Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Nevyužitá penalta stála Nitrianske Pravno víťazstvo

Súhrn výsledkov IV. futbalovej ligy.

Nováky – Kanianka 2:4 (1:3)

Derby zápas hraný v komornej atmosfére začali lepšie hostia, ktorí už v 2. min viedli po strele Šnirca. V 13. min z pozície zaváňajúcej ofsajdom zvyšoval na 2:0 pre hostí Boško. K slovu sa následne dostali domáci, keď Kováč využil chybu v obrane Kanianky a znížil na 1:2. O tri minúty Tarageľovu prudkú strelu na bránkovej čiare vyhlavičkoval Drozd. V 24. min po rýchlej akcii Bátora stanovil na polčasových 3:1, keď sa do záveru prvého dejstva domáci nepresadili. Najbližšie k zakončeniu bol Slezák, ale Pipíška si s jeho strelou bravúrne poradil.

Keď v 54. min Argyusi zvýšil na rozdiel troch gólov 4:1, hostia sa s daným stavov uspokojili a napriek inkasovanému gólu striedajúcim Furkom doviedli duel do víťazného konca.

GÓLY: 16. Kováč, 79. Furka – 2. Šnirc, 13. Boško, 24. Bátora, 54. Argyusi, R: Divéky, 20 divákov.

NOVÁKY: Blažek – Jakubis, Benko, Tarageľ, Hvojník, Zaťko, Roháč, Kováč, Adamček, Slezák, Jankula, str. Furka, Hurtiš.

KANIANKA: Pipíška – Jurenka, Kurbel, Boško, Bátora, Šnirc, Mečiar, Hvolka, Richter, Drozd, Argyusi, str. Ugróczy, Petráš.

Ľ. ĎURECH

Dolné Vestenice - Beluša 2:1 (2:1)

Úvod patril hosťom, v 1. min Ciesar mieril vedľa a v 5. min gólovú strelu J. Gaža Jurenka kryl. V 17. min sa ujali domáci vedenia gólom Kolenčíka, ktorý sa najlepšie zorientoval v 16-tke a technickou strelou prekonal Valacha – 1:0. V 25. min Belko tečovanou strelou pod brvno z 25-metrov zvýšil na 2:0. V 27. min nájazd Jánoška zlikvidoval Jurenka. V 39. min hostia znížili na 2:1 zo skrumáže po rohovom kope.

V 58. min tvrdú strelu Stručku zneškodnil Valach. Hostia sa snažili vyrovnať, no so strelami Jánošku, Vavríka a Ciesara si Jurenka poradil. V 80. min sa ocitol na päťke vo velikánskej šanci Jánoško, no Dvonč mu vypichol skĺzačkou loptu z nohy. Najväčšiu zásluhu na prekvapivom víťazstve D. Vesteníc ma brankár Jurenka.

GÓLY: 17. Kolenčík, 25. Belko – 39. Makas, R: Patrovič, 60 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – Slaný, Kolenčík, Kermiet, M. Struhár, Dvonč, Humaj, Belko, Škarka, Stručka, Čičmanec, str. Duchoň, Vlnka, J. Struhár.

M. VÁŽAN

Nitrianske Pravno – Bošany 0:0

Za krásneho slnečného počasia sa v N. Pravne hral slabý futbal. Za celý prvý polčas sa do vyloženej šance nedostala ani jedno mužstvo. Po zmene strán domáci pridali, keď si vytvorili najmenej tri gólové šance a ešte Valko v 56. min nepremnil pokutový kop, ale aj napriek tomu sa im vytúžený gól nepodarilo streliť. Zápas sa tak skončil deľbou bodov.

R: Božik, 150 divákov.

N. PRAVNO: M. Pročka – Strečanský, Jamrich, L. Pročka, Bielik, Haluš, Kodaj, Valko, Dubec, Valentín, Baláž, str. Pavlíček, Štálnik.

F. FAZEKAŠ

Lehota pod Vtáčnikom - Partizánske 1:1 (1:1)

Úvod zápasu bol vyrovnaný, v 16. min z dobrej šance domáci Kohút minul. V 18. min z ojedinelého útoku cez stred obrany sa hostia ujali vedenia Pinďurom. V 23. min jasný faul v 16-tke hostí na Štefaničku rozhodca nechal bez povšimnutia. V 33. min hlavou po peknej akcii skóroval domáci Šnmirc. V prvom polčase ešte zaujal pekný signál domácich, ale Vážan trafil len tyčku.

V druhom polčase domáci zahodili tri šance a hosťujúci Badinský sa svojim štrikovaním nepresadil proti domácej obrane. Remíza je spravodlivá.

GÓLY: 33. Šnirc - 18. Pinďura, R: Baňár, 150 divákov.

LEHOTA P/VT.: Vavro – Mendel, Beláň, Šimko, Ondruš, Vurčík, Kráľovič, Šnirc, Štefanička, Vážan, Kohút, str. Kriška, Sokolík.

V. ŠKRÍBA

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Prečín – H. Obdokovce 1:2 (0:2), Led. Rovne – Častkovce 2:1 (2:1), Gbely – Nová Dubnica 0:1 (0:1), Tr. Stankovce – Holíč 2:1 (2:0).