Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Vurčík so štyrmi gólmi pri „deštrukcii“ Obdokoviec

Súhrn výsledkov 28. kola štvrtej futbalovej ligy.

Nitrianske Pravno - Prečín 4:1 (2:1)

V prvom polčase sa hral opatrný futbal z oboch strán. Domáci sa po rýchlych góloch ujali vedenia, hostia v 45. min znížili na 2:1. V druhom polčase domáci prvých 15 minút pridali, vytvorili si niekoľko šancí, ktoré však nepremenili. Hra sa síce vyrovnala, ale hráči Pravna pridali ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili.

GÓLY: 3. a 7. Haluš, 71. Áč, 89. Kodaj – 45. Michalec, R: Bujna, 200 divákov.

N. PRAVNO: M. Pročka – Čičmanec, Jamrich, L. Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Valko, Dubec, Valentín, Strečanský, str. Áč, Pavlíček, Štálnik.

F. FAZEKAŠ

Lehota pod Vtáčnikom – Horné Obdokovce 7:1 (3:1)

Domáci odohrali veľmi dobrý zápas, na čo „siahli“, to hrozilo gólom. Hostia sa v prvom polčase ešte ako-tak snažili, ale okrem jediného gólu nič nevymysleli. Domáci v druhom polčase jednoznačne ovládli hru a vysoko triumfovali.

GÓLY: 6. Vurčík, 16. Šnirc, 30. Kriška, 63. Vurčík, 78. Vurčík, 80. Michalík, 82. Vurčík – 30. Masár, R: Titurus, 250 divákov.

LEHOTA P/VT.: Sokolík – Gendiar, Šimko, Kriška, Ondruš, Vurčík, Vážan, Šnirc, Štefanička, Michalík, Kohút, str. Roháč.

V. ŠKRÍBA

Nováky - Bošany 1:2 (0:1)

V zápase slabšej úrovne sa zrodilo nezaslúžené víťazstvo hostí. V prvom polčase v 10. min šancu Obžeru brankár hostí vyrazil, v 23. min domáci Sedlák zachraňoval na bránkovej čiare. V 39. min po chybe domácej obrany Bulák otvoril skóre. V 68. min Papranec zvýšil na 0:2. Za následné protesty bol vylúčený Zaťko. V 85. min po ruke a nadriadenej penalte Roháč znížil. V 90. min Kamanova hlavička minula tesne bránu a tak si hostia odviezli tri body.

GÓLY: 85. Roháč (z 11 m) – 39. Bulák, 68. Papranec, R: Fabian, 50 divákov.

NOVÁKY: Furka – Sedlák, Čičmanec, Kaman, Hvojník, Zaťko, Roháč, Katrena, Adamček, Obžera, Tarageľ.

Ľ. ĎURECH

Dolné Vestenice - Holíč 1:0 (1:0)

Hostia boli technicky lepší, no domáci bojovnejší. V 17. min Belko z trestného kopu z 30-metrov poslal domácich do vedenia. V 27. min Strapkovu strelu spred bránkovej čiary vykopol Kermiet. V 28. min sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska Strapko. Hostia aj napriek tomu pôsobili lepším dojmom, snažili sa vyrovnať, no domácich opäť skvele podržal Jurenka, ktorý zmaril viacero šancí a v 68. min dokonca zlikvidoval Mrázovi pokutový kop.

GÓL: 17. Belko, ŠK: 28. Strapko (Holíš), R: Krč-Konečný, 150 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – Slaný, Kolenčík, Kermiet, M. Struhár, Dvonč, Bútora, Belko, Škarka, Stručka, Čičmanec, str. Humaj, Duchoň, Vlnka.

M. VÁŽAN

Gbely – Kanianka 2:3 (1:2)

V 6. min šancu Rozborila včasným vybehnutím zmaril hosťujúci Pipíška. Na opačnej strane sa však nemýlil Argyusi a bolo 0:1. O minútu neskôr prišlo k repete Rozborila s Pipíškom a opäť bol úspešnejší hosťujúci brankár. Bátora v 28. min zvýšil na 2:0 pre hostí. Vach v závere polčasu vrátil domácich do hry, keď Pipíškovi vymietol šibenicu – 1:2. V 65. min bol pred šestnástkou faulovaný Vach a z priameho kopu sa znovu nepomýlil. Za hostí mohol skórovať Petráš, ale z jedenástky prestrelil. V 78. min po chybe domácej obrany stanovil na konečných 2:3 Petráš.

GÓLY: 45. a 65. Vach - 8. Argyusi, 28. Bátora, 78. Petráš, R: Lérint, ČK: Trčka, Rozboril (Gbely), 70 divákov.

KANIANKA: Pipíška – Drozd, Petráš, Boško, Bátora, Šnirc, Mečiar, Hvolka, Richter, Khadír, Argyusi.

S. CIBULKA

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Tr. Stankovce - Častkovce 3:1, Beluša – N. Dubnica 1:0 (0:0), Led. Rovne – Partizánske 3:0 (0:0).

ico

Tabuľka

1. L. Rovne 28 18 7 3 57:18 61 (+19)

2. Beluša 28 18 5 5 54:26 59 (+17)

3. Častkovce 28 18 4 6 63:29 58 (+16)

4. Tr. Stankovce 28 13 9 6 43:29 48 (+6)

5. N. Dubnica 28 12 10 6 42:27 46 (+4)

6. H. Obdokovce 28 12 9 7 41:33 45 (+3)

7. D. Vestenice 28 10 10 8 31:33 40 (-2)

16. Gbely 28 3 5 20 24:60 14 (-28)

D. Vesteniciam po 30. kole odrátajú 3 body.

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

O petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Samosprávy na hornej Nitre poukázali na chýbajúci legislatívny rámec celoplošného testovania

Samosprávy na hornej Nitre chcú byť súčinné pri celoplošnom testovaní obyvateľov, upozornili však na chýbajúci legislatívny rámec, ktorý sa dotýka zabezpečenia pracovníkov zo strany miest a obcí.