Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Kostoľany si na piatu výhru v rade nesiahli

Súhrn výsledkov 28. kola piatej futbalovej ligy.

Malá Čausa – Kamenec pod Vtáčnikom 4:1 (4:0)

Domáci sa rozbiehali pomalšie, ich kombinačná hra viazla. V 16. min trafil Petráš z priameho kopu len tyč, hostia pohrozili brejkom Šima, ktorý na dvakrát neprekonal Weisa. Skóre stretnutia otvoril Petráš v 27. min, Hrehuš strelou zo šestnástky zvyšoval na 2:0. V 40. min ideálne trafil Matiaško a na polčasových 4:0 stanovil Petráš, keď ho „sekáčovskou uličkou“ vysunul Stopka.

Domáci vedomí si náskoku v druhom polčase poľavili, hostia to však využili iba na vsietenie čestného gólu Šimom v 59. min. Zápas sa dohral za silného dažďa v priemernom tempe, tri stovky divákov videli zaslúžené víťazstvo Maločausanov.

GÓLY: 27. a 44. P. Petráš, 38. Hrehuš, 40. Matiaško – 59. Šimo, R: Štrbo, 300 divákov.

MALÁ ČAUSA: Weis – Čampiš, Matiaško, Borik, Ľahký, Mir. Krško, Stopka, Mich. Krško, P. Petráš, Hrehuš, Lugár, str. Chlpek, Durza, T. Petráš.

KAMENEC: Nechala – Ďurta, Kováčik, Stančiak, Vančo, J. Fábry, D. Fábry, Vojtáš, Pisár, Čavojec, Šimo, str. Kohút, Jánoška.

R. ŠMELCER

Cigeľ – Veľké Uherce 1:1 (0:0)

Cigeľ po nevýraznom minulotýždňovom výkone v Čachticiach začal od začiatku produkovať to, čo mu je v domácom prostredí vlastné – útočnú hru podporovanú dobrou kombináciou. A aj keď gól v prvom dejstve nedal, vypracoval si tri gólové šance. Hostia sa tiež snažili o protiútoky a najväčšiu šancu mali pred polčasom, ale našťastie pre domácich ani oni neskórovali.

Po zmene strán oba celky pokračovali v rýchlom tempe, v 61. min pohrozili hostia. Potom prišli chvíle domácich. Najpr v 64. min nádherne vystrelil Madarász a v 65. min Grolmus, no brankár hostí bol na svojom mieste. V 67. min však už na prudkú hlavičku Lučana nestačil a Cigeľ viedol 1:0. Hráči Uheriec sa nevzdávali a v 76. min Píšom vyrovnali na 1:1. V nervóznom závere však pre nich cennú remízu už udržali.

GÓLY: 67. Lučan – 76. Píš, R: Hužovič, 200 divákov.

CIGEĽ: D. Čertík – Ďuriš, Mjartan, Orság, Svitok, Halaška, Madarász, Grolmus, J. Čertík, Lučan, T. Zaťko, str. Š. Zaťko.

J. ČERNÁK

Trenč. Teplice – FC Baník Horná Nitra 2:3 (1:1)

V Tepliciach sa hral od úvodnej minúty najkrajší futbal v sezóne. V 5. min sa ujali vedenia domáci po penalte. Na to hostia dokázali v 20. min odpovedať ďalekonosnou strelou do vinkla.

V druhom polčase sa hral ofenzívny futbal na oboch stranách a prví svoju šancu využili Baníci. V 60. min strhol vedenie na ich stranu Bublák. O osemnásť minút neskôr však Suchý vyrovnal hlavičkou na 2:2. Chlieb sa lámal v 82. min, keď po Bubenkovej strele vytiahol zázračný zákrok Gerát a hneď z protiútoku hostia dokázali Belákom rozhodnúť.

GÓLY: 5. Ruman (11 m), 78. Suchý – 20. Uríček, 60. Bublák, 82. Belák, R: Zigo, 200 divákov.

FC BANÍK HN: Gerát – Pastva, Krško, Pekár, Sluka, Bublák, Uríček, Belák, Kurinec, Hanus, Kamdem, str. Bugár, Frimmel, Kaniansky.

J. RUŽIČKA

Šimonovany – Zemianske Kostoľany 1:0 (0:0)

V zápase dvoch popredných mužstiev sa obe mužstva zamerali hlavne na defenzívu. Nehral sa príliš oku lahodiaci futbal a šance sa rodili iba sporadicky. V 20. min zaujala strela R. Zvala z 18-metrov. Na druhej strane vyslal nebezpečnú strelu Néma a opečiatkoval brvno.

Na začiatku druhého polčasu strelili domáci rýchly gól, keď Stručka centrom z pravej strany našiel v päťke Černa, ktorý bol šikovnejší ako hosťujúci obranca a jediným gólom stretnutia zabezpečil domácim tri body.

GÓL: 51. Černo, R: Cintula, 200 divákov.

ZEM. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Maslonka, Vyškrabka, Mich. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Paukeje, Bajgár, Šurina, Liptaj, Mokoš, str. Obžera, Kocmal, Oršula.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: St. Turá – Podolie 1:0 (0:0), Ľuborča – Tuchyňa 3:1 (1:1), H. Poruba – Čachtice 3:2 (2:2), Ladce – Ilava 2:0 (1:0).