejka – Marián Kráľ, Mokrý, Gašparovič, Kováč, Miroslav Kňaz, Michal Kňaz, R. Bruška, I. Bruška, Šimurka, Michal Kráľ, str. Šúň, Haberajter, Kleman.

KOŠ: Adámik – Kuzmir, Perniš, Baláž, Pažický, Píš, Bielik, Kobuda, Kučera, Breznický, Weiss, str. Rybárik, Žember, Bukovan.

I. BRUŠKA

Nitrianske Rudno B/Temeš – Diviaky nad Nitricou 2:2 (2:0)

Prvý polčas bol v réžii domácich. Po prestávke hostia vyrovnali hru a v závere vyrovnali.

GÓLY: 22. Balaščák, 40. Šimko – 66. Vajda, 85. Turcer, R: Chalmovský, 40 divákov.

NITRIANSKE RUDNO B/TEMEŠ: P. Hrdý – Matieska, Šimko, J. Hrdý, Baráth, Andris, Borecký, Blaho, Balaščák, Trungel, Vrška, str. Bernát.

DIVIAKY NAD NITRICOU: Kolárik – Ďurta, Valuška, Koššo, Halmo, Gaman, Vlašák, Drozd, Vajda, Mercek, Iliaš, str. Turcer, Kováč, Kovár.