PRIEVIDZA. Už devätnásty ročník Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov zorganizoval hlavný garant tohto tradičného podujatia Olympijský klub Prievidza v spolupráci so City Arenou a Nadáciou Orchidamos.
Tento rok organizátori zaznamenali o podujatie enormný záujem – na palubovke si zmeralo sily rekordných 29 družstiev v šiestich základných skupinách. Počas 11 dní odohralo 292 hráčov 65 zápasov.
Pestré zloženie turnajového pelotónu tvorili tímy z Prievidze, Handlovej, Bojníc, Ráztočna, Kocurian, Nedožier-Brezian či Valaskej Belej. Podujatie dokonca prekračuje hranice regiónu, keď sa na tohtoročnom memoriáli zúčastnili i družstvá z Lučenca či Dubnice nad Váhom.
„Veľmi ma teší, že Schutov memoriál je známy aj mimo hornej Nitry. Úžasné bolo i to, že medzi zúčastnenými boli i tímy, ktoré vytvorili prievidzskí hokejisti a korfbalisti, futbalisti Opatoviec alebo policajti,“ uviedol vedúci turnaja Jozef Dadík.
V jednotlivých tímoch sa predstavili i bývalí aktívni extraligoví hráči Meleščenko, Jelačič, Pavlenda, Štefánik, Kotian, Rosenberg, Tragor, Polerecký, Lukáč, Barta a Bulík.
„Devätnásty ročník bol doteraz najsilnejší, čo sa kvality týka, účasť bývalých skvelých basketbalistov bola veľkým prínosom. Samotné podujatie sa konalo v eufórii po zisku majstrovského titulu BC Prievidza, začínali sme tri dni po zlatom finálovom stretnutí, palubovka ešte ani nestihla vychladnúť,“ pokračoval Dadík.
Ku spokojnosti organizátorov prispela veľkou mierou priateľská atmosféra počas celého priebehu turnaja.
„V ani jednom zo 65 zápasoch sme nezaznamenali jediné zranenie, konflikt či protesty. Všetko prebehlo plynule a v duchu fair play,“ zhodnotil za hlavného organizátora Jozef Dadík.
Výsledky a konečné poradie XIX. Memoriálu Alexandra Schuta
Skupina A
ABS – BC Trosky 41:12, Ráztočno – ESO FANS Lučenec 28:10, Nedeľa Team - BC Trosky 22:21, Ráztočno – ABS 13:27, ESO FANS Lučenec – Nedeľa Team 31:37, BC Trosky – Ráztočno 19:23, ABS – Nedeľa Team 45:24, ESO FANS Lučenec – BC Trosky 38:29, Ráztočno – Nedeľa Team 32:25, ABS - ESO FANS Lučenec 44:28
1. ABS 4 4 0 157:77 8
2. Ráztočno 4 3 1 96:81 7
3. Nedeľa Team 4 2 2 108:129 6
4. ESO FANS Lučenec 4 1 3 107:138 5
5. BC Trosky 4 0 4 81:124 4
Skupina B
ŠKP Prievidza – Dabblers 38:2, Long Street – NBA 10:76, Ladoborci – Dabblers 44:16, ŠKP Prievidza – Long Street 70:17, Ladoborci – NBA 36:42, Long Street – Dabblers 2:38, Ladoborci – ŠKP Prievidza 17:24, NBA – Dabblers 36:18, Long Street – Ladoborci 52:55, NBA – ŠKP Prievidza 25:30
1. ŠKP Prievidza 4 4 0 162:61 8
2. NBA 4 3 1 179:94 7
3. Ladoborci 4 2 2 152:114 6
4. Dabblers 4 1 3 74:120 5
5. Long Street 4 0 4 61:239 4
Skupina C
North Stars – IBV Team 44:23, Krištál Val. Belá – Dobrý Ročník 21:31, North Stars – Dobrý Ročník 28:41, Krištál Val. Belá – IBV Team 42:23, IBV Team – Dobrý Ročník 21:54, North Stars – Krištál Val. Belá 36:42
1. Dobrý Ročník 3 3 0 126:70 6
2. Krištál Val. Belá 3 2 1 105:90 5
3. North Stars 3 1 2 108:106 4
4. IBV Team 3 0 3 67:140 3
Skupina D
Dart Club – Magic Team 76:20, Streetball Crew – Handlová 19:63, JJTT Pictures – Magic Team 21:26 pp, Dart Club – Streetball Crew 73:17, JJTT Pictures – Handlová 15:42, Streetball Crew – Magic Team 26:27, Dart Club – JJTT Pictures 63:25, Handlová – Magic Team 60:16, Streetball Crew – JJTT Pictures 14:18, Dart Club – Handlová 28:16
1. Dart Club 4 4 0 240:78 8
2. Handlová 4 3 1 181:78 7
3. Magic Team 4 2 2 89:183 6
4. JJTT Pictures 4 1 3 79:145 5
5. Streetball Crew 4 0 4 76:181 4
Skupina E
Break – Zdenove Orechy 39:16, D.C.A. – A je to 35:26, Alfa Omega – Zdenove Orechy 40:6, D.C.A. – Break 20:38, Alfa Omega – A je to 38:25, D.C.A. – Zdenove Orechy 22:28, Break – Alfa Omega 21:23, A je to – Zdenove Orechy 51:33, D.C.A. – Alfa Omega 24:33, Break – A je to 26:37
1. Alfa Omega 4 4 0 134:76 8
2. A je to 4 2 2 139:132 6
3. Break 4 2 2 124:96 6
4. Zdenove Orechy 4 1 3 83:152 5
5. D.C.A. 4 1 3 101:125 5
Skupina F
Pouličná katastrofa – Pouliční Hráči 58:13, Barac – Devils 18:39, Just for Fun – Pouliční Hráči 43:26, Pouličná katastrofa – Barac 57:20, Just for Fun – Devils 21:27, Barac – Pouliční Hráči 38:29, Pouličná katastrofa – Just for Fun 59:26, Devils – Pouliční Hráči 63:21, Barac – Just for Fun 23:30 pp, Devils – Pouličná katastrofa 12:37
1. Pouličná katastrofa 4 4 0 211:71 8
2. Devils 4 3 1 141:97 7
3. Just for Fun 4 2 2 120:135 6
4. Barac 4 1 3 99:155 5
5. Pouliční Hráči 4 0 4 84:202 4
Finálová skupina
Dobrý ročník – Alfa Omega 21:45, Dart Club – Alfa Omega 28:25, Dart Club – Dobrý ročník 46:24, ABS – ŠKP Prievidza 17:21, Pouličná katastrofa – ŠKP Prievidza 45:24, Pouličná katastrofa – ABS 36:26, o 5. miesto: ABS – Dobrý ročník 29:28, o 3. miesto: Alfa Omega – ŠKP Prievidza 35:19, finále: Pouličná katastrofa – Dart Club 32:23
Konečné poradie: 1. Pouličná katastrofa, 2. Dart Club, 3. Alfa Omega, 4. ŠKP Prievidza, 5. ABS, 6. Dobrý ročník
All-stars turnaja: Tomáš Bulík, Oleg Melečšenko (Pouličná katastrofa), Michal Bartuš (ŠKP Prievidza), Juraj Goga (Dart Club), Jozef Treml ml. (Alfa Omega)Autor článku